تعبیر خواب پیرمرد (پیرزن)

دیدن پیرمرد (پیرزن) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن پیرمرد (پیرزن) در خواب چیست؟

تعبیر خواب دیدن پیرزن و پیرمرد

اگر به خواب دیدید که پیر شده اید ارزش اجتماعی و احترام و عزت شما افزوده میشود.

چنانچه در خواب پیر مردی ناشناس را ببینید که با او حرف می زنید از دوستی به شما محبت می شود و از جانب کسی بزرگواری و جوانمردی می بینید که انتظارش را ندارید و این بهتر است اگر پیرمرد ناشناسی که می بینید سالم و خوشحال باشید اما اگر پیرمرد ناشناسی را ملاقات کردید که رنجور و نالان و گرفته بود از جانب کسی به شما غم و اندوه می رسد که انتظارش را ندارید.

اگر کسی که پیر است در خواب ببیند که جوان شده به احترام و ارزش اجتماعی او لطمه وارد می آید و بی حرمت می شود. اگر جوانی ببیند که پیر شده و موهایش سفید گردیده نیکو است چون محترم می شود.

دیدن پیرزن ناشناس در خواب برای مردان خواب خوبی نیست و برای زنان بی تفاوت است.

☺ تعبیر خواب «پیرمرد (پیرزن)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «پیرمرد (پیرزن)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


36 دیدگاه

 1. امیر

  سلام
  من خواب دیدم یک پیر مرد و پیر زن پیر به من یک کیسه کنجد می دن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب کنجد به خیر امده است و ممکن است در این خواب هم نشان از خیری برای شما باشد که به واسطه ی کسی که خیر است دریافت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. sahel

  من خواب دیدم تو یک هلیدینگم و رئیسشم یه پیر مرده که من نمیاشناسم ولی وقتی تنها میشم اون پدید میشه ولی وقتی یکی میاد باهم اونو ببینم ناپدید میشه و
  هرموقع میخام باهاش صحبت کنم نمیدونم چرا حرفی نمیزنه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند برای شما بیانگر ان باشد که کسی که برای شما خیر است و دیگران از خیر ان بهره مند نخواهند بود به شما نزدیک خواهد شد که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. زهرا کاظمی

  سلام خواب من دو بخش دارد اول دیدم در خانه‌ی یک خانواده اصفهانی بسیار مهربان که دارای چند فرزندجوان و نوجوان هستند هستم و مادر خانواده یک دیس برنج دم نکشیده از قابلمه کشید و به من داد تا ببر در آشپزخانه و بزارم دم بکشد در مسیر بردن مقداری از برنج برروی زمین ریخت و با اینکه انها متوجه این قصور من شدند ولی باقی برنجها راهم دادند تا ببرم بزارم برای تکمیل پخت . در ادامه به یکباره خودم را در محل شلوغی دیدم که بهم الهام میشد که ورودی قبرستان است و افراد مختلفی از زن و مرد جوان تا پیر میدیدم و برایم جالب بود که تعدادی از آنها لباسهای مخصوص بلندی برتن داشتند و زنانشان بی حجاب بودند و من احساس میکردم اینان مسیحی هستند و همه این افراد علی رغم حضور در قبرستان در حال رفت و آمد و شاد بودند و در آخر عده‌ی زیادی پیرزن خوشرو را دیدم که در گروههای دو یا سه و یا چند نفره در حال حرکت به سمت ورودی مکانی که در کنار من قرار داشت هستند همه آنهاشاد و خندان بودند و حتی یکی از آنها شروع به آواز خواندن باصدای خوشی کرد و من تمام این صحنه ها را درحالیکه در یک نقطه ایستاده بودم نظاره‌گر بودم.

 4. بی نام‌.

