تعبیر خواب کالسکه (درشکه)

دیدن کالسکه (درشکه) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن کالسکه (درشکه) در خواب چیست؟

تعبیر دیدن کالسکه و درشکه در خواب

درشکه یک کلمه روسی است که به زبان فارسی آمده و پذیرفته شده مانند سماور و چندین کلمه دیگر که ریشه روسی دارند.

معبران کهن در این باره چیزی ندارند اما درشکه (کالسکه) یک وسیله نقلیه شهری است و تعبیری در حد کار آرائی خودش دارد.

چنان چه در خواب ببینید که سوار درشکه (کالسکه) شده اید و از جائی به جای دیگر می روید در آینده تحولی در زندگی پیدا می شود که جا به جا می شوید.

این جا به جایی هم می تواند اسباب کشی باشد و هم انتقال شغلی اداری، حتی ممکن است در یک کارخانه یا اداره از یک سالن به سالن دیگر و یا از یک شعبه به شعبه دیگر منتقل شوید و لی این تغییر و تحول و جا به جایی شما را کوچک تر از آن چه هستید نمی کند و می تواند علتی برای مفاخره باشد. بی آن که واقعا شایستگی داشته باشید فخر می فروشید و مباهات می کنید.

اگر دیدید کسی دیگر با درشکه به طرف شما می آید یا خبری دریافت می دارید و یا مسافری برای شما می رسد و یا تحفه ای می فرستند و سوغاتی می گیرید.

اگر دیدید درشکه (کالسکه) از مقابل شما گذشت و رفت یا خودتان به سفر می روید و یا یکی از دوستان نزدیک از شما دور می شود.

اگر دیدید خودتان درشکه را می رانید کاری بزرگ انجام می دهید و اگر احساس کردید درشکه ای که می رانید به خودتان تعلق دارد در خانواده تدبیر تازه ای می اندیشید و تغییراتی می دهید.

اگر سوار درشکه ای بودید که اسب های راهوار داشت و ضع شما بهبود می یابد و به پیروزی هائی می رسید و اگر اسب رنجور و نحیف بودند و ضع شما از این که هست بدتر می شود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب ماشین

☺ تعبیر خواب «کالسکه (درشکه)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «کالسکه (درشکه)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


29 دیدگاه

 1. امنه

  سلام.دیشب خواب دیدم تا زن برادارم بهم گفت ی کالسکه خریدیم اونجا گذاشته منم رفتم بادست کمی تکونش دادم و نگاش کردم جنسش استیل بود و زیبا

  برام‌گفت ی شلوار لی ک داداشت داشته استفادش نمیکرده فروختمش و روش پول گذاشتم تا تونستیم اینو بگیریم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است اان چنان برای ایشان خیر نباشد و ممکن است نشانی از ان باشد که در اینده ایشان در زندگی دچار مشکلی با برادرتان شود که به علاقیشان مربوط است و سبب شود که سبک زندگی ان ها تغییر کند.
   سربلند و پیروز باشید

 2. Mohadese

  سلام من خواب دیدم رفتیم یه جایی مثل گاراژ پدرم یه موتور مدل پایین برای برادرم گرفته و میگه ببین خوشت میاد بعد میگه ببین این درشکه با اسبش هم هست سوار شو ببین کدومشو میخوای برادرم اول موتور بعد درشکه رو سوار میشه اول اسبش رامه اما بعد وحشی میشه و میخواد برادرم و بندازه پایین که به سختی خودشو نگه میداره.
  میشه تعبیر خواب منم بگید خیلی ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است به این معنا باشد که در اینده نه چندان دور برای ایشان راهی در زندگی ایجاد شود که در نگاه اول ساده است اما بسیار پرتلاطم باشد و بدانید که خیر است اما سخت. در خواب های ما هر وسیله نقلیه ای نشان از کیفیت مسیر زندگی است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. رز

  سلام من خواب دیدم که زن برادرم که الان هم با من قهر است نشسته بود بر یک درشکه زیبا وطلایی ومن جایی ایستاده بودم‌او امد وبه من گفت بیا سوار شو بریم من هم سوار شدم‌با هم رفتیم ما کنار هم در صندلی درشکه نشسته بودیم نمی دانم درشکه را کی می راند ولی اسب خیلی قبراق بود وصندلی طلایی وزیبا لطفا خواب من را تعبیر بفرمایید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب می شود به این صورت تعبیر کرد که درشکه و یا هر وسیله حمل و نقل را در خواب به معنای مسیر زندگی دانسته اند و از این رو این خواب برای شما ممکن است به این صورت تبعیر شود که در اینده نه چندان دور باید با ایشان سفری را آغاز کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. بهنام

