جاهای دیدنی و توریستی سانتیاگو شیلی

با جاذبه های گردشگری پایتخت شیلی آشنا شوید؛

شهر سانتیاگو در شیلی توسط اسپانیایی‌ها در سال 1541 بنیانگذاری شد و به عنوان پایتخت کشور شیلی مورد استفاده قرار می‌گرفت. این شهر زیبا بیش از شش میلیون جمعیت دارد اما هنوز هم می‌توان میراث دوران استعمار و ساختمان‌های نئوکلاسیک قرن نوزدهم را در آن مشاهده کرد.

این شهر پر منظره و زیبا، تپه‌های متعددی دارد که به زیبایی آن می‌افزاید. جاذبه‌های توریستی زیادی در شهر سانتیاگو وجود دارد.

در این مقاله همراه ما باشید تا برخی از این موارد را با هم مرور کنیم.

  1. La Moneda:

10-la_moneda

La Moneda که به عنوان کاخ سکه نیز شناخته شده است جایی است که دفتر رییس جمهور شیلی در آن قرار گرفته است. چند تن از مقامات دولتی دیگر نیز دفاتر کاری خود را در این بنای نئوکلاسیک قرار داده اند.

این ساختمان در گذشته به عنوان ضرابخانه مورد استفاده قرار می گرفت اما در سال 1828 این فعالیت متوقف شد و در سال 1845 به مکان رسمی برای دولت شیلی تبدیل شد. در طول کودتایی که پینوشه در سال 1973 برای به دست اوردن قدرت انجام داد این بنا نیز بمباران شد اما بعدا بازسازی گردید.

  1. موزه حافظه و حقوق بشر:

موزه حافظه و حقوق بشر-museum_of_memory_and_human_rights

خاطرات شیلی در مورد حقوق بشر همیشه زیبا نبوده است. این موزه نیز یادبودی از نقض حقوق بشر در شیلی است که در طول دوران حکومت پینوشه رخ داده است(سال‌های 1973 تا 1990). میشل باچلت که قربانی شکنجه رژیم پینوشه بوده است ساخت این بنا را در سال 2008 از سر گرفت. این موزه میزبان دستگاه‌های شکنجه ای است که توسط نیروهای پینوشه مورد استفاده قرار می گرفت.

همچنین می‌توان نامه افراد به خانواده‌هایشان را در این بنا پیدا کرد. در ورودی این موزه می‌توانید آخرین شعر ویکتور خارا را مشاهده کنید. این شاعر اولین قربانی رژیم پینوشه بوده است.

  1. برج گران تره سانتیاگو:

برج گران تره سانتیاگو-gran_torre_santiago

برج گران تره سانتیاگو در شهر سانتیاگو واقع شده و به اندازه ای بلند است که از هر جای شهر می‌توان ان را مشاهده کرد. این ساختمان 64 طبقه ای، بزرگترین آسمان خراش در آمریکای لاتین است.

ارتفاع این بنا به 300 متر می‌رسد و شش زیر زمین دارد. این بنا که رسما با عنوان Costanera Center Torre 2 شناخته شده است بخشی از مجتمع مرکزی و بزرگی است که در برگیرنده مرکز خرید در آمریکای جنوبی است. حدود یک چهارم میلیون نفر روزانه از ان بازدید می‌کنند.

  1. Museo Chileno de Arte Precolombino:

7-museo_chileno_de_arte_precolombino

این موزه ایتم‌هایی دارید که قدمت آن به 10000 سال قبل بر می‌گردد. این بنا نه تنها اثار هنری پیش کلمبیایی را در خود دارد بلکه از خود شیلی و سایر قسمت‌های امریکای جنوبی و امریکای مرکزی نیز اثار هنری در آن نگهداری می‌شود.

این بنا با مجموعه خصوصی کار خود را آغاز کرد و در نهایت توانست بیش از 5000 اثر هنری و صنایع دستی را در خود جمع کند. این ایتم‌ها از مواد متنوعی همچون فلز، منسوجات، سرامیک؛استخوان و چرم ساخته شده اند.

این موزه که در سانتیاگوی مرکزی واقع شده است، نشان دهنده افتخارات مردم شیلی قبل از ورود اروپایی ها است.