  سلام من چند روزی هست که خواب یک پیرزن و یک پیرمرد را میبینم که نمیشناسمشون و پیرمرد هروز حالش انگار بدتر از قبل میشه و اون زنو شوهر همش بهم زل می زنند تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خواب های تکراری می توانند برای شما حاوی معنایی از درونتان باشند که باید ان را بررسی کنید و از این می تواند برای شما به این صورت تعبیر یابد که معنایی در اینده ندارد و به حال شما اشاره دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. I.n

  سلام من خواب دیدم پدر شوهرم که یک پیرمرد هست توی لباس عروس و تفنگ به بغل توی حیاط خلوت مادربزرگم ایستاده و مردم از کنارش رشد میشدن نگاهش میکردن

  تعبیر این چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی خیر نمی تواند باشد و از انجایی که انجام دادن کارهای زنانه برای مردان در خواب به هیچ وجه به خیر نیامده است، از این رو نمی تواند خوابی خیر باشد و باید برای ایشان صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. سپیده

  با سلام همش آرزو دارم ی دختر سالم و زیبا داشته باشم دیشب خواب دیدم آرزوم برآورده شده و ی نوزاد گذاشتن بغلم ی نگاه ب چهرش کردم دیدم چهرش شبیه پیرزن گریه کردم گذاشتمش زمین رفتم جلوتر ی نوزاد. خیلی زیبا گذاشتن تو بغلم میخواستم شیر بهش بدم گفتن اون یکی که شبیه پیرزنه هست رو ی فکری به حالش بکن بعد به این یکی برسم میشه برام تعبیرش کنین ممنون میشم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است ترس شما را اولا از اینده فرزندتان نشان دهد و دوما به این شکل برای شما تعبیر داشته باشد که باید هر انچه که خداوند برای شما مقدر کرده است را بپذیرید و این خواب تذکری برای شما است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. Sepideh

  سلام من ی خانم هستم چند ماهه چله برمبدارم که خدا ی دختر سالم و زیبا بهم عطا کنه ولی دیشب خواب دیدم ی نوزاد گذاشتن بغلم خیلی خوشحال بودم چهرشو نگاه کردم ی پیرزن بود خیلی گریه کردم بعد گذاشتمش همونجا و اومد جلوتر ی نوزاد خیلی خوشگل گذاشتن تو بغلم میخواستم بهش شیر بدم گفتن باید بری پیرزنه رو هم بیاری

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب انشالله برای شما تعبیر نداردو از انجایی که مشغول عبادت هستید از این رو ترس اینکه خدای ناکرده به نتیجه نرسد را دارید که به همین دلیل چنین خوابی را دیده اید. از بابت آن نگران نباشید و بدانید که انشالله خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 8. سینا همایون

  من خواب دیدم پیرزن و پیر مردی با هم زندگی می‌کردند شاداب و سرپا بودند ومن از یپر مرد آدرسی گرفتم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی خیر می تواند باشد و بر اساس تعابیر خواب نشان از ان باشد که از طرف کسی غریبه به شما محبتی رسد که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. ملیکا

  سلام ببخشید من خواب دیدم که در ماشینی هستم و کسی که من ان را نمیدیدم بر سر پبرزنی غذا میریخت و اون پیرزن یکدفه بدون ابنکه چهرشو ببینم دستشو بیرون اورده بود و‌میخواست دست منو بگیره(قصدش بد بود)

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب دیدن پیرزن ناشناس در خواب برای زنان بدون تعبیر امده است و از این رو دارای تعبیر نیست و باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که در اینده دشمنی قصد در ان دارد که به شما ضرری رساند و از این رو باید بسیار اگاه باشید.
   سربلندو پیروز باشید

 10. Fateme

  سلام من در خواب یک پیرزن را دیدم البته چهره اش را ندیدم ولی از دست هایش فهمیدم که پیرزن است اون پیرزن به من گفت کسایی که الان به عنوان پدر و مادرت می‌شناسی پدر و مادر واقعی ات نیستند
  تعبیرش چیه ؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب پیرزن آمده است که برای زنان بی معنا می تواند باشد و باید بدانید که دیدن این نوع خواب ها برای شما دارای تعبیر نیست و به ناخوداگاه شما احتمالا اشاره دارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. شیرین طاهری