  سلام من خواب دیدم که سوار کالسکه بودم که به اسب رام و مطیع قهوه ای رنگ متصل بود و شوهر خواهرم زین اسب را در دست گرفته و جلو تر از اسب حرکت میکرد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب راندن درشکه ممکن است به این معنا برای شما باشد که شما کار بزرگی را در اینده انجام خواهید داد که ممکن است ایشان هم کمک شما باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 5. Fj

  سلام خواب دیدم ی لباس عروس سفیدو نباتی پوشیدم خیلی هیجان زده زا چندتا عروس دیگه اومدیم همه سوار یک سری کالسکه شدیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب ممکن است به این معنا باشد که دیگران در حق شما در اینده کاری بزرگ انجام خواهند داد و از این رو برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. حسین

  با سلام من در خوب یک گاری با دو اسب تیره رنگ دیدم که اسب سمت چپی یک لجام زنجیری بلند داشت که روی زمین کشیده می شد و زیر گاری گیر می کرد و این باعث اختلال در حرکت و حتی واژگونی گاری می شد.اسب چپی سرش را بر گرداند چون اینطور به نظر می‌رسید که می خواهد این مشکل را حل کند ولی قادر به این کار نبود.

  من در پشت آنها روی زمین ایستاده بودم و شخصی سعی داشت تا این لجام زنجیری از از زیر گاری جمع کند و روی گاری بیاندازد ولی زنجیر از روی گاری سر می خورد و روی زمین میافتاد من به آن شخص گفتم آهنربای بزرگی را که من در جایی دیگر دارم به گاری وصل کند تا زنجیر را با آن نگه دارد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است نشان از ان باشد که بر سر راه کاری که شما در اینده ممکن است انجام دهید مشکلاتی به وجود خواهد امد که باید ان را حل کنید و بدانید که انشالله انقدر برای شما سخت نخواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید

 7. مژده

  توی خواب دیدم که من و خواهرم یه خانم دیگه، سوار یه کالسکه شبیه کالسکه بابانوئل شدیم و من نمیدیدم که چه موجودی داره کالسکه رو میکشه. ولی از روی زمین بلند شد و رفت به آسمون و من میتونستم توی اسمون همه کهکشان ها و ستاره ها و سیاره های دیگه رو ببینم. و روی کره زمین که خیلی هم توی خوابم کوچیک بود، میدیدم رئیسم مونده و من اونو تنها گذاشتم و رفتم با این کالسکه و اون کالسکه هم رفت توی فضا.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پرواز کردن برای شما امده است که می تواند به این معنا باشد که شما به موفقیتی در اینده ممکن است برسید که برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 8. مهدی

  تو خواب دیدم که یه مرغداری بزرگ با جوجه های خوشگل خیلی جوجه بود تو خواب مرعداری باز کردم

  تو یه مرعداری عقرب های زرد بزرگ بودن وقتی داشتم می کشتم برگ تر می شدند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر آن است که شما مالی دارید که مایعه برکت و خیر است و اینکه به شما سود می‌دهد و اما این مالتان دشمن دارد و باید آن را از ضرر دور کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. لیلا

  تو خواب دیدم که یه نفر با اسب و کالسکه به سمت من نیاد اومد و وایساد و گفت که سوار شو بریم سوار شدم و رفتم کالسه داشت چپ می کرد ولی کمک کردن چپ نکرد بعدش ادامه رو رفتیم اسب سفید بود خوشگل خیلی بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سوار شدن به کالسکه ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده پیشنهادی دریافت می کنید که برای شما خیر است و باید با آن هم مسیر شوید تا موفقیتی را کسب کنید و از این رو برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 10. لیلا

  تو خواب دیدم که یه نفر با اسب و کالسکه به سمت من نیاد اومد و وایساد و گفت که سوار شو بریم سوار شدم و رفتم کالسه داشت چپ می کرد ولی کمک کردن چپ نکرد بعدش ادامه رو رفتیم اسب سفید بود خوشگل خیلی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که شما در مراحل زندگیتان با فردی همراه خواهید شد که باعث تغییر و تحول شما خواهد شد و نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. شیرین هشمی

  با سلام،شب بودسوار کالسکه طلویی بدون اسب که خودش در هوا حرکت میکرد وعده ی دیگه ا ای هم بجز من سوار بودندواز بالا حرکت ماشین ها توی خیابان معروف شهر خودمون رومیدیدم وبعد به جایی رسیدیم وپیاده شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی دارد و به این صورت است که شما به درجه بالای کاری خواهید رسید و اینکه فرمان زندگی خود را خودتان به دست خواهید گرفت.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. Fahime