  1. Cerro Santa Lucia:

6-cerro_santa_lucia

Cerro Santa Lucia تپه ای است که در سانتیاگوی مرکزی واقع شده است و نشان دهنده باقی مانده آتشفشان 15 میلیون سالی می‌باشد. این تپه در اصل با نام Huelen شناخته شده بود اما در سال 1543 به احترام سانتا لوسیا تغییر نام داد.

در طول قرن‌های متمادی، این تپه میزبان قلعه‌های مختلف و مخالفانی بوده است که در آن ناحیه حضور داشتند. این تپه در قرن نوزدهم بازسازی شد. امروزه می‌توان در این تپه پارک، مجسمه، چشمه و قلعه ای را مشاهده کرد.

  1. Mercado Central:

5-santiago_mercado_central

اگرچه Mercado Central غذاهای دیگری را نیز به فروش می‌رساند اما غذاهای دریایی که در این ناحیه به فروش می‌رسد بسیار خوشمزه و جذاب است. در این ناحیه می‌توانید غذاهای دریایی را پیدا کنید که از مواد غذایی سالم و تازه تهیه شده است.

اگر به جای خرید مواد به خوردن غذاهای دریایی علاقه مند هستید، رستوران‌های دیگری در آن یافت می‌شود. Mercado Central نشانه تاریخی سانتیاگو محسوب می‌شود که کار خود را از سال 1872 اغاز کرده است. Mercado Central را می‌توان در نزدیکی پلازا د ارمز (Plaza de Armas) پیدا کرد.

  1. La Chascona:

4-la_chascona

پابلو نرودا شاعر شیلیایی و برنده جایزه نوبل ادبیات سه خانه داشت که La Chascona یکی از این موارد است. نرودا شخصیت دمدمی داشت که در این خانه به خوبی منعکس شده است. حتی نام این بنا نیز از موهای قرمز رنگ فرفری او گرفته شده است.

این ساختمان به شکل کشتی است و توریست‌های زیادی برای بازدید از آشپزخانه آن به این ناحیه سفر می‌کنند. اشپزخانه این بنا شبیه کابین کشتی است. یک باغ افسانه ای نیز در پشت این بنا واقع شده است.

  1. Barrio Bellavista:

3-barrio_bellavista

این محله در نزدیکی سانتیاگو واقع شده و جایی است که هنرمندان و روشنفکران در آن زندگی می‌کردند. این محله بیشتر به خاطر پابلو نرودا مشهور بوده است که در قسمت قبلی به خانه او اشاره کردیم.

بوتیک‌ها و گالری‌های زیادی در این ناحیه وجود دارد. خانه‌های قدیمی رنگی در خیابان‌های آن به چشم می‌خورد. تعطیلات آخر هفته میزبان بازار صنایع دستی است که در اختیار افراد قرار می گیرد.

  1. کلیسای جامع سانتیاگو:

کلیسای جامع سانتیاگو-santiago_metropolitan_cathedral

با اینکه بیشتر کلیساهای جامع اولیه سانتیاگو توسط زمین لرزه نابود شده اند، کلیسای جامع سانتیاگو بیشتر از 260 سال است که در این ناحیه حضور دارد. ساخت و ساز این بنا برای اولین بار در سال 1748 آغاز شد. کلیسای جامع نئوکلاسیک سنگی به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های معماری مذهبی در آمریکای جنوبی در نظر گرفته می‌شود.

یکی از برج‌های آن شامل بقایای اولین کاردینال شیلی است. درب های چوبی و داخلی این کلیسا برای اولین بار در سال 1765 حکاکی شده اند. در داخل این ساختمان می‌توانید محراب تزیین شده و موزه هنر مقدس را پیدا کنید.

  1. تپه Cerro San Cristobal:

1-cerro_san_cristobal

تپه Cerro San Cristobal در شمال سانتیاگو واقع شده است و نمای زیبایی به شهر فراهم می‌کند. فاتحان اسپانیایی آن را برای سنت کریستوفر نامگذاری کردند.

در بالای تپه می‌توانید مجسمه مریم مقدس و یک رصدخانه را پیدا کنید.پاپ جان پاول دوم در محراب کوچکی در این پناهگاه زندگی می‌کرد. همچنین آمفی تئاتری در آن وجود دارد. Cerro San Cristobal میزبان بزرگترین پارک سانتیاگو،باغ وحش ملی شیلی، باغ ژاپنی و دو استخر بزرگ است.


نظر خود را بیان کنید