زیباترین معابد تایلند

8 مورد از معابد زیبا و جذاب در تایلند؛

معابد دیدنی یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در تایلند است که بی شک کنجکاوی هر کسی را برانگیخته خواهند کرد.

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند در مورد مذاهب موجود در جهان اطلاعاتی داشته باشند بهتر است سری به تایلند بزنید. این کشور پر از معابد بودایی مختلف است که قدمت خیلی از آن‌ها به قرن‌ها پیش بر می‌گردد.

بیشتر معابدی که در تایلند به چشم می‌خورند از چوب، سنگ و حتی بطری نوشابه بازیافت شده ساخته شده اند. هنوز هم بازدید از این معابد حس صلح و آرامش را در بازدید کننده القا می‌کند. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید تا بتوانید همه مکان‌ها را مورد بازدید قرار دهید، می‌توانید از تمامی مناظر زیبا و چشم نواز لذت ببرید.

در این مقاله با ما همراه شوید تا 10 مورد از معابد زیبا و چشم نواز در تایلند را با هم مرور کنیم.

مقاله مرتبط: زیباترین معابد مصر
  1. محراب حقیقت(Sanctuary of Truth):

معابد دیدنی تایلند,محراب حقیقت-sanctuary_of_truth

محراب حقیقت در پاتایا معنای جدیدی به این کشور بخشیده است. حکاکی‌های ظریف و زیبا در آن باعث شده است هر ساختاری از چوب پوشش زیبایی داشته باشد. این حکاکی‌های زیبا با دکوراسیون بودایی و هندی پوشش داده شده است. این معبد یکی از معابد تازه ای است که در این کشور ساخته شده است و فرایند ساخت آن هنوز ادامه دارد.

ساخت این معبد از سال 1981 آغاز شده و قرار است تا سال 2050 تکمیل گردد. هدف از ساخت این معبد ارج نهادن به ارزش‌های سنتی زمین، دانش و فلسفه شرق با آموزش دادن مسئولیت پذیری،تفکر، ارتباط سازنده با دنیا و انسان‌هاست.

  1. معبد Wat Phra That Lampang Luang:

معابد دیدنی تایلند,معبد Wat Phra That Lampang Luang

این معبد یکی از مقدس ترین معابد در تایلند محسوب می‌شود و میزبان رشته مویی از بوداست. همچنین بیشتر افراد آن را بهترین نمونه از معماری لانا(Lanna) می‌دانند. این معبد متعلق به قرن سیزدهم است و منار مخروطی و گنبدی شکل دارد.

ارتفاع این گنبد به بیش از 400 متر می رسد. در حالیکه بیشتر معابد مدرنیزه شده اند این معبد شکل و ساختار اصلی خود را حفظ کرده است. به همین خاطر بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

  1. معبد یک میلیون بطری:

معابد دیدنی تایلند,معبد یک میلیون بطری-temple_of_a_million_bottles

معبد یک میلیون بطری که در زبان تایلندی‌ها با عنوان Wat Pa Maha Chedi Kaew شناخته می‌شود یکی از معابد معمولی در تایلند نیست. این معبد منحصر به فرد ترین معبدی است که در تایلند پیدا خواهید کرد.

در ساخت این معبد از 1.5 میلیون بطری بازیافت شده استفاده شده است. این بطری‌ها در دستشویی‌ها نیز مورد استفاده قرار گرفته است. عمدتا از بطری‌های سبز و قهوه ای برای ساخت آن استفاده شده است. این بنا حدود 20 ساختمان دارد که در برگیرنده اتاق‌هایی برای عبادت و برج آب هستند.

  1. معبد بودای زمردی(Emerald Buddha):

معابد دیدنی تایلند,معبد بودای زمردی-temple_of_the_emerald_buddha

معبد بودای زمردی ممکن است به غلط نامگذاری شده باشد زیرا تنها نکته مشترکی که بین این معبد و بودا وجود دارد رنگ سبز آن است. بودای 66 سانتی متری از یشم یا جید ساخته شده است.

هنوز هم این گزینه در معبد نگهداری می‌شود و افراد احترام خاصی برای آن قائل هستند. قدمت بودا به قرن پانزدهم بر می‌گردد. در طول چند قرن، بودا به معابد مختلفی در تایلند منتقل شده است.

