برای گرفتن انواع کانادا باید یک سری شرایط را داشته باشید که این شرایط با زمانی که بخواهید ویزاهای دیگری مثل ویزای مولتی کانادا را بگیرید و با بلیط خارجی سفر کنید متفاوت است.

  برای مشاهده تعرفه و مدارک برای انواع ویزای مولتی کانادا کلیک کنید.

ویزای توریستی کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا که زیرمجموعه ویزای موقت کانادا می باشد، ویزای توریستی کانادا است. این نوع ویزا همان طور که از نامش مشخص است برای اهداف توریستی صادر می شود.

 برای مشاهده تعرفه و مدارک برای درخواست ویزای توریستی کانادا کلیک نمایید.

ویزای دانشجویی کانادا

باید ثابت کنید که به هیچ عنوان قصد کار یا تحصیلی که در مغایرت با ویزای دریافتی باشد ندارید. در صورتی که بخواهید در این کشور تحصیلات دانشگاهی را بگذرانید باید از طریق ویزای دانشجویی کانادا اقدام و بلیط خارجی بخرید.

  برای مشاهده تعرفه و مدارک برای تحصیل با ویزای دانشجویی کانادا کلیک کنید.

چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟

برای اینکه موفق به دریافت انواع ویزا مانند  ویزای مولتی شوید باید افسر سفارت ثابت کنید که شرایط مورد نیاز را دارید این شرایط عبارت اند  از:

توانایی ثابت کردن اینکه قبل از تمام شدن اعتبار ویزا و در طی بازه شش ماهه قصد ترک کردن خاک کانادا را دارید.

از تمکن مالی برای پوشش هزینه های خود و خانواده تان در صورت همراهی برخوردار هستید و می توانید به راحتی به کشور مبدا بازگردید.

باید تابع قانون باشید و در پرونده خود هیچ گونه سابقه جنایی و کیفری نداشته باشید.

با توجه به سوابق و رزومه ی ارائه شده به سفارت برای امنیت این کشور تهدید محسوب نشوید.

همه ی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و دقیق به افسر سفارت تحویل دهید.

از سلامت کامل برخوردار باشید و در صورت نیاز تست کامل پزشکی انجام دهید.

روند دریافت ویزای مولتی کانادا چگونه است؟

برای اینکه بتوانید ویزای مولتی کانادا را بگیرید باید مانند ویزاهای دیگری مثل ویزای دانشجویی کانادا فرم هایی که مربوط به این ویزا است را پر کرده و مدارک و اسناد مورد نیاز را به پرونده خود اضافه کنید تا با دریافت ویزا بتوانید با بلیط خارجی به کانادا بروید. علاوه بر این باید تمام هزینه های ارزی ویزا و انگشت نگاری را به سفارت کشور کانادا پرداخت کنید. در طی روند گرفتن ویزای مولتی باید در صورت نیاز کارهای زیر را نیز انجام دهید:

در صورت درخواست سفارت باید معاینات پزشکی، روند انگشت نگاری و عکس بیومتریک را انجام دهید.

باید بدانید برای گرفتن این ویزا باید خارج از کشور کانادا اقدام کنید و امکان درخواست ویزا زمان عزیمت به این کشور وجود ندارد.

اگر بخواهید به صورت خانوادگی بلیط خارجی خریده و به کانادا بروید باید فرم های درخواست را به طور مجزا تکمیل کنید. البته می تانید همه ی فرم ها را در قالب یک ایمیل بفرستید و هزینه را یک جا پرداخت کنید.

سفارت کانادا در کشور ما هیچ گونه فعالیتی ندارد به همین دلیل هر فرد ایرانی که برای ویزای مولتی کانادا یا ویزای دانشجویی کانادا درخواست داشته باشد باید به کنسولگری کانادا در کشورهایی مثل ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه کند.

چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟

رایج ترین روشی که برای درخواست ویزای مولتی کانادا و ویزاهای دیگری مثل ویزای دانشجویی کانادا مورد استفاده قرار می گیرد از طریق وب سایت و به صورت آنلاین است. به طور کلی درخواست ویزای مولتی به صورت آنلاین شامل مراحل زیر است:

ایجاد حساب کاربری

پر کردن فرم درخواست ویزا

آپلود مدارک ویزا

پرداخت آنلاین هزینه ها

تایید درخواست و ئریافت شماره پیگیری

دریافت نامه وقت انگشت نگاری

مراجعه حضوری به سفارت برای مصاحبه و انگشت نگاری

ارائه مدارک ویزا برای بررسی نهایی

مراجعه دوباره به سفارت برای دریافت پاسپورت و جواب ویزا

اگر مایل به انجام آنلاین کارها نیستید می توانید برای درخواست ویزای مولتی کانادا یا ویزاهای دیگر مثل ویزای دانشجویی کانادا به صورت حضوری و بدون تعیین وقت با خرید بلیط خارجی به یکی از دفاتر VAC در یکی از کشورهای همسایه مثل امارات مراجعه کنید و همه ی کارها مثل ارائه مدارک ترجمه شده و فرم درخواست، پرداخت هزینه و انگشت نگاری را انجام دهید. به این نوع درخواست که به صورت آنلاین انجام نمی شود اصطلاحا On paper گفته می شود.

