اصلاح صورت با شمع در خانه

اصلاح صورت با شمع

اصلاح موهای زائد با استفاده از شمع مسئله ای است که اخیرا توجه زیادی به آن می شود. وجود موهای زائد روی پوست صورت خانم ها ممکن است بسیار برای آن ها آزار دهنده باشد. بنابراین می توان گفت همه بانوان به دنبال از بین بردن موهای زائد صورت خود هستند تا بتوانند صورت صاف و زیبایی داشته باشند. بنابراین استفاده از شمع برای از بین بردن مو های زائد یکی از جدیدترین روش های مرسوم است. در ادامه این مقاله به بررسی اصلاح صورت با شمع خواهیم پرداخت.

اصلاح صورت با شمع چیست و چگونه انجام می شود؟

وکس یا همان اصلاح با شمع  تنها یکی از انواع مختلف از بین بردن موهای زائد است که به غیر از اصلاح سنتی، کندن و موبرها در دسترس است. اگر می خواهید مقدار زیادی مو را به طور همزمان هدف قرار دهید، برای استفاده روی صورت ایده آل است.شمع به صورت گرم و سرد عمل می کند که در برابر ناحیه ای از پوست دارای موهای ناخواسته سفت می شود. سپس به سرعت در جهت مخالف رشد مو برداشته می‌شود و ریشه‌ها را نیز همراه خود می‌برد.اگر به دنبال صافی طولانی مدت هستید،وکس صورت ممکن است گزینه ای باشد که ارزش بررسی را داشته باشد. این یک روش محبوب برای رفع موهای زائد برای مردان و زنان است زیرا ماندگاری طولانی دارد و موها را از ریشه پاک می کند. با این حال، اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید یا رژیم مراقبت از پوست دارید، با احتیاط انجام دهید.

روش انجام وکس : 

 • ابتدا شمع را در دستگاه گرم کنید تا آب شود.
 • وقتی موم آماده شد، از چوبی که ارائه شده استفاده کنید (یا از چوب بستنی تمیز استفاده کنید) و موم را روی قسمتی از پوست در جهت رشد مو بمالید.
 • تقریباً 10 ثانیه صبر کنید، سپس شمع خنک شده  را در خلاف جهت رشد مو از روی پوست جدا کنید.
 • سعی کنید این کار را در یک حرکت مایع انجام دهید و دست خود را نزدیک و موازی با پوست نگه دارید. سعی نکنید نوار را به سمت بالا بکشید، زیرا ممکن است باعث کبودی یا تحریک پوست شود.
همچنین بخوانید: خواص روغن نارگیل برای چروک، جوانسازی، جوش و سفیدی پوست صورت

مزایای اصلاح صورت با شمع

مزایای اصلاح صورت با شمع

اصلاح صورت با شمع می تواند مزایایی را برای شما داشته باشد. همچنان که استفاده از روش اصلاحی برای صورت در صورتی که به طور مداوم باشد می تواند مضراتی نیز داشته باشد. بنابراین برای استفاده از این روش نیز اعتدال را رعایت کنید. مزایا استفاده از شمع برای اصلاح شامل موارد زیر است:

 • وکس مانند یک لایه بردار عالی عمل می کند.
 • تمام موهای کوچکی که همه می بینند را از بین می برد (حتی اگر متوجه نشوید که می بینند)
 • به آرایش شما کمک می کند بهتر جلوه کند (مانند پرایمر فوری)
 • نسبت به اپیلاسیون و کرم ها کمتر تحریک کننده است.
 • وکس به درستی فولیکول مو را نازک می کند.
 • رشد مجدد آهسته تر و در طول زمان رشد مجدد ریزتر، نرم تر و کمتر.
 • این باعث می شود موها کمتر به چشم بیایند و با درد کمتری همراه باشد.
 • شما بدون مو هستید و برای مدت طولانی تری همینطور هستید.

معایب اصلاح صورت با شمع

10 عارضه جانبی احتمالی اپیلاسیون صورت و نحوه مدیریت آنها شامل موارد زیر است:

درد

با هر نوع اپیلاسیون، مقدار کمی درد اجتناب ناپذیر است. این زمانی اتفاق می افتد که نوارهای اعمال شده روی موم به سرعت برداشته می شوند.میزان درد بر اساس حساسیت کلی پوست، تحمل درد، میزان مو و نواحی از صورت که اپیلاسیون می شود متفاوت است. برای مثال، ممکن است لب بالایی نسبت به چانه حساس‌تر باشد.

همچنین بخوانید: چندین راهکار خانگی و قطعی برای پیشگیری از جوش زدن صورت

اصلاح صورت با شمع چیست و چگونه انجام میشود؟

قرمزی و تحریک

اپیلاسیون صورت نیز می تواند باعث قرمزی و سوزش خفیف بعد از استفاده شود. ممکن است متوجه شوید که پوست تازه وکس شده صورتی یا قرمز است و کمی به لمس حساس است. محصولات روزانه صورت شما نیز ممکن است بسوزاند، بنابراین باید پس از اپیلاسیون صورت خود از تونرهای مبتنی بر الکل دور کنید. قرمزی معمولا باید تا روز بعد از بین برود. می توانید کمپرس خنک بمالید.

بثورات

قرمزی و تحریک ناشی از اپیلاسیون صورت اغلب موقتی است. با این حال، راش یک عارضه جانبی احتمالی است. این می تواند یک روز یا بیشتر طول بکشد. اگر بثورات شما شدید است یا گسترش می یابد، فوراً استفاده از این روش را قطع کنید.

برآمدگی های موقت

پس از اپیلاسیون صورت، ممکن است متوجه برجستگی هایی نیز شوید. اینها در بالای منافذی که موها و ریشه ها برداشته می شوند ایجاد می شوند. می‌توانید از یک کرم یا مومیایی آرام‌بخش برای کمک به تسکین این برآمدگی‌ها استفاده کنید، اما ظرف چند ساعت خود به خود از بین می‌روند.

همچنین بخوانید: خواص خیار برای پوست خشک و جوش دار و برای چاقی صورت چیست

معایب اصلاح صورت با شمع

حساسیت به خورشید

هرگز نباید شمع صورت را روی آفتاب سوختگی تازه بمالید. در عین حال، پس از اپیلاسیون صورت خود باید مراقب قرار گرفتن در معرض نور خورشید باشید. این فرآیند قسمت‌هایی از اپیدرم (لایه بالایی پوست) را به همراه موهایی که می‌خواهید از شر آن‌ها خلاص شوید، جدا می‌کند. به نوبه خود، اثرات روی اپیدرم شما می تواند پوست شما را به خورشید حساس تر کند، درست مانند لایه برداری شیمیایی.

واکنش های آلرژیک

با توجه به مواد مختلف موجود در شمع صورت، ممکن است واکنش آلرژیک به آنها داشته باشید. برای اینکه ببینید پوست شما به محصولی که در دست دارید چه واکنشی نشان می دهد، سعی کنید یک ناحیه کوچک (به اندازه یک سکه) روی بازوی خود را آزمایش کنید و طبق دستورالعمل موها را بردارید. اگر در عرض 24 ساعت بثورات ظاهر نشد، استفاده از آن بی خطر است. به این ترتیب، می توانید ببینید که آیا صورت شما برای آن موم خاص خیلی حساس است یا خیر. اگر بعد از آزمایش متوجه کهیر، خارش یا بثورات قرمز شدید، از واکس صورت استفاده نکنید.

خون ریزی

گاهی اوقات اپیلاسیون می تواند باعث خونریزی شود، اما این کاملا طبیعی است. این دوباره مربوط به برداشتن قسمت هایی از اپیدرم همراه با موهای شما در طول فرآیند اپیلاسیون است. هر چند شما فقط باید مقدار کمی خون ببینید. برای کسانی که پوست شکننده تر یا پیری دارند، محصولی را انتخاب کنید که به عنوان ملایم یا برای پوست حساس تبلیغ می شود. خونریزی مداوم یا قابل توجه باید توسط پزشک معالج شود.

همچنین بخوانید: خواص روغن بنفشه برای جوش صورت، لک و چین و چروک پوست صورت

ماسک صورت بعد از اصلاح با شمع

عفونت

در برخی موارد، اپیلاسیون صورت می تواند منجر به عفونت در ناحیه ای شود که خونریزی یا آسیب پوستی رخ داده است. اگر از موم روی بریدگی یا زخم تازه استفاده کنید، در خطر هستید. اگر در محل اپیلاسیون دچار تورم یا ترشح شدید به پزشک مراجعه کنید.

ماسک صورت بعد از اصلاح با شمع

انتظار تحریک خفیف را داشته باشید. این طبیعی است که پوست شما تا 24 ساعت پس از اپیلاسیون تحریک شود. اگر پوست روشنی دارید، احتمالاً کمی قرمز خواهید شد. قبل از ورزش کردن، آرایش کردن یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید حدود 2 ساعت (یا بیشتر اگر پوست حساسی دارید) صبر کنید. در برابر میل به لمس پوست تازه وکس شده خود مقاومت کنید و اجازه ندهید کسی  یا چیز دیگری آن را لمس کند. اپیلاسیون به طور موقت منافذ شما را باز می کند و آنها را نسبت به آلودگی ها و باکتری های ایجاد کننده جوش حساس تر می کند. اجازه دهید پوست نفس بکشد پوست خود را تحت تأثیر اپیلاسیون، سپس استفاده از لایه بردار، سپس ماسک صورت و استفاده از سرم قرار ندهید. رفع موهای زائد با استفاده از شمع بسیار کارآمد است و برای بهبودی نیاز به زمان دارد.


نظر خود را بیان کنید