  سلام ، در خواب دیدم پدر شوهرم که ماهها قبل فوت شده آمده و میخواهد لباس نو برتن بپوشد من هم به او کمک میکردم تا لباسی که دوست دارد را بپوشد بامن حرف میزد که چرا ناخن های من را نگرفته اید مگر نمی دانید که ناخن مرده را باید کوتاه کنید واز اینکه ناخن هایش را کوتاه نکرده اند ناراحت بود کت و شلوار و پیراهنی تمیز پوشید و داشت آماده رفتن میشد خانمی با لباسهای سفید آمد که او را ببرد، من در خواب میدانستم که پدر شوهرم مرده است وقتی آنها رفتند من داشتم ناخنهای پاهایم را که خیلی کثیف بود کوتاه میکردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در این خواب باید بدانید که بر اساس تعابیر خواب دین پیرمرد در خواب ها می تواند اشاره ای به خود آن شخص باشد که برای شما معرف است و باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که ایشان به کمکی و یا خیراتی از جانب شما نیاز داشته باشند و از این رو هر چه سریعتر در این جهت اقدام نمایید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. پیمان

  سلام من زنم الان نزدیک به دو سال هست که رفته قهر از زمانی که پدرش فوت کرده علت فوت پدرش رو ی جورایی از چشم بنده میبنه گفته هر وقت زنده شد منم برمیگردم. با وجود اینکه ی پسر 9 ساله داریم .. در کل خواب دیدم که تو خواب پیر و شکسته شده خواستم ببینم تعبیرش چی هست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند با توجه به آن که شما در ناخوداگاه خود به این موضوع فکر می کنید به ایشان مربوط نباشد و به موضوعات موجود در ناخوداگاه شما ربط داشته باشد و از این رو به آن بها ندهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. سادات

  سلام من خواب دیدم
  پدر بزرگم تو عالم خواب تو یه رستوران با خانمی جوان داره صحبت میکنه و باهم میگن و میخندن
  تو خواب پدربزرگم سرحال بود
  من و مادرم که تو خواب ایشونو دیدیم
  ناراحت شدیم ازینکه به مادربزرگم خیانت شده و اونجا رو ترک کردیم

  خیلی مشتاقم بدونم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای ایشان می تواند خیر باشد و دیدن خواب خیانت بر اساس تعابیر خواب بد نیست و در کل این خواب ممکن است به این معنا باشد که ایشان ارج و قربی دریافت کنند.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. شیما مهر ارا

  سلام‌خسته نباشید
  راستش چند شب پیش خوابی میدیدم‌که داخل یک مدرسه هستم و دارم اونجا رو نگاه میکنم در بین خواب ناگهان خودم رو در یک بیابان کنار جاده میدیدم که کنار یک پیر زن درحال راه رفتن هستم و هرچی از پیرزنه سوال میکرد م جواب نمیداد و دوباره به همون مد رسه بر میگشتم چند بار این اتفاق افتاد تا اینکه یهو اینبار که رفتم یه‌پیر مردهم اونطرف تر داشت حرکت میکرد ولی سرش رو‌پاین انداخته بود نه پیر زن و نه پیر مرد رو هیچ کدوم رو نمیشناختم تا اینکه اخرین بار پیرزنه که چهرشو از اول ندیده بودم و سرش پاین بود وقتی ازش سوال کردم برگشت و نگاهم کرد و من از چهرش ترسیدم‌چشم هایه سبز داشت پوست گندمی و موهایه سفید داشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر این خواب برای شما به این تعبیر می تواند باشد که در اینده ممکن است با چیزی روبرو شوید که برای شما خیر نباشد و از این رو باید بسیار آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. هدیه

  خواب دیدم پیرمردی باقیافه عجیب وچشمانی درشت و گرد جلومو گرفت با دست بهم اشاره کرد وبهم گفت ای دختر امسال سال آخرته برو استغفار کن.بعدش من با گریه وناراحتی رفتم پیش خواهرم و دخترخالم و خالم و براشون با گریه تعریف کردم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بر اساس تعابیر خواب آمده است که ممکن است به این معنا باشد که شما به واسطه ی اینکه از کاری دست بکشید به خیری و خبر و محبتی برسید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. m…

  من خواب ديدم كه فرودگاه بودم بعد صداي گريه ي مردي و شنيدم حس كردم كه داداشم كاري با اون كرده بعد رفتم پيشش ديدم داداشم واقعا يه پيرمردي و زده پير مرده هم گريه ميكرد داداشم رفت من نشستم پيشش بم گفت ناراحته منم خيلي ناراحت شدم اشكاش و پاك كردم و بش گفتم ببخشيد بخاطر كار داداشم بعد دستش و بوسيدم فك كنم منم باش گريه كردم نميدونم چرا تو خواب حس ميكردم دوسش دارم پيرمرده لباسش اخوندي بود تعبيرش چيه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این صورت است که شما فردی عاطفی هستید و بسیار به اطرافتان اهمیت میدهید و اینکه خودتان را مسئول رفتار دیگران میدانید و این تا حدی که به شما ضربه وارد نکند خوب است و شما به خاطر رفتار نیکتان پاداشت های خوبی خواهید گرفت و شادی خواهید دید .
   سربلند و پیروز باشید .

