مجله آلامتو

استاوانگر که در ساحل جنوب غربی نروژ واقع شده است سومین شهر بزرگ نروژ محسوب می‌شود. این شهر همچنین یکی از قدیمی ترین جوامع در نروژ است و قدمت آن به قرن دوازدهم بر می گردد. شهر استاوانگر به خوبی توسط جزایر دور پوشیده شده است و قرن هاست که به عنوان مرکز تجاری شناخته شده است. این شهر یک مرکز فرهنگی بسیار جذاب است و میزبان رویدادهای محبوبی همچون فستیوال MaiJazz در ماه مه و فستیوال موسیقی بین المللی Chamber در آگوست می‌باشد.

  1. Prekestole:

شهر استاوانگر نروژ

بی شک یکی از محبوب‌ترین و برجسته ترین جاذبه‌های توریستی در این شهر Prekestol است که 1960 فوت بالاتر از سطح دریا واقع شده است. به کمک قایق یا از طریق جاده می‌توان به این ناحیه دست پیدا کرد. برای افرادی که به ماجراجویی علاقه مند هستند این ناحیه می‌تواند جذابیت‌های خاصی به همراه داشته باشد. البته افرادی که قلب ضعیفی دارند بهتر است از سفر به این منطقه چشم پوشی کنند.

  1. کلیسای جامع استاوانگر:

شهر استاوانگر نروژ

کلیسای جامع استاوانگر که در قرن دوازدهم توسط رجینالد ورچستر انگلیسی ساخته شده است در مرکز شهر واقع شده و یکی از جاذبه‌های زیبای آن محسوب می‌شود. کل کلیسا در قرن نوزدهم دوباره بازسازی شده است. ویژگی‌های داخلی قابل توجه شامل منبر کاملا حکاکی شده باروک (1658)، یک فونت سنگی از دوره گوتیک و پنجره‌های رنگ آمیزی شده است که مناظر دوره عهد جدید را به تصویر می‌کشد.

  1. Kongsgård:

Kongsgård در اطراف کاخ سابق اسقف یکی از مواردی است که بازدید از آن ارزشش را خواهد داشت. این موقعیت که در ساحل شمالی Breiavatn( دریاچه ی کوچکی در مرکز شهر) واقع شده است میزبان Kongsgård Skole یک مدرسه جذاب برای آموزش دستور گرامر است که در کاخ ساخته شده است. در نزدیکی آن Bispekapellet قرار دارد که قدمت آن به اوایل سال 1300 بر می‌گردد و به خوبی حفظ شده است.

  1. میدان بازار:

میدان بازار در این شهر یکی از مکان‌های پر جنب و جوشی است که می‌توان زمانی را برای خرید و آشنایی با فرهنگ محلی در آن سپری کرد. این بازار، غرفه‌های روبازی دارد و همین امر موجب شده است بازدید از آن تجربه خوبی برای مسافران و توریست‌ها باشد.

  1. Valbergtårn:

یکی دیگر از ساختمان‌های قدیمی استاوانگر که به خوبی حفظ شده است Valbergtårn است که می‌توانید آن را در شمال میدان بازار بین Vågen و Østre Havn پیدا کنید. این ساختمان قدیمی ترین بخش از شهر محسوب می‌شود و یک برج نگهبانی زیبا و جذاب است که در سال 1853 ساخته شده است. زمانی که از آن بازدید می‌کنید می‌توانید اثار هنری و دست سازهای موجود در آن را ببینید و از دیدن این موارد لذت ببرید.

  1. استاوانگر قدیمی:

شهر استاوانگر نروژ

یکی از زیباترین مناطق شهر با عنوان استاوانگر قدیمی شناخته شده است. این ناحیه تاریخی در برگیرنده مجموعه ای از خانه های قدیمی است که در امتداد خیابان‌های سنگ فرش پرپیچ و خم قرار گرفته‌اند. شاید بتوان گفت این‌ها بزرگترین خانه‌های چوبی حفظ شده در اروپای شمالی هستند. خیابان‌های آن ارزش کاوش را دارد. همچنین باید از موزه‌ها و گالری‌هایی که در این ناحیه وجود دارد بازدید کنید. دو مورد از بهترین موزه‌هایی که در این ناحیه خواهید یافت موزه Maritime و موزه کنسرو ماهی نروژی است که نگاه جذابی به تاریخ این کشور به عنوان قطب مهم ماهیگیری دارد.

  1. موزه باستان شناسی:

هیچ سفری در نروژ بدون بازدید از موزه باستان شناسی کامل نخواهد بود. اگر نتوانید اطلاعات جدیدی در مورد وایکینگ ها به دست اورید بهتر است این ناحیه را ترک نکنید. موزه باستان شناسی در استاوانگر یک مکان عالی برای به دست اوردن اطلاعات در مورد وایکینگ‌ها و نیز اسلحه‌ها و اثار تاریخی است.

  1. موزه هنر استاوانگر:

موزه هنر استاوانگر در یک پارک زیبا در اطراف دریاچه Mosvannet واقع شده است که تنها دو مایل از مرکز شهر فاصله دارد. این موزه میزبان بهترین مجموعه‌های هنری کشور نروژ و اثار بین المللی است. یکی از موارد جذابی که در این موزه وجود دارد مجموعه نقاشی‌های منحصر به فرد Lars Hertervig است.

  1. خانه Ledaal:

شهر استاوانگر نروژ

خانه Ledaal که به عنوان اقامت گاه تابستانی برای خانواده Kielland در سال 1799 ساخته شده است نمونه بسیار خوبی از زندگی نروژی‌ها در اوایل قرن نوزدهم است. این بنای زیبا هنوز هم به عنوان اقامت گاه سلطنتی و موزه به کار می‌رود.

  1. موزه Flyhistorisk:

موزه Flyhistorisk با تمرکز بر هواپیماهای استفاده شده در پایگاه نظامی سوالا و فرودگاه استاوانگر مجموعه ای از هواپیماهای حفظ شده و نیز اثار مختلف از جنگ جهانی دوم تا به امروز است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید