راههای کسب سود بیشتر در سال جدید

چگونگی دستیابی به موفقیت در سال 1399 و کسب سود بیشتر

شروع سال جدید با موفقیت

شاید شما در حال حاضر، در تکاپو باشید تا کارکنان، منابع و استراتژی‌های خود را برای دستیابی به موفقیت بیشتر در سال جدید با هم هماهنگ کنید، اما من می‌خواهم در این ماه پایانی سال شما را به چالش جدیدی دعوت کنم تا بتوانید در سال جدید بیشترین سود را از آن خود کنید.

به گزارش مجله آلامتو به نقل از forbes؛ من همواره بر اهمیت داشتن یک طرح کسب و کار زنده و پویا تاکید دارم و معتقدم که چنین کسب و کاری، می‌تواند سبب بقای سازمان شود. به نظر من، راه اندازی یک کسب و کار بدون داشتن یک طرح کسب و کار زنده و پویا ، مانند آن است که با یک کشتی بدون قطب نما، و نقشه راه به دریا بروید و انتظار داشته باشید که به مقصد برسید. قطعا هرگز این اتفاق رخ نخواهد داد. پس اولین نکته برای موفقیت در سال جدید این است که بر روی خود تمرکز کنید.

لذا به عنوان اولین گام، بهتر است قبل از انجام هر کاری، به ارزیابی موفقیت‌ها و شکست های خود در سال 1396 بپردازید، و ببینید که چه کاری را باید انجام می‌دادید و چه کاری را بهتر بود که انجام نمی‌دادید. پس از آن، اهدافی را که می‌خواهید در سال 1397 بدان‌ها دست یابید ثبت کنید و لیستی را تهیه نمایید که شامل میزان سود مد نظرتان، جریان نقدی و اهداف کسب و کار باشد و سپس چهار زمینه ذیل را برای اتخاذ یک استراتژی سودآور و دستیابی به موفقیت در سال 1397 در نظر بگیرید:

  1. قیمت های خود را افزایش دهید

(قیمت خود را تا حدی افزایش دهید که به کسی آسیب نرسد!)

بهتر است در همین ابتدای سال، مشتریان خود را به دو دسته A و B تقسیم کنید. مشتریان گروه A-بهترین مشتریان شما هستند و مشتریانی قابل اعتماد می‌باشند که به طور مرتب از شما خرید می‌کنند. از سوی دیگر، مشتریان گروه B، گروه سخت پسندتری هستند و لذا برای متقاعد نمودن آنها برای خرید به تلاش بیشتری نیاز دارید. بنا بر این در سال جدید قیمت‌های مشتریان گروه A- را 1٪ و مشتریان گروه B- را تا 2٪ افزایش دهید. این تاکتیک نه تنها سبب می‌شود که به راحتی جریان نقدی شما افزایش یابد، بلکه بدون هیچ گونه تلاش و صرف منابع و هزینه های اضافی در پایان کار به موفقیت بیشتری دست خواهید یافت و این کار تاثیر منفی نیز بر روی مشتریان شما نخواهد گذاشت.

  1. کارمندان خود را مجددا مورد ارزیابی قرار دهید

یک گام به عقب بردارید و کارایی کارکنان خود را مجددا بررسی کنید. آیا کسی در اعضای تیم شما وجود دارد که ارتباط ضعیف‌تری با بقیه داشته باشد؟ آیا هر فرد در تیم شما مسئولیت خود را به اتمام می‌رساند؟ وقت آن است که با آن دسته ازکارکنان خود که عملکرد خوبی نداشته‌اند برخورد کنید. هر صاحب کسب و کاری به دنبال موفقیت است و اگر آن‌ها در دستیابی به موفقیت در سال 1397، هیچ نقشی ندارند بهتر است کنار گذاشته شوند.

  1. تمرکز بر ساختار ارتباطی

آخرین باری که خودتان شخصا با حسابدار، بانکدار یا نماینده بیمه صحبت کردید، کی بود؟ اطمینان حاصل کنید که همه می‌دانند شما که هستید و چه کاری می‌کنید و چه چیزی برایتان اهمیت دارد. در سالی که پیش رو دارید، توجه خود را به ساخت و یا بازسازی روابط معنی دار با شبکه پشتیبانی خود متمرکز کنید. این افراد باید بدانند که شما که هستید، چرا به آن‌ها اهمیت می‌دهید، و چرا آن‌ها برای شما و کسب و کارتان مهم هستند!

پس از اینکه استراتژی خود را برای موفقیت در سال 1399 ثبت نمودید، سعی کنید اطلاعات به روز را در اختیار کارکنان خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آنها از مسیر کسب و کار شما اطلاع دارند و می‌دانند چه نقشی را باید برای موفقیت سازمان ایفا کنند. سال نو به سرعت به پایان می‌رسد پس هم اکنون که در ابتدای سال قرار داریم سعی کنید استراتژی‌های خود را برای موفقیت در سال 1397 تعیین نمایید.


نظر خود را بیان کنید