child

رشد جمعیت در آمریکا به پائینترین مقدار خود در طول تاریخ این کشور رسیده است. در همین راستا، از پنج زن خواستیم که در مورد اینکه بچه نمی خواهند با ما صحبت کنند. یکی از آنها چنین گفت که او غریضۀ مادری ندارد. زن دیگری گفت که توانایی او در تربیت کردن خرج والدین خودش شده است. زن سومی گفت که بچه نداشتن به او و همسرش این امکان را می دهد که بتوانند یک استقلال مالی و استاندارد زندگی را برای خود حفظ کنند که بچه داشتن به آنها اجازه نمی داد.

در واقع، در اکثر کشورهای آسیایی و حتی ایران نیز هر روزه زوجین بیشتری به دلایلی مشابه تصمیم به بچه نداشتن می گیرند.

یکی از خوانندگان ما حرف های جالبی در این مورد دارد: کشور دارد از بین می رود. اگر که همۀ زنان تحصیل کرده و موفق دست از بچه دارشدن بردارند، چه کسی باید نسل بعدی را بوجود آورد؟

بچه دار شدن یا نشدن؟ نظر شما چیست؟

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

14 دیدگاه

 1. نیوشا در

  مثلا چه گلی به سر نسل حاضر زده شده که ناراحتید نسل آینده بوجود نیاد؟؟چی رو از دست میدن مگه؟

 2. فریماه در

  وضعیت الان رو با وضعیت سی چهل ساله پیش که سهله با پنج ساله پیش هم نمیشه مقایسه کرد، روزبروز شرایط زندگی سختتر میشه، در ضمن طرز فکر ادمها هم نسبت به سابق عوض شده، تکنولوژی و سطح سواد بالاتر رفته در نتیجه خیلی ها بچه نمیخوان یا فقط به داشتن یک بچه بسنده میکنن.

 3. نوشین در

  یک روحانی حرف جالبی میزد
  گفت دشمنان دارن تولید نسل بیشتر و بیشتر می کنند
  ما آدمهای نیک ازدواج هم دیکه نمیکنیم

 4. محبوبه در

  1 موجود دیگه ای رو روی این زمین به وجود بیاری که چی بشه که بازیچه دست تقدیر بشه وهرروز التماس کنه؟
  یا 1سره مثل ادم اهنی تلاش کنه تا بهترین باشه؟ یا هرروز سوال بپرسه ما که هستیم و به کجا میرویم و چرا خلق شدیم؟ یا همه ش بترسه که الان جهنمیه یا بهشتیه که اگه احتمالا هم دختر باشه همین جا هم براش جهنمه …. چرا باید 1 موجودی رو خلق کنیو که اونم درگیر بشه؟؟؟ مادر بودن زیباست و واقعا حس توصیف ناپذیری داره ولی متولد شدن هم زیباست؟؟؟؟!!!!!!! به نظر من مادر شدن و پدر شدن کاملا خودخواهانه ست ….

 5. به نظر من خدا ادمهایی رو که دوست داره بهشون بچه میده!!شک نکنید!اون به شما اجازه میده ادمهای جدیدی رو برای اینده تربیت کنید

 6. با بچه دار شدن می تونید کودکی خودتون رو دوباره تجربه کنید!!!

  می تونید به بهانه بچه ها کلی شاد باشید!!…..می تونید به روز باشید!….از بچه ها چیز یاد بگیرید!…….انتقاد های صادقانه اونها رو از خودتون بشنوید!!!…….بچه ها با مقایسه کردن شما با دیگران باعث می شوند شما بهتر باشید و سعی کنید بهتر باشید!!( من می خوام ما مانم خوش تیپ باشه!…..)

  بچه دار شدن باعث میشه غرور شما نسبت به دیگران کمتر بشه!و صبر شما زیاد…..مردم جامعه رو راحت تر تحمل کنید!
  بچه دار شدن تکامل یک زوج می تونه باشه

 7. خیلی خیلی ببخشید !!!در قدیم الایام برای بچه دار شدن زیادفکر نمی کردند!!….وقتی زیاد به یک مساله فکر کنی احتمال منصرف شدن زیاده!

  شما فکر کردید ممکنه فردا قرمه سبزی بخورید!اگر زیاد جوانب این مساله رو در نظر بگیرید و فکر کنید اصلا می فهمید قورمه سبزی مضر هم هست!…اگر 10 نفر دیگه تایید کنند که هیچی!

  فکر کردن زیاد و اینده نگری باعث میشه هیچ کاری در اینده انجام ندی!

 8. سوگند در

  با اين همه جمعيت كشور از بين نميره ! با اين همه گرفتاري و كمبود امكانات اين انسان و انسانيت هست كه داره از بين ميره
  نداشتن بچه تو اين شرايط خيلي عاقلانه تره

نظر خود را بیان کنید