قرص کلاژن برای پوستقرص کلاژن برای پوست

مراقبت از پوست اهمیت ویژه ای دارد. پوست کارهای زیادی برای بدن انجام می دهد. به عنوان مثال این عضو، مانعی در برابر گرما، سرما، رطوبت، میکروب ها و سموم محیطی ایجاد می کند. پایانه های عصبی بی شمار آن به شما امکان می دهد دنیای اطراف خود را حس کنید. پوست هورمون های مهمی را تولید می کند که بدن برای عملکرد بهینه به آن نیاز دارد و محل ذخیره آب و چربی را فراهم می کند. حتی با انبساط و انقباض رگ های خونی و تولید عرق به تنظیم دمای مرکزی بدن کمک می کند. در واقع، وقتی به هر کاری که برای حفظ سلامتی شما انجام می دهد فکر می کنید، به راحتی می توانید متوجه شوید که چرا مراقبت خوب از پوست بسیار مهم است. در این مقاله درباره اهمیت قرص کلاژن برای پوست توضیح خواهیم داد.

خواص قرص کلاژن

کلاژن مسئول حفظ ساختار پوست، ترویج صافی و کشسانی آن است. اما وقتی کلاژن کمتری در بدن تولید می شود، ساختار ضعیف می شود و منجر به چین و چروک و افتادگی پوست می شود.خواص این مکمل شامل موارد زیر است:

 • افزایش حجم و حالت ارتجاعی پوست
 • کمک به کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک
 • کاهش ظاهر سلولیت و ترک های پوستی
 • حمایت از رشد مو و ناخن
 • کمک به بدن برای تولید کلاژن بیشتر

فواید کلاژن برای پوست

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن و یکی از بخش های حیاتی است که در پوست، استخوان ها، مفاصل، ماهیچه ها، مو و ناخن هایافت می شود. با این حال، از آنجایی که تولید کلاژن طبیعی با افزایش سن کاهش می‌یابد، دریافت کلاژن اضافی از مکمل‌های غذایی ممکن است با افزایش سن، سبب احیاء و جوانسازی شود.مکمل های غذایی با پپتیدهای کلاژن به بهبود بیشتر شرایط پوست صورت، از جمله رطوبت پوست صورت، خاصیت ارتجاعی، چین و چروک و زبری منجر می شود.

همچنین بخوانید: روتین پوستی پوست چرب و جوش دار و دهیدراته چگونه است؟

 کلاژن برای سلامت مو

 کلاژن برای سلامت مو

طبق مطالعات و تحقیقات انجام شده کلاژن می تواند سبب ساخت پروتئین های مو شود.این پروتئین سبب رشد و استحکام بیشتر موها می شود. کلاژن می تواند با تولید فولیکول مانع از سفید شدن موها شود.  کلاژن می تواند سبب بهبود موهای خشک و آسیب دیده شود. به طور کلی کلاژن دارای فواید بسیار زیادی است. مصرف این مکمل برای بانوانی که از کاهش حجم موی سر و از دست دادن رنگدانه ها رنج می برند توصیه می شود.

آیا کپسول کلاژن چاق کننده است؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم خیر. این قرص به دلیل میزان زیادی از پروتئین که دارد می تواند سبب کاهش اشتها شود. مصرف کالری زیاد می تواند سبب افزایش وزن و چاقی شود. اما مصرف قرص کلاژن به دلیل اینکه کالری زیای ندارد سبب افزایش وزن نمی شود.

قرص کلاژن بهتر است یا پودر کلاژن؟

کلاژن ماده ای مهم در بدن افراد است که سبب ترمیم پوست و استحکا مفصل ها  و استخوان ها می شود.با افزایش سن بدن کلاژن کمتری تولید می کند. بنابراین مصرف کلاژن به عنوان یک مکمل بسیار مهم است.ترکیبات قرص و پودر کلاژن یکسان هستند. بنابراین مصرف هرکدام از این دو برای بدن موثر است.

همچنین بخوانید: خواص حنا برای پوست خشک و مو و روش استفاده از حنا برای پوست

قرص کلاژن بهتر است یا پودر کلاژن؟

بهترین زمان مصرف قرص کلاژن

در صورتی که از مکمل کلاژن برای زیبایی و جوانسازی استفاده می کنید بهتر است هر روز یک دوز از آن را مصرف کنید. و در صورتی که از این مکمل برای استحکام و ترمیم بیشتر مفاصل و استخوان ها استفاده می کنید بهتر است هنگام عصر یک دوز از آن را مصرف کنید. در صورتی که از پودر کلاژن استفاه می کنید روزانه یک قاشق از آن را در قهوه و یا چایی خود مخلوط نمایید.

عوارض مصرف قرص کلاژن

به طور کلی می توان گفت کلاژن یک مکمل بی خطر است. اما مانند هر ماده خوراکی دیگر مصرف زیاد از حد کلاژن ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد. برای این مکمل عوارض جدی برای سلامتی دیگر اعضای بدن گزارش نشده است. اما تحقیقات نشان میدهد مصرف زیاد از حد کلاژن سبب بروز اسهال و درد ناحیه معده،طعم بد در دهان،تحریک و حساسیت پوست شود.

همچنین بخوانید: خواص روغن بنفشه برای جوش صورت، لک و چین و چروک پوست صورت

بهترین قرص کلاژن

پیش از خرید مکمل کلاژن مانند هر ماده دارویی دیگر باید درباره فواید و مضرات آن تحقیق کنید. برخی از معیار ها برای تشخیص بهترین قرص کلاژن وجود دارند که این معیار ها عبارتند از:

 • نوع مکمل (پودری، کپسول یا موضعی)
 • عناصر معدنی موجود در آن
 • گواهینامه ها و تاییدیه ها
 • قیمت محصول
 • تجربه مصرف کنندگان
 • میزان قابل مصرف

نظر خود را بیان کنید