تعبیر خواب دست دادن

دیدن دست دادن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن دست دادن در خواب چیست؟

تعبیر خواب دست دادن

در این پست از آلامتو به تعبیر خواب دست دادن با نامحرم، تعبیر خواب دست دادن با پدر و مادر فوت شده و … می‌پردازیم.


تعبیر خواب دست دادن

در مورد تعبیر خواب دست دادن اکثر مفسران رویاها به اتفاق اتفاق نظر دارند که دست دادن در خواب بیانگر عشق و قدردانی متقابل بین بیننده و کسانی است که دست داده اند. دست دادن بین بیننده و طرف مقابل نمادی از ادامه رابطه و دوستی متقابل بین آنهاست. به طور کلی دست دادن در خواب مثبت تلقی می‌شود زیرا نشانه ای از ایجاد رابطه دوستی بین افراد است. در تعبیر خواب دست دادن با شخصی بیانگر آن است که به دنبال گرفتن تصمیمی هستید که برای شما و اطرافیانتان مفید است. همچنین می‌تواند نشانه ای از شروع یک کار و هدف جدید باشد که در آرزوی آن بوده اید.

اگر کسی در خواب ببیند فردی با دست چپ دست با او دست می‌دهد، آن فرد او را فریب می دهد و هر کس در خواب با دست چپ با دیگری دست می‌دهد، دیگران را فریب داده و ریا می کند.

تعبیر خواب دست دادن با کسی که دستش کثیف باشد، در گناه و تجاوز همدست است.


تعبیر خواب دست دادن با نامحرم

تعبیر خواب دست دادن با نامحرم بیانگر وارد شدن به رابطه عاشقانه است. اگر زنی در خواب ببیند که با مرد نامحرم و سالمندی دست می‌دهد، از طرف فردی مورد مزاحمت قرار می‌گیرد. در تعبیر خواب دست دادن با نامحرم اگر فرد احساس درد کرد، یعنی ارتباط بین آنها قطع می‌شود. چنانچه در خواب دیدید دست نامحرمی را فشار می‌دهید نشان دهنده افزایش میزان علاقه و وفاداری به وی خواهد بود.


تعبیر خواب دست دادن با فامیل و آشنا

تعبیر خواب دست دادن با فامیل و آشنا نشان دهنده نیاز به برقراری ارتباط با آنها و بیانگر نوع رابطه شما با آنها، شخصیت و ارزش‌های خانوادگیتان است. حتی می‌تواند به جنبه هایی از زندگی اشاره کند که از آن راضی نیستید و به دنبال بهبود آن هستید.

تعبیر خواب دست دادن با مادر نشان می‌دهد که، انشاءالله خیر بزرگی نصیبش می شود.

تعبیر خواب دست دادن یک زن با فرزندانش رویای خوبی است که بیانگر موفقیت او در زندگی و احساس امنیت او در کنار خانواده است.

تعبیر خواب دست دادن با برادر متاهل در خواب یکی از رویاهایی است که از نزدیک شدن به بارداری او در دوره آینده خبر می دهد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب قرض دادن یا قرض گرفتن طلا، لباس و یا کفش چیست؟

تعبیر خواب دست دادن با نامحرم


تعبیر خواب دست دادن با پدر یا مادر فوت شده

تعبیر خواب دست دادن با پدر یا مادر فوت شده از چیزهای بزرگ و آرامش بخش است، به ویژه اگر لبخندی بزند و از صاحب خواب راضی به نظر برسد، علاوه بر آسایش و سعادت که نزد خداوند در او وجود دارد.

اما اگر فرد متوجه شد که قصد دارد با پدر مرحومش دست بدهد، اما پدر از این کار امتناع ورزید و از او روی برگرداند، علاوه بر ضرورت، بر کاری که انجام می دهد تمرکز کند و از گناهان و مفاسد دوری کند. برای او دعا کنید، زیرا به احتمال زیاد او در حق او کوتاهی می کند.


تعبیر خواب دست دادن با مرده

تعبیر خواب دست دادن با مرده در خواب این رؤیا یکی از خواب هایی است که بیننده بیشتر به تعبیر آن علاقه مند است و بداند چه چیزی برای او به همراه دارد و چه معنایی دارد، زیرا بسیاری از مردم تصور می کنند که تعبیر خواب دست دادن با مرده بیانگر مرگ یا وقوع چیزی که برای آنها خوب نیست و این یکی از باورهای غلط است زیرا نماد خیر است و برخی از رؤیاهایی که مرده در آن ظاهر می شود حاکی از تمایل او به وفاداری به او یا دعا کردن است.

تعبیر خواب دست دادن با مرده، بیانگر حال خوب میت از جانب خداوند متعال است و حکایت از عظمت و ثواب او نزد خداوند متعال و با خیر و برکت دارد.

محقق ابن سیرین تصدیق می کند که دست دادن و بوسیدن میت در خواب از نشانه های واجب بودن دعا برای او و انجام کارهای خیر بسیار است.


