چرا بچه دار شویم؟

دلیل بچه دار شدن چیست؟

چرا بچه دار شویم

رشد جمعیت در آمریکا به پائینترین مقدار خود در طول تاریخ این کشور رسیده است. در همین راستا، از پنج زن خواستیم که در مورد اینکه بچه نمی خواهند با ما صحبت کنند.

یکی از آنها چنین گفت که او غریضۀ مادری ندارد. زن دیگری گفت که توانایی او در تربیت کردن خرج والدین خودش شده است. زن سومی گفت که بچه نداشتن به او و همسرش این امکان را می دهد که بتوانند یک استقلال مالی و استاندارد زندگی را برای خود حفظ کنند که بچه داشتن به آنها اجازه نمی داد.

در واقع، در اکثر کشورهای آسیایی و حتی ایران نیز هر روزه زوجین بیشتری به دلایلی مشابه تصمیم به بچه نداشتن می گیرند.

یکی از خوانندگان ما حرف های جالبی در این مورد دارد: کشور دارد از بین می رود. اگر که همۀ زنان تحصیل کرده و موفق دست از بچه دارشدن بردارند، چه کسی باید نسل بعدی را بوجود آورد؟

بچه دار شدن یا نشدن؟ نظر شما چیست؟

همچنین بخوانید: انشا در مورد مادر

5 دلیل برای مادر شدن

چرا بچه دار شوم

مادرها فوق‌العاده‌اند، نمی‌گوییم پدرها نیستند، اما اجازه دهید بگوییم دنیا کمی به سمت مادرها تمایل دارد زیرا وقتی پای درست کردن غذاهای خوشمزه و گرفتن بهترین هدایا به میان می‌آید، مادرها چند امتیاز از پدرها جلوترند.

زمانی که متولد می‌شویم، نمی‌توانیم چندسال اول زندگی‌مان را بدون مادر تصور کنیم. حالا چرا فقط چندسال اول؟ درحقیقت هیچ کس نمی‌تواند تمام زندگیش را بدون مادرش تصور کند چون حامیان بسیار مقتدری برای ما هستند.

مادرها موجودات استثنایی هستند، مانند قهرمانان افسانه‌ای که لباس انسان پوشیده‌اند، آنها مانند فرشتگانند.

همه ما با عشق و حمایت مادران‌مان بزرگ شده‌ایم و حالا یکی از آنها هستیم. بنابراین هرزمان که کسی از شما پرسید احساس شما از مادربودن چیست، به او بگویید شاد و خشنود هستید.

شما باید به مادر بودن‌تان افتخار کنید و مغرور باشید تا به دیگران اجازه ندهید فکر کنند مادربودن چیز خاصی نیست. کار عادی و ساده‌ای نیست، و دراینجا دلایلی را می‌آوریم که چرا باید بابت مادر بودن مغرور باشید.

 1. شما زندگی جدیدی را روی زمین آورده‌اید.

توانایی ایجاد یک زندگی جدید روی این سیاره، یک افتخار، امتیاز و موهبت الهی است و شما باید مفتخر باشید که قدمی برای ایجاد زندگی جدید برداشته و نژاد بشر را به پیش می‌برید. این کاری مقدس و شکوهمند است.

 1. شما بچه‌ها را تعلیم و پرورش می‌دهید.

به عنوان یک مادر، کارشما فقط متولد کردن بچه‌ها نیست. شما آنها را پرورش می‌دهید و این تربیت و پرورش فقط محدود به تکالیف مدرسه‌شان نمی‌شود. شما رفتارها و تکنیک‌ها را به آنها یاد می‌دهید، به آنها درس زندگی داده و یاد می‌دهید که چگونه انسان خوبی باشند.

شما چیزهایی را به آنها آموزش می‌دهید که در هیچ مدرسه‌ای آموزش داده نمی‌شود و از این‌رو، شما اولین منبع دانش و پاسخ به هرچیزی در زندگی هستید.

 1. شما فداکاری می‌کنید.

بعضی از مادران شغل و حرفه‌شان را رها می‌کنند تا بتوانند بچه‌های‌شان را بزرگ کنند و تماما روی آنها متمرکز می‌شوند. و در زمان‌های دیگرهم، شما از زمان شخصی خودتان صرفنظر می‌کنید، از مهمانی‌ها و ملاقات‌ها می‌گذرید و از هرچیزی که مانع انجام امور مدرسه آنها ، ملاقات با پزشک‌شان و …می‌شود چشم پوشی می‌کنید.

اگر بچه‌ها غذای بیشتری بخواهند، از بشقاب خودتان برمی‌دارید و به آنها می‌دهید حتی زمانی که دیگر چیزی برای خودتان باقی نمی‌ماند. شما هرکاری برای شادی و رضایت آنها انجام می‌دهید، ودر این جریان جانفشانی و مداراهای زیادی می‌کنید. باید واقعا به خودتان ببالید زیرا این کاری نیست که هرکسی انجام دهد.

 1. شما چند مسئولیت همزمان دارید.

شما مثل یک پزشک، معلم، همبازی، مشاور و خیلی چیزهای دیگر برای فرزندان‌تان هستید، برای رسیدگی به خوردوخوراک، پوشاک، تکالیف مدرسه، زمان بازی و سرگرمی ، سلامتی و هرچیز دیگری، همزمان کارهای متعددی انجام می‌دهید.

این مهارتی است که بامادر شدن به دست می‌آورید و مسئولیت بچه‌ها به عهده شماست و هیچ‌کس دیگری این‌گونه انرژی و اشتیاق برای انجام این‌همه کار برای دیگری را ندارد. تنها مادرها هستند که در تمام طول زندگی‌شان، بدون خستگی، ساعت‌های بی‌شماری را صرف انجام این‌کارها می‌کنند.