توجه داشته باشید پیگیری جواب ویزا از طرق حساب کاربری که در سایت کانادا دارید راحت تر از ایمیل است و هم چنین با آپلود کردن مدارک احتمال اینکه گم شوند خیلی کمتر از زمانی است که به صورت حضوری آن ها را تحویل می دهید. به همین خاطر درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین بهترین روش می باشد.

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا دارای انواع مختلفی است که با توجه به نیاز های هر فرد متفاوت است و فرد باید متناسب با نیاز هود ویزای مورد نظر را دریافت کنند. ویزای کانادا در نوع های مختلفی مثل ویزای تحصیلی کانادا، ویزای توریستی کانادا، ویزای فرصت مطالعاتی و … وجود دارد که در ادامه این مطلب دسته بندی کامل انواع ویزای کانادا را برای شما شرح می دهیم.

به شکل کلی ویزای کانادا به دو دسته کلی تقسیم می شود:

  • ویزای موقت کانادا
  • ویزای اقامت دائم کانادا

برای ثبت و درخواست هر یک از دو دسته ویزای کانادا از دو روش می توانید اقدام کنید. یکی از این روش ها ثبت نام آنلاین انواع ویزای کانادا می باشد و روش دوم به این صورت است که بایستی به سفارت کانادا مراجعه کرد و به صورت حضوری و با ارئه مدارک فرم های مربوط به درخواست ویزا را پر کرد.

توجه داشته باشید به دلیل اینکه در ایران سفارت کانادا بسته می باشد، افراد متقاضی هر یک از انواع ویزای کانادا بایستی به یکی از وکهای دفاتر vfs در کشور های اطراف ایران مراجعه کنند تا مراحل انگشت نگاری و یا بیومتریک ویزای آنها انجام شود. البته بهتر است بدانید که با توجه به اعلام سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر بهترین روش برای درخواست ویزای کانادا، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا می باشد.

چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟

ویزای موقت کانادا

 یکی از دسته بندی های انواع ویزای کانادا، ویزای موقت کانادا می باشد که همانطور که از نام آن مشخص است این نوع ویزا به افراد فقط اجازه می دهند که در یک زمان مشخص و محدود در خاک کانادا بمانند. ویزای موقت کانادا به 3 توع ویزا که زیرمحموعه آن می باشد، تقسیم بندی کرد:

  • ویزای توریستی کانادا
  • ویزای تحصیلی کانادا
  • ویزای همراه کانادا

ویزای توریستی 5 ساله کانادا

نکته ی جالبی که درباره ویزای توریستی کانادا وجود دارد این است که امروزه این ویزا به صورت ویزای مولتی کانادا یا در ایران به عنوان ویزای 5 ساله کانادا نیز صادر می شود. در این بیشتر به نام ویزای 5 ساله معروف است. وی سایت رسمی سفارت کانادا به افسران مهاجرتی این کشور توصیه می کند، ویزای توریستی کانادا را تا جایی که امکان دارد به صورت ویزای مولتی کانادا صادر کنند.

افرادی که دارای ویزای مولتی کانادا می باشند این امکان را دارند که تا زمان اعتبار این ویزا که مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است، در هر زمان به کانادا بروند و به مدت 6 ماه نیز در این کشور اقامت داشته باشند. این افراد بعد از گذشت 6 ماه می توانند به مدت 6 ساعت از خاک کانادا خارج شوند و دوباره به آن بازگردند و دوباره 6 ماه دیگر در کانادا بمانند.

یعنی افراد میتوانند با خارج شدن از خاک کانادا به مدت 6 ساعت، ویزای خود را برای 6 ماه دیگر تمدید کنند و دوباره در این خاک اقامت داشته باشند. بنابراین با داشتن ویزای مولتی کانادا که یکی از انواع ویزای کانادا است می توانید تا مدتی (تا پایان مدت اعتبار پاسپورت) به این صورت در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای نرمال کانادا

یکی دیگر از انوع ویزای کانادا، ویزای نرمال کانادا می باشد که زیر مجموعه ای از ویزای موقت کانادا می باشد. در این نوع از ویزای کانادا، دعوتنامه به عهده ی خود متقاضی می باشد و روند درخواست مانند روال مرسوم دریافت ویزا است. به این صورت که پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، هر یک از مدارک برای ترجمه به مکان مشخص شده ارجاع می شود و همانجا به صورت آنلاین درخواست شما ثبت می شود.


نظر خود را بیان کنید