تعبیر خواب دست دادن امام صادق

تعبیر خواب دست دادن امام صادق بر چهار جنبه تعبیر شده است: ایمنی، شادی، اقبال و منفعت در مال.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب جدا شدن روح از بدن، پرواز روح و یا دیدن روح چیست؟

تعبیر خواب دست دادن ابن سیرین


تعبیر خواب دست دادن ابن سیرین

تعبیر خواب دست دادن ابن سیرین، بیانگر رابطه دوستانه و عشقی است که آنها را به هم پیوند می دهد.

هر کس در خواب از دست دادن با کسی امتناع کند، به زودی به جایی سفر می کند.

در تعبیر خواب دست دادن ابن سیرین وقتی شخصی در خواب از دست دادن با او امتناع می کند، این خواب نشانه آن است که او دچار بحران و پریشانی است و در افسردگی به سر می برد.

تعبیر خواب دست دادن ابن سیرین در دست دادن با شریک زندگی خود، این خواب نشانه استحکام رابطه و وابستگی متقابل بین آنها در واقعیت است.

در تعبیر خواب دست دادن ابن سیرین معنای آن بر حسب دست فرق می کند، وقتی از دست راست برای دست دادن استفاده می شود خواب علامت خیر و برکت و موفقیت است و وقتی در دست دادن از دست چپ استفاده شود این خواب یکی است. از رویاهایی که بیانگر شکست و شکست شخص در چیزی است که می خواهد.


سخن آخر

همانطور که در این پست مطالعه کردیم تعبیر خواب دست دادن در اغلب موارد به خوبی تفسیر می‌شود. با این حال تعبیر خواب دست دادن با نامحرم، تعبیر خواب دست دادن با مرده و … می‌تواند تفاسیر متفاوتی داشته باشد. اگر این مطلب را مفید می‌دانید می‌توانید آن را در سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

☺ تعبیر خواب «دست دادن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «دست دادن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


16 دیدگاه

 1. Eli

  سلام خواب دیدم در حالیکه آبنبات تیز وخشک در دستم بود با عمه ام دست دادم و خورده های آبنبات در دستم عمه ام فروفت و با حالت خنده گفت البته که عصبانی هم بود حالا دست منو سوراخ میکنی ؟؟؟ در کل من حس خوبی نسبت به این عمه ندارم و قبلا هم خواب دیدم در حالیکه نماز میخونم از پشت سرم من و با یک چادر نماز دیگه میخواست خفه کنه و دیشب هم که این خواب دست دادن رو دیدم قبلش دچار بختک شدم ، بختک من هم اینطوریه که بهم در خواب تجاوز می‌کنه لطفاااا کمکم کنید

 2. ساناز

  اسم من سانازه شوهرم 5ماه فوت شده
  زن داداشش این خوابو دیده

  خوابشو دیدم اومد خونه بابام خوشتیپ موهاشم زده بود بالا لباس مرتب سفید و شلولر مشکی هم تنش بود یه قاش انار هم دستش بود انار قرمز و قشنگ بود داشت میخورد دست بابام ک گرفت بابام گفت بیا یه بوست کنم میگفتیم دلش تنگ شده چن وقت نبوده
  خودتم بودی میگفتیم حالا دست ساناز نمیگیره میگفت ما ک محرم نیستیم ک دستش بگیرم میگفتم شما عقد کردین دست سمانه گرفت ک بیاد پیشت
  گوشیم زنگ خورد دیگه از خواب پریدم

 3. Sara

  سلام،خواب دیدم در کلاس درس استادم هستم و پایان کلاس ایشون با دست راست به من دست دادند که این اتفاق خیلی موجب دلگرمی من شد و در ادامه دست دادن ایشون خم شدن سمت گوش راست من و گفتند که انقدر بهشون نگاه نکنم و انقدر تابلو بازی در نیارم که دوستشون دارم ،اگر این کارو کنم توی دهن ها میوفتم
  و بعد رفتند و من از حرف ایشون خیلی اندوهگین شدم که چرا نمیخوان منو درک کنن و دستامو گذاشتم زیر چونم و به فکر فرو رفتم.
  من و استادم خانمیم البته من هفده سالم هست ایشون خیلی سنشون از من بیشتره

 4. Sara

  سلام،خواب دیدم در کلاس درس استادم هستم و پایان کلاس ایشون با دست راست به من دست دادند که این اتفاق خیلی موجب دلگرمی من شد و در ادامه دست دادن ایشون خم شدن سمت گوش راست من و گفتند که انقدر بهشون نگاه نکنم و انقدر تابلو بازی در نیارم که دوستشون دارم ،اگر این کارو کنم توی دهن ها میوفتم
  و بعد رفتند و من از حرف ایشون خیلی اندوهگین شدم که چرا نمیخوان منو درک کنن و دستامو گذاشتم زیر چونم و به فکر فرو رفتم.
  من و استادم خانمیم

 5. نیر

  سلام
  خواب دیدم که همسر فوت شدی دوستم دست من را گرفت و در دست دوستم گذاشت خواهشاً تعبیرش را بگوید

 6. گم نام

  سلام خواب دیدم تویک جمعی بزرگی از تعزیه خوان ها بودیم که خودمم تعزیه میخونم من به همه ی همه شون دست دادم بعضی هاشون خندون بعضی هاشون یکم ناراحت به یکی شون هم اصلا دست ندادم نمیدونم چرا تعبیرش چی میشه ؟ ممنون

 7. نوشين

  درود بر شما
  خواب ديدم من و همكارانم، در مراسم آخر سال محل كارم هستيم …. من روي مبلي نشستم و ميخوام برم حاضر بشم كه عكس دسته جمعي بگيرند، مدير من هم كنار دستم روي مبلي نشسته ، من دستشون رو بي اختيار روي حساب دوستي در دست گرفتم،…. و بعد فكر كردم شايد ايشون تفكر خوبي نداشته باشند، دستشون رو رها كردم،…. ولي بعد ايشون دستم من رو در دست گرفتند،… شايد يك دقيقه دست من در دستشون بود،…. در خواب ميدونستم اين دست گرفتن ها از روي حمايت وتشكر من و ايشون هست، و هيچ حس ديگري در خواب نداشتيم…. اين خواب چه تعبيري داره،….؟
  با توجه به اينكه هيچ گونه احساسي من به ايشون ندارم،…. و مطمئن هستم ايشون هم هيچ احساسي به من ندارند،…

 8. سمیه کریمی

  سلام
  من در خواب دیدم که همسرم با دختری غریبه دست داد وبهش ابراز علاقه کرد میشه بفرمایید تفسیرش چیه؟

 9. Shabnam

  من در خواب دیدم به یکی دست میدم و او هم دست میته همرای سلام تعبیر این خواب چیست

 10. عل

  سلام خسته نباشید
  خواب دیدم از بلندی جای حدود ۱.۵ متری دراز کشیدم و دارم به چند نفر از آدم هایی که (حالتی که انگار نذری میدن )جمع شدن با دست راست دست میدم و خیلی خوشحال بودم
  همشون آقا بودن و افغان هم بودن
  من خودم دو رگه هستم

 11. Malihe

  سلام من خواب دیدم توجمع بزرگی ازفامیل هستیم وپسرعموها به من دست میدادن و یکی دوتا از پسرعموها میرقصیدن که با یکیشون منم کمی رقصیدم توی خوابم حس شادی زیادی داشتم عموی مرحومم هم خوشحال بود اومد منو بغل کنه که من معذب شدم کمی فاصله گرفتم عمو هم منو قلقلک دادن و میخندیدن

 12. Person

  سلام من خواب دیدم مهمون اومده خونمون و من با اونا احوال پرسی میکنم و بعدش با یه پیرزنی که احساس آشنایی بهش داشتم با دست راست دست میدم و بعد همونطور که دستم توی دستشه بلافاصله با دست چپم هم دستش رو میگیرم و با لبخند بهش سلام و احوال پرسی میکنم و اون هم میگه چه دختر خوبی هستی بعد رو مو برمیگردونم تا با بقیه ی مهمونا هم سلام و احوال پرسی کنم میبینم که خیلی زیادن به خاطر همین دیگه با بقیه سلام و احوال پرسی نمی کنم . حالا این تعبیرش یعنی چی؟ ⚘

 13. ز

  خواب دیدم با مردی که در گذشته به من علاقه داشته دست دادم . البته اون دستش رو آورد و من با سختی و عذاب وجدان دستم رو جلو بردم و فقط سر انگشتش و با نوک انگشتم لمس کردم و زود کشیدم کنار. اما اون همچنان اصرار داشت و من امتناع میکردم.

 14. Marya

  سلام من تو خوابم دیدم که تو یه جمعی هستیم و فامیل های نامزدم اونجا هستن مادر بزرگش و زنموش و ..و چون زنموش از من بدش میاد و اینکه هی میگفت بهم سلام نمیدی من تو جمع بهش دست میخواستم بدم دستمو رد کرد و صحبت کرد که حرفاش یادم رفته و من رفتم با مادر بزرگ نامزدم دست دادم و میخواستم رو بوسی کنم که نکردم تعبیر این خواب چیه ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب تا حدودی بیانگر ترسی در درون شما است که نمی دانید چگونه باید رابطه ای را که در ان مستاصل هستید به نتیجه برسانید و از این رو در خواب خود به این شکل دیده اید و نباید از بابت آن نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. گندم

  خواب دیدم که با شوهر خالم که فوت شده دست دادم در صورتیکه با هیچ کدوم از فامیل دست نمیداد .با منکه دست داد گفت با مرده دست نمیدن و سریع دستش رو کشید عقب ..و تمام مدت هم خوشرو بود(و اینکه ایشون با من نامحرم بودن)

نظر خود را بیان کنید