  1. معبد Wat Mahathat، سوکوتای:

معابد دیدنی تایلند,معبد Wat Mahathat

این معبد در پارک تاریخی سوکوتای در شمال تایلند واقع شده است و یک معبد باستانی محسوب می‌شود. این معبد یکی از مهم ترین و جذاب ترین معابدی است که در پارک پیدا خواهید کرد.

برخی از 168 مجسمه شاگردان بودا با دستان گره زده تزیین شده است که حاوی اثار متعلق به بوداست. یک بودای بزرگ که در حالت نشسته قرار دارد را می‌توان در تالار اصلی پیدا کرد. این در حالیست که بودای بزرگ ایستاده در نزدیکی آن قرار دارد.

  1. وات آرون(Wat Arun):

معابد دیدنی تایلند,وات آرون-wat_arun

وات آرون به عنوان معبد سحر شناخته شده است اما می‌توان آن را به سادگی به عنوان معبد شکوه شناخت. این معبد، در کنار رودخانه Chao Phraya در بانکوک قرار دارد و بسیار چشم نواز است.

این معبد یکی از نشانه‌های اصلی تایلند محسوب می‌شود و با نور خورشید بر زیبایی آن افزوده می‌شود. سبک خمر برج که با سفال‌های رنگی پوشیده شده است زیر نور خورشید می‌درخشد. ساختمان‌های اطراف در سفال و صدف بیشتری فرو رفته است.

  1. Wat Chaiwatthanaram:

معابد دیدنی تایلند,4-wat_chaiwatthanaram

این معبد یکی از مجتمع های بزرگ در آیوتا(پایتخت باستانی تایلند) است. این معبد به منظور ارج نهادن به مادر پادشاه ساخته شد و یکی از مکان‌های پربازدید در آیوتا محسوب می‌شود.

معبد Wat Chaiwatthanaram در کنار رودخانه Chao Phraya واقع شده است اما منظره زیبای رودخانه نمی‌تواند با زیبایی معبد رقابت کند. طرح این معبد متعلق به قرن هفدهم است.

  1. Wat Phra That Doi Suthep:

معابد دیدنی تایلند,3-wat_phra_that_doi_suthep

این معبد یکی از معابدی است که به هنگام سفر به چیانگ مای باید از آن بازدید کنید. معبد Wat Phra That Doi Suthep یکی از مقدس ترین معابدی است که در شمال تایلند واقع شده است و معمولا بیشتر افراد آن را با نام Doi Suthep می‌شناسند.

این معبد حدود 15 کیلومتر از چیانگ مای فاصله دارد و یکی از صومعه‌های بودایی در حال کار است که در قرن چهاردهم ساخته شده است.

بالای معبد با یک مناره طلایی مخروطی شکل تزیین شده است و با زیارتگاه‌ها و نقاشی‌های دیواری احاطه گشته است.

  1. معبد بودای خمیده(Reclining Buddha):

معابد دیدنی تایلند,معبد بودای خمیده-temple_of_the_reclining_buddha

معبد بودای خمیده در بانکوک با بیش از 1000 تصویر میزبان بزرگترین مجموعه از بوداها در تایلند است. در این معبد می‌توان بودای خمیده را پیدا کرد که 45 متر درازا دارد. این معبد در نزدیکی Grand Palace ساخته شده است و به عنوان یکی از بهترین معابد سلطنتی در نظر گرفته می‌شود.

وات پو یکی از قدیمی ترین معابد بانکوک است و زادگاه ماساژ تایلندی محسوب می‌شود. دیوارهای آن با کتیبه‌هایی از موضوعات مختلف تزیین گشته است.

  1. معبد سفید(White Temple):

معابد دیدنی تایلند,معبد سفید-white_temple

این معبد جزو جدیدترین معابدی است که در تایلند ایجاد شده است. طراح این معبد هنرمندی به نام چالرمچایی کوزیتپیاتات بوده و ساخت آن در سال 1997 اغاز شده است. این معبد یادآور قلعه افسانه ای است که با برف پوشیده شده است.

یکی از جلوه‌های زیبایی که در این معبد به چشم می‌خورد پلی به نام چرخه تولد است. در سرتاسر پل، دروازه آسمان (Gate of Heaven) وجود دارد. بیشتر افراد بر این باورند که در این دروازه دو موجود قرار گرفته است که سرنوشت مردگان را مشخص می‌کنند.


نظر خود را بیان کنید