روش جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران

جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم بدون نیاز به قرص

جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران یکی از روش های متداولی است که اکثر زنان با آن آشنایی داشته و پس از رابطه جنسی مشکوک و یا با تاخیر در قاعدگی اقدام به نوشیدن زعفران دم کرده و یا چای زعفران می نمایند. رابطه جنسی و تخلیه مایع منی در رحم زن موجب بارداری و فرزندآوری می باشد که البته هیچ زن و مردی با هر رابطه جنسی تصمیم به فرزندآوری نخواهند داشت.

راه های گوناگونی برای جلوگیری از بارداری ناخواسته وجود دارد که می توان به مصرف داروهای هورمونی و موارد دیگر پزشکی اشاره داشت. ولیکن از بین مواد غذایی و خوراکی موادی هستند که قاعده آور بوده و برای پیشگیری از بارداری ناخواسته معرفی می گردند که گیاه زعفران یکی از مواد خوراکی می باشد. امروز در این مطلب از آلامتو به بررسی روش جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران بدون نیاز به قرص خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: پماد خارش واژن

جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران

دمنوش زعفران یکی از مواردی است که برای جلوگیری از بارداری از نظر طب سنتی جایگاه ویژه ای داشته و متخصصین طب سنتی مصرف دمنوش زعفران و یا چای زعفران را برای جلوگیری از بارداری در مواقعی که مایع منی به طور ناخواسته در رحم زن تخلیه شده باشد؛ معرفی نموده اند. ولیکن لازم به ذکر است که تنها استفاده از این روش درصد خطای بالایی داشته و بهتر است در صورت عدم تمایل به بارداری به آن اکتفا ننمایید.

از آنجاییکه زعفران یک قاعده آور قوی به شمار می رود و مصرف آن در دوران بارداری به خصوص در سه ماهه اول به دلیل تاثیرات آن در سقط جنین ممنوع اعلام شده است. بنابراین ممکن است جلوگیری از بارداری پس از ریختن اسپرم با زعفران موثر واقع گردد.

تاثیر زعفران بر جلوگیری از بارداری

زعفران با ایجاد اختلال در هیپوفیز و هیپوتالاموس از بارداری جلوگیری نموده و به عنوان یک قاعده آور قوی چرخه بارداری را منظم می نماید که در این صورت از بارداری ناخواسته جلوگیری می نماید. تخمک گذاری در بدن زنان به وسیله هورمون های هیپوفیز و هیپوتالاموس انجام می گیرد که زعفران عمل اختلال در عصب های این محور را به خوبی انجام داده و عمل تخمک گذاری و باروری را با اختلال مواجه می سازد.

با اینکه شواهد علمی برای جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران وجود ندارد ولیکن مصرف آن بلافاصله پس از رابطه جنسی مشکوک که احتمال تخلیه مایع منی در رحم زن داده شده باشد بی تاثیر نخواهد بود.

همچنین بخوانید: بهترین دمنوش برای پریود شدن سریع

روش جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران

سقط جنین و جلوگیری از بارداری با زعفران

زعفران یک گیاه بسیار پرخاصیت است که برخی از زنان برای جلوگیری از بارداری ناخواسته مصرف دمنوش آن را در دستور کار خود قرار می دهند. مصرف دمنوش زعفران موجب افزایش پروستاگلاندین در رحم زنان شده که فضایی خطرناک برای جنین فراهم خواهد آورد. همچنین زعفران با افزایش دمای بدن و انقباضات رحمی نیز محیط را برای نطفه و جنین نامساعد می نماید. بنابراین می توان گفت جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران موثر بوده و می تواