جاهای دیدنی مسکو روسیه

10 مورد از جاذبه های برتر در مسکو:

یکی از شهرهایی که در سفر به روسیه باید حتماً دید مسکو است. در این شهر زیبا شما با جاذبه های دیدنی زیادی روبرو هستید که باید از میان آنها انتخاب کنید.


کرملین:

کرملین مسکو-Kremlin

کاخ کرملین محل اقامت رییس جمهور بوده و یک بنای باستانی محسوب می شود. تاریخ این قسمت آنقدر غنی است که حتی بازدیدکنندگان نیز می توانند در طول چند روز به آن پی ببرند.

نسل هاست که این منطقه میزبان حاکمان روسیه بوده و به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است اما بیش از دوم سوم از کرملین مسکو برای عموم بسته است.

خوشبختانه یک سوم باقی مانده جاذبه های زیادی همچون کاخ‌ها، کلیساها، موزه ها، میدان‌ها ، برج ناقوس و مصنوعات قدیمی را در اختیار افراد قرار می دهد.


میدان سرخ:

جاهای دیدنی مسکو,جاذبه گردشگری مسکو روسیه

میدان قرمز همانند شهر مسکو، باستانی و وسیع است و با سبک های معماری مختلف از دوره های متفاوت احاطه گشته است.

کرملین در قسمت غربی این میدان قرار دارد و موزه تاریخ در شمال، فروشگاه و دپارتمان GUM زیبا در قسمت شرقی و کلیسای جامع سنت Basil در قسمت جنوبی آن قرار گرفته است.

تمامی این نمادها مسکو را به عنوان مرکز فرهنگی، سیاسی، تاریخی و تجاری معرفی می کنند.


هفت خواهر(Seven Sisters):

جاهای دیدنی مسکو,جاذبه گردشگری مسکو روسیه

زمانی که در خیابان های مسکو به رانندگی می پردازید نمی توانید بناهای مختلفی که در آن قرار دارد را نادیده بگیرید. بنای هفت خواهر یکی از بناهای زیبا و جذابی است که شکل خود را بعد از جنگ به دست اورده است.


متروی مسکو:

جاهای دیدنی مسکو,جاذبه گردشگری مسکو روسیه

اگر تصویر ذهنی شما از مترو یک جای شلوغ و کثیف است بهتر است سری به متروی مسکو بزنید. حتما برای شما نیز جالب است بدانید که چرا مترو به عنوان یک بنای جذاب و دیدنی در این لیست بیان شده است.

متروی روسیه همانند سایر متروها نیست و می تواند یک موقعیت گردشگری جذاب برای افراد باشد.

سقف بزرگ طاقی شکل، لوسترهای مجلل، ستون های ساخته شده از سنگ مرمر، مجسمه های زیبا، نقاشی های دیواری زنده و موزاییک های استادانه همگی در متروی روسیه به چشم می خورند.


دانشگاه دولتی مسکو:

جاهای دیدنی مسکو,جاذبه گردشگری مسکو روسیه

دانشگاه دولتی مسکو در اسپارو هیلز در نزدیکی رودخانه مسکو واقع شده و در سال 1755 بنیانگذاری گشته است. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاهی است که در این کشور وجود دارد.

ساختمان جدید در سال های 1949 تا1953 تکمیل شد. بزرگترین بخش این دانشگاه 36 طبقه و 194 متر بلندی دارد. این بنا نمادی از دانش و علم روسیه است.


پارک Gorky:

جاهای دیدنی مسکو,جاذبه گردشگری مسکو روسیه

پارک گورکی در سال 1928 در اتحاد جماهیر شوروی با زمین های بازی، استادیوم های ورزشی، سالن نمایشگاه و جاذبه هایی برای بچه ها افتتاح شد. در طول دوره گذار پس از فروپاشی شوروی، تمرکز بر روی فعالیت های اقتصادی و تجاری بود.

امروزه مفهوم این منطقه تغییر یافته و پارک گورکی یک منطقه تفریحی بر روی مسکوی مدرن است. آموزش یوگا را در تور روسیه و شهر مسکو تجربه کنید.


کلیسای جامع Christ the Savior:

جاهای دیدنی مسکو,جاذبه گردشگری مسکو روسیه

اگر می خواهید جنبه های مذهبی، تاریخی و فرهنگی روسیه را از نزدیک مشاهده کنید سری به مقدس ترین و بحث برانگیز ترین ساختمان در این منطقه بزنید که نمای بسیار زیبایی دارد. کلیسای جامع Christ the Savior به خاطر نمادهای زیبایی که در آن به کار رفته ارزش بازدید را دارد.


تئاتر Bolshoi:

جاهای دیدنی مسکو,جاذبه گردشگری مسکو روسیه

با تولیدات دیدنی و جذاب آن از آثار برخی از بزرگترین آهنگسازان تاریخ، تئاتر بولشوی یکی از مواردی است که به هنگام سفر به مسکو باید از آن بازدید کنید.

صحنه اصلی این بنا بعد از شش سال بازسازی دوباره بازگشایی شده و در اختیار افراد قرار دارد.

بنای سفید رنگ آن در قلب شهر واقع شده و در شمال کرملین است.


بازار در Izmailovo:

جاهای دیدنی مسکو,جاذبه گردشگری مسکو روسیه

Izmailovo به بازار هنری تبدیل شده است که در آن نقاشی ها، آثار دستی، سوغاتی و سایر موارد به فروش می رسد. شما می توانید آثار دست دوم و اشیای قدیمی را در این بازار پیدا کنید.


All Russian Exhibition Centre:

جاهای دیدنی مسکو,جاذبه گردشگری مسکو روسیه

All Russian Exhibition Centre بیش از 150 نمایشگاه در سال دارد و میزبان 15 میلیون بازدید کننده از سرتاسر جهان است. این بخش، حدود 2375000 متر مربع از زمین های اطراف را به خود اختصاص داده و به عنوان نمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

این بنا برای اولین بار در سال 1939 بنیان نهاده شد و سپس در سال 1954 دوباره بازسازی گردید.


نظر خود را بیان کنید