چگونه با ماساژ صورتی باریک و کشیده داشته باشیم؟

ماساژهایی برای باریک کردن صورت؛

facial massage

داشتن صورت باریک و کشیده مسئله ای است که خیلی از خانم ها به آن علاقه ویژه ای دارند البته تکنیک های آرایشی مختلفی برای رسیدن به این ظاهر وجود دارد اما با ماساژ اصولی نیست میتوان تا حدودی به صورت باریک رسید.

به گزارش آلامتو و به نقل از فیتامین؛ اگر قصد دارید صورت خود را باریک تر کنید باید از ماساژ لنفی استفاده کنید تا پف صورت شما که باعث شده صورتتان بزرگتر به نظر برسد کاهش یابد.

ماساژ لنفی فوری

تفاوت میان چهره مردم عادی و سلبریتی های جذاب در چیست؟ وقتی به تفاوت میان اندازه سر و صورت افراد توجه می کنیم، پیدا کردن صورت باریکی که می خواهیم شبیه آن شویم کار سختی است.

چطور در منزل بدون استفاده از تجهیزات خاصی صورت خود را باریک تر کنیم؟

وقتی می خواهید صورت خود را باریک کنید نسبت به زمانی که می خواهید عضلات دست و پای خود را خوش فرم کنید، نیاز به ترفند های بیشتری دارید. علاوه بر استفاده از حرکات یوگای مخصوص صورت، خانم ها می توانند از ماساژ های آرام بخش برای نرم کردن عضلات صورت و باریکتر کردن آن استفاده کنند.

در اینجا درباره فاکتورهایی که برای باریک تر کردن صورت می توان از آن استفاده کرد صحبت می کنیم و به شما یاد می دهیم چگونه در منزل با اندکی تلاش و با استفاده از ماساژ لنفی صورت خود را باریک تر کنید.

راز صورت باریک در دوران نوزادی شما نهفته است

اگر می خواهید صورت خود را کوچکتر کنید بدانید که تنها نیستید. قبل از اینکه بخواهید صورت خود را کوچک کنید باید بفهمید چه چیز باعث شده است صورت کوچک شما بزرگتر از چیزی که واقعا هست به نظر برسد. برای پاسخ به این پرسش باید ببینید وقتی نوزاد بودید چطور می خوابیدید.

وقتی نوزاد بودید به رو می خوابیدید یا به پشت؟

هر چه بدن شما رشد می کند عضلاتی که اطراف استخوان های صورت شما هستند نیز بزرگتر می شوند. از همین جاست که حالت صورت شما کم کم شکل می گیرد، فک شما شکل می گیرد و گونه هایتان برجسته تر می شود.

تا حالا کسی به شما گفته وقتی نوزاد بودید چه شکلی می خوابیدید؟ بیشتر ژاپنی ها، در دوران نوزادی صورت خود را به رو روی بازوی مادرشان می گذاشته اند، و همین باعث شده چهره این افراد ژاپنی شود!

اما در اروپا نوزادان به پشت می خوابیده اند و به همین علت چهره آنها متفاوت از ژاپنی ها شده است.

می گویند که صورت اروپایی ها کشیده تر از صورت ژاپنی هاست و در عوض صورت ژاپنی ها پهن تر است.

تحقیقات نشان داده است که شیوه خوابیدن شما و اینکه به پشت بخوابید یا به رو، بر روی چهره شما تاثیر گذار است. نوزادان غربی را معمولا بعد از شیر دادن به پشت می خوابانند تا مبادا دچار خفگی شوند.

چرا صورت شما بزرگتر به نظر می رسد …

قسمت هایی که باعث می شوند صورت شما بزرگتر به نظر برسد، پیشانی، گونه ها، فک و چانه هستند.

صورت افرادی که فک مربعی شکل دارند بزرگتر از بقیه افراد به نظر می رسد چون فاصله دو طرف فک آنها از هم بیشتر است؛ این ویژگی که بیشتر در چهره مردان وجود دارد در چهره برخی از خانم ها هم یافت می شود. هر چه سن فرد بیشتر می شود این قسمت حالت پف کرده تری پیدا کرده و بزرگتر هم به نظر می رسد.

برای اینکه حالت پف کرده صورت خود را از بین ببرید باید جریان خون و لنف را در صورت خود بهتر کنید چرا که یکی از مهمترین عوامل پف کردگی صورت هستند. توجه به این مساله در افرادی که می خواهند صورت خود را کوچکتر کنند اهمیت زیادی دارد.

اگر بدن خود را به خوبی ماساژ لنفی ندهید، سموم بدن به خوبی دفع نمی شوند و نمی توانید به خوبی چربی سوزی کنید. اگر مراقب نباشید ممکن است گره های لنفی متورم شوند و غبغب بیاورید.

ماساژ گره های لنفی جریان لنف را بهبود بخشیده و به چربی سوزی و دفع سموم بدن کمک می کند و باعث می شود پوست شما زیباتر به نظر برسد.

ماساژ لنفی برای باریک تر کردن صورت

یکی از دلایلی که صورت شما بزرگ و پف کرده به نظر می رسد، لنف ها هستند. در اینجا ماساژ هایی به شما یاد می دهیم که به جریان لنف کمک می کنند تا صورت شما باریک تر شده و صبح ها که از خواب بیدار می شوید چهره بهتری داشته باشید.

حرکت ۱: دست هایتان را پشت کمرتان بگذارید

  • دست چپ خود را پشت کمر ببرید. مچتان را روی باسن گذاشته و با دست راست آن را بگیرید و بکشید تا شانه هایتان به هم نزدیکتر شود و سینه تان را جلو دهید
  • 1
  • دست راست خود را جلو آورده و شانه تان را در جلوی بدن بکشید. سر خود را کمی به جلو خم کرده و نفس تان را بیرون دهید و عضلات پشت گردن را بکشید و کمی در این حالت نگه دارید.
  • نفس را به درون سینه بکشید و سر خود را دوباره بالا بیاورید و این حرکت را در طرف دیگر بدن تکرار کنید. یعنی دست چپ را جلو بیاورید و شانه را در جلوی بدن بکشید. بعد عضلات پشت گردن را کشیده و کمی در این حالت نگه دارید.
  • وقتی گردن خود را می کشید، با استفاده از انگشت اشاره، میانی و انگشت چهارم گره های لنفاوی که زیر گوش ها تا گردن و شانه ها هستند ماساژ دهید. دست راست خود را روی باسن بگذارید. با دست چپ بالای سینه و زیر گوش ها را ماساژ دهید و بعد در سمت دیگر تکرار کنید.

    حرکت ۲: ماساژ گردن

دست خود را مشت کنید و روی گوش هایتان بگذارید و آرام به سمت شانه ها پایین بیاورید و گره های لنفی را ماساژ دهید تا لنف خوب جریان پیدا کند. این حرکت را ۵ مرتبه تکرار کنید و بعد به مرحله بعد بروید.

2

  • انگشت اشاره و میانی را به وسط استخوان ترقوه برده و گره های لنفی را ماساژ دهید. این حرکت را ۵ مرتبه در هر طرف از شانه تکرار کنید.
  • همین ماساژ را با استفاده از انگشت شصت در زیر ترقوه انجام دهید و گره های لنفی آن را ماساژ دهید. ماساژ دادن را از وسط استخوان زیر یقه شروع کنید و پایین روید. این حرکت را ۵ مرتبه در هر طرف تکرار کنید.از استخوان روی سینه شروع به ماساژ دادن کنید و به سمت شانه و گردن بالا بیایید. این ماساژ را ۵ مرتبه در هر سمت بر روی گره های لنفی سینه و شانه و گردن انجام دهید.

نکته: برای همه ماساژ های لنفی می توانید از روغن مخصوص ماساژ استفاده کنید تا حرکت شما نرم تر و راحت تر شود.


نظر خود را بیان کنید