 1. شما می‌دانید که بهترین چیست.

شما بچه‌های‌تان را به دنیا می آورید و رشد و بالندگی‌شان را از نزدیک می‌بینید. فقط شما می‌دانید که نوسانات روحی‌شان چگونه است و بدخلقی‌های‌شان چه شکلی است، و تنها شما می‌دانید روزی که افسرده و دلخورند چگونه شاد و سرحال‌شان کنید.

نه تلویزیون، و نه دوست و رفیق هیچ‌کدام نمی‌توانند به اندازه شما و با روش شما، برای آنها کاری انجام دهند. شما می‌دانید چه چیزی در زندگی آنها بهترین است و به همین دلیل بچه‌ها همیشه برای مشورت درمورد مهم‌ترین مسائل به مادران‌شان مراجعه می‌کنند.برای مردم تقریبا عادی است که از تازه مادرها بپرسند که چرا تصمیم به بچه‌دار شدن گرفته‌اند.

همچنین برای‌شان راحت است که بگویند خودشان نمی‌خواهند بچه‌دار شوند چون خیلی سخت است. اما حقیقت اینجاست؛ زمانی که شما بچه‌دار می‌شوید، همه احساس می‌کنند ارزشش را داشته و همه مادرها هم این حقیقت را تضمین کرده و تصدیق می‌کنند، آن‌هم به شیوه‌ای که هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

14 دیدگاه

 1. نیوشا

  مثلا چه گلی به سر نسل حاضر زده شده که ناراحتید نسل آینده بوجود نیاد؟؟چی رو از دست میدن مگه؟

 2. فریماه

  وضعیت الان رو با وضعیت سی چهل ساله پیش که سهله با پنج ساله پیش هم نمیشه مقایسه کرد، روزبروز شرایط زندگی سختتر میشه، در ضمن طرز فکر ادمها هم نسبت به سابق عوض شده، تکنولوژی و سطح سواد بالاتر رفته در نتیجه خیلی ها بچه نمیخوان یا فقط به داشتن یک بچه بسنده میکنن.

 3. نوشین

  یک روحانی حرف جالبی میزد
  گفت دشمنان دارن تولید نسل بیشتر و بیشتر می کنند
  ما آدمهای نیک ازدواج هم دیکه نمیکنیم

 4. محبوبه

  1 موجود دیگه ای رو روی این زمین به وجود بیاری که چی بشه که بازیچه دست تقدیر بشه وهرروز التماس کنه؟
  یا 1سره مثل ادم اهنی تلاش کنه تا بهترین باشه؟ یا هرروز سوال بپرسه ما که هستیم و به کجا میرویم و چرا خلق شدیم؟ یا همه ش بترسه که الان جهنمیه یا بهشتیه که اگه احتمالا هم دختر باشه همین جا هم براش جهنمه …. چرا باید 1 موجودی رو خلق کنیو که اونم درگیر بشه؟؟؟ مادر بودن زیباست و واقعا حس توصیف ناپذیری داره ولی متولد شدن هم زیباست؟؟؟؟!!!!!!! به نظر من مادر شدن و پدر شدن کاملا خودخواهانه ست ….

  • نوشین

   نظرتون رو قبول دارم واقعا به جا و سنجیده گفتی

  • فریماه

   عالی گفتی.

 5. محمد

  زنان تحصیل نکرده!!…نسل بعدی را بوجود بیاورند

 6. مریم

  به نظر من خدا ادمهایی رو که دوست داره بهشون بچه میده!!شک نکنید!اون به شما اجازه میده ادمهای جدیدی رو برای اینده تربیت کنید

  • نصير

   حرف مفت

 7. مریم

  با بچه دار شدن می تونید کودکی خودتون رو دوباره تجربه کنید!!!

  می تونید به بهانه بچه ها کلی شاد باشید!!…..می تونید به روز باشید!….از بچه ها چیز یاد بگیرید!…….انتقاد های صادقانه اونها رو از خودتون بشنوید!!!…….بچه ها با مقایسه کردن شما با دیگران باعث می شوند شما بهتر باشید و سعی کنید بهتر باشید!!( من می خوام ما مانم خوش تیپ باشه!…..)

  بچه دار شدن باعث میشه غرور شما نسبت به دیگران کمتر بشه!و صبر شما زیاد…..مردم جامعه رو راحت تر تحمل کنید!
  بچه دار شدن تکامل یک زوج می تونه باشه

  • نصير

   مزخرف

  • ری ری

   جوابتون دوست داشتنی بود.مرسی

 8. محمد

  خیلی خیلی ببخشید !!!در قدیم الایام برای بچه دار شدن زیادفکر نمی کردند!!….وقتی زیاد به یک مساله فکر کنی احتمال منصرف شدن زیاده!

  شما فکر کردید ممکنه فردا قرمه سبزی بخورید!اگر زیاد جوانب این مساله رو در نظر بگیرید و فکر کنید اصلا می فهمید قورمه سبزی مضر هم هست!…اگر 10 نفر دیگه تایید کنند که هیچی!

  فکر کردن زیاد و اینده نگری باعث میشه هیچ کاری در اینده انجام ندی!

 9. سوگند

  با اين همه جمعيت كشور از بين نميره ! با اين همه گرفتاري و كمبود امكانات اين انسان و انسانيت هست كه داره از بين ميره
  نداشتن بچه تو اين شرايط خيلي عاقلانه تره

نظر خود را بیان کنید