  سلام… یکی از دوستان خواب دیدن ک من سوار ی کالسکه هستم و اسب خیلی قشنگی داره اون کالسکه رو میبره بعد ایشون ب من میگن اسب رو نگهدار من بهشون میگم ک نمیتونم نگهش دارم…ب گفته ایشون من هیچ ترس و استرسی ازینکه نمیتونم اسب رو مهار کنم ندارم و خیلی آروم هستم. لطفا بگید تعبیرش چیه. خیلی کنجکاوم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   چنان چه در خواب ببینید که سوار درشکه (کالسکه) شده اید و از جائی به جای دیگر می روید در آینده تحولی در زندگی پیدا می شود که جا به جا می شوید.
   این جا به جایی هم می تواند اسباب کشی باشد و هم انتقال شغلی اداری، حتی ممکن است در یک کارخانه یا اداره از یک سالن به سالن دیگر و یا از یک شعبه به شعبه دیگر منتقل شوید و لی این تغییر و تحول و جا به جایی شما را کوچک تر از آن چه هستید نمی کند و می تواند علتی برای مفاخره باشد.
   اگبی آن که واقعا شایستگی داشته باشید فخر می فروشید و مباهات می کنید.
   اگر دیدید خودتان درشکه را می رانید کاری بزرگ انجام می دهید و اگر احساس کردید درشکه ای که می رانید به خودتان تعلق دارد در خانواده تدبیر تازه ای می اندیشید و تغییراتی می دهید.
   اگر سوار درشکه ای بودید که اسب های راهوار داشت و ضع شما بهبود می یابد و به پیروزی هائی می رسیدکه خیر به دنبال دارد .
   سربلند و پیروز باشید .

 13. سارا

  سلام .
  من در اوایل خوابم دیدم که به پشت اسب یک صندل کوچک وصل است و خانوادگی روی ان نشسته ایم ولی من جایم ناآرام است و اسب به شدت سریع میرود و من درحال پرت شدن هستم ولی محکم خود را از صندل گرفته ام ( بقیه در ارامش هستند) .
  و بعد در اواخر خواب دیدم که برای جلوگیری از اتفاق بالا کالسکه ای گرفتیم و الان در ارامش اسب میرانیم .
  میشه بگید تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در این خواب دو الگو وجود دارد که یکی به معنای زندگی شماست و دیگری هم به معنای شخصی میتواند باشد که در زندگی شما وارد می شود.
   از این رو تعبیر خواب شما به این صورت خواهد بود که زندگی اینده ی شما ممکن است بسیار ناارام باشد و بسیار متزلزل شود اما شما به وسیله ی شخصی که با ان اشنا می شوید و یا تغییر شخصی که الان هم حضور دارد و برای شما حکم همسر و یا رفیق را دارد میتوانید بر این مسیر سخت فایق اییید.
   به همین جهت در انتخاب هایتان بسیار دقت کنید.
   سربلندو پیروز باشید

 14. asss

  سلام/ من دوستم یه خواب راجع به من دید لطفا” تعبیرش بفرستید/
  دوستم خواب دید:من در حیاط خونه خودشون سوار بر کالسکه شد مه ( به طوری که کالسکه بهش اسب متصل هست) و به سمت ابرها میرم، دوستم منو صدا زد ولی من جواب ندادمه و سریع به سمت داخل ابرها میرم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر بسیار نیکویی دارد که همانا در خواب بالارفتن از جایی به همانند بالا رفتن از پله به معنای بالا رفتن شما در زندگیتان در آینده ای نزدیک دارد و این که دوست شما این خواب را رویت کرده است به این معنای میتواند باشد که ایشان از این موضوع نیز اگاهی نسبی دارد و جواب ندادن شما گویای اهمیت هدف برای شماست .
   سربلند و پیروز باشید

 15. شمسی نادری

  دیشب خواب دیدم پسرم بادرشگه واسب به سراغم امد ومرا سوار کرد خوداو ابسار اسب راگرفت وراند واز معابر سرسبز وشیبدار رد شدبم وبه سراشیبی مراند ونگاه میکردبم واسب زیبا وقهوهای بود وبعداز گذشت مسافتی باز از جاده های باریک وسرازیز رد میشدیم واز محیط لذت میبردیم تعبیرش چیست ؟

نظر خود را بیان کنید