 17. Zeynab

  خواب پیرمرد زیبارو باریش بلند سفید و لباس سفید و نور سبز دیدم ک دستش را ب سرم گذاشت و بهم گف ک روی اب تمیز سوره های فلق کافرون و حمد وتوحید و ایه الکرسی را بخوان و تو همسرت از ان اب بخورید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما همامگونه که به خودتان اشکار است نشان از نیک دارد و انکه به انچه گدر خوابتان به شما الهام شده است انجام دهید قطعا خی است برای شما و همسرتان .
   سربلند و پیروز باشید .

 18. محمد مهدی

  سلام. من ی خواهر دو ساله دارم. خواب دیدم مادرم برای کاری از خونه رفت بیرون و بچه رو به من سپرد. من دیدم که هی در خونه رو باز میکنه و میره بیرون تو راهرو ساختمون. کلید رو برداشتم در رو قفل کردم. همین خونه خودمون بود ولی با دوتا در ورودی. یکی سر جایی که الان هست یکی هم تو اتاق من. دوتا در رو قفل کردم. داشتم برمیگشتم به اتاقم با خودم گفتم حتما باز رفته ی جا داره خرابکاری میکنه… یهو دیدم چهرش پیر پیر پیر شده و داره چهاردست و پا از اتاقم میاد بیرون. من وحشت کردم تو خواب کلی جیغ و داد زدم. بعد ازش پرسیدم چی شده… گفت ی مواد آرایشی تو اتاقت بود از اون زدم تقریبا یک کیلو زدم. (من پسرم اصلا مواد آرایشی ندارم) . بدو بدو رتم سراغ ی همسایمون که آرایشگره که کمک بیارم فقط یادمه صدای پاش تا پشت در اومد بعدش بیدار شدم.

 19. سعید

  خواب دیدن مرده ای جوان که مرد باشد
  وبه کنار زن خود بیاید بعد از چسبیدن به وی به اوخبر مردن شخص زنده ای رادهد با لباس خوب تمیز ولی موهای سفید کاملا سفید چیست

 20. zahra

  سلام .خواب دیدم هم دانشگاهیم عاشقم شده و منم می خواستمش ولی مادرش اصرار داشت که با یه دختر ثروتمند ازدواج کنه اما اون میگفت نه من ثروتمند نمی خوام .زهرا خوشکله و شاعر و مهربون ولی مادرش میگفت من قبول دارم دختر خوبیه ولی اقتصادشون خوب نیست .هر دو مون رفتیم پیش یه پیرزن که سنش خیلی زیاد بود ولی مشکلات مردم رو حل می کرد و دانا بود . پیر زنه بهم گفت خواهرم رو چند سال پیش دادیم ژاپن و این تقدیر و خواست خدا بود و ما هم در خواست خدا دخالتی نداریم الان هم اون خوشبخته.. که یک دفعه پدرم به همراه خانواده ی همکلاسیم اومدن دنبالمون که با هم صحبت کنن که بعدش بیدار شدم.

  من یه خواستگار از هند دارم که عید امسال رسما با مترجم اومدن خونمون ولی پدرم مخالفت کردن ممکنه مربوط به اون هم بشه ؟
  ممنون میشم اگر خوابمو تفسیر کنید چون ویژگی های پسری که در خواب دیدم با واقعیت یکی بود همین طور ویژگی های خودم که گفته بود شاعر و … از طرفی اون پیرزن که برام ناشناس بود درمورد کشور دیگه می گفت برام عجیبه .همین طور اون پسره از لحاظ اقتصادی که گفته بود سطح بالاتری نسبت به من داره درست بود .
  چون نصف بیشتر خوابم با واقعیت یکسانه برام عجیبه ممنون میشم برام تفسیرش کنید .

نظر خود را بیان کنید