خواص خیار برای پوست

خواص خیار برای پوست

خیار حاوی مقدار زیادی ویتامین C است به همین دلیل برای پوست فواید زیادی دارد. مصرف خیار برای جلوگیری از جمع شدن آب زیر پوست بسیار موثر است. خیار می تواند باعث درمان پف زیر چشم شود. خواص خیار برای پوست بسیار زیاد است که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

شادابی و آبرسانی پوست

استفاده از خیار می تواند به شادابی و طراوت پوست کمک زیادی بکند. برای این کار می توانید خیار را بخورید یا از ماسک خیار استفاده کنید.

برای تهیه ماسک خیار می توانید از دستور العمل زیر استفاده کنید.

  • یک قاشق چای خوری ماست
  • یک قاشق چای خوری آلوئه ورا
  • و یک خیار متوسط را در مخلوط کن بریزید تا مخلوطی یک دست و صاف به دست بیاید.
  • صورت خود را بشویید و این ترکیب را روی پوست خود بمالید و بگزارید تا ترکیب به مدت 15 دقیقه روی صورتتان بماند و آن را بشویید.
  • این ماسک باعث آبرسانی و شاداب شدن پوست صورت شما می شود.

درمان التهابات پوستی

از دیگر خواص خیار برای پوست درمان التهابات پوستی است. خیار می تواند التهاب و خارش های پوستی را برطرف کند.

برای اینکار کافی است تا یک خیار را از وسط نصف کنید و روی قسمت های از پوست که دچار التهاب شده اند بمالید این کار می تواند به درمان سریع التهاب و خارش پوستی بسیار کمک کند.

همچنین بخوانید: فواید روغن بادام تلخ برای پوست و مو، جوش و لک صورت و در ناف چیست

خواص خیار برای پوست خشک

خواص خیار برای پوست خشک

استفاده از خیار میتواند، باعث آبرسانی پوست شود و خشکی پوست را درمان کند. خشک شدن پوست باعث خارش و سوزش در پوست می شود استفاده از خیار می تواند به طور چشم گیری این خارش و سوزش را درمان کند.

برای این منظور می تواند یک خیار را از وسط نصف کرده و به آن مقداری عسل بزنید و آن را روی پوست خود بمالید. ترکیب خیار و عسل تاثیر زیادی برای درمان خشکی پوست دارند. بزارید این ترکیب تا 10الی 15 دقیقه روی پوستتان باقی بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

رفع پف چشم

پف زیر چشم ها باعث می شود تا ظاهر فرد زیبایی خود را از دست بدهد. همچنین این پف ها باعث می شود چهره فرد بیمار به نظر برسد. برای رفع پف زیر چشم ها درمان های زیادی وجود دارد اما استفاده از خیار بهترین روش درمان برای رفع پف زیر چشم به شمار می رود.

برای انکار کافی است دو تکه خیار را برش زده و روی چشمتان بگذارید و بعد ده الی 15 دقیقه آن را بدارید. این کار به مدت چند روز ادامه دهید تا پف زیر چشمانتان کامل بر طرف شود.

رفع چین و چروک زیر چشم ها، درمان آفتاب سوختگی، رفع کک و مک، رفع تیرگی زیر چشم ها، بستن منافذ باز پوست از دیگر فواید خیار برای پوست بشمار می روند.

همچنین بخوانید: بهترین درمان خانگی منافذ باز پوست با یخ، سرکه سیب و رازیانه

خواص خیار برای پوست جوش دار

خواص خیار برای پوست جوش دار

خیار می تواند باعث کاهش التهابات پوستی شود و به درمان جوش های صورت کمک کند. خیار منافذ باز پوست را می بندد و مانع از جوش زدن پوست می شود. برای درمان جوش های صورت می توانید از ماسک خیار زیر استفاده کنید.

روش تهیه ماسک خیار و لیمو برای رفع جوش های صورت:

برای درمان جوش های صورت می توانید یک قطعه خیار را رنده کرده و به آن مقداری آب لیموه ی تازه اضافه کنید این ترکیب را روی پوست تان بمالید و بعد از 20 الی 30 دقیقه آن را با آب سرد بشویید. برای اینکه از این ماسک نتیجه خوبی بگیرید در هفته دو الی سه بار از این ماسک استفاده کنید. برای تاثیر گذاری بیشتر می توانید بعد از این ماسک با یک قطعه یخ صورت خود را ماساژ دهید این کار می تواند به بستن منافذ باز پوست کمک زیادی بکند.

خواص خیار برای چاقی صورت

داشتن صورتی چاق و توپر می تواند زیبایی شما را دو چندان کند. به همین دلیل بیشتر افرادی که دارای صورتی استخوانی و لاغر هستند به دنبال راهکار های برای چاق کردن صورت خود می گردند. برای چاقی صورت انواع قرص های گیاهی و شیمیایی در بازار موجود می باشد. اما مصرف این قرص ها با عوارضی برای بدن همراه هستند که در بیشتر موارد عوارض آنها از فوایدشان بیشتر است. به همین دلیل استفاده از درمان های خانگی و طبیعی بهترین و موثر ترین راه برای درمان لاغری صورت است.

مصرف خیار می تواند باعث چاق شدن صورت شود. زیرا بیشتر حجم خیار را آب تشکیل می دهد. با مصرف خیار لایه ها زیرین پوست آبرسانی شده و باعث می شود که صورت چاق تر شود. از طرفی خیار حاوی مقدار زیادی فیبر است که می تواند بدون چاق کردن بدن به توپر شدن صورت کمک زیادی بکند.

همچنین بخوانید: فواید مصرف قرص کلاژن برای پوست و مو همراه با عوارض آن

خواص خیار برای چاقی صورت

آیا خیار پوست را سفید میکند

داشتن پوستی روشن و شاداب آرزوی هر فردی است. آلودگی های هوا و همچنین استفاده از لوازم آرایشی در طول روز می تواند باعث تغییر رنگ پوست شود. به همین منظور مراقبت از پوست امری لازم و ضروری است. استفاده از خیار می تواند کمک زیادی به سلامتی پوست بکند. از آنجای که بخش زیادی از خیار را آب تشکیل می دهد این میوه می تواند باعث سم زدایی از خون شده وبه روشن تر شدن پوست کمک زیادی می کند.


نظر خود را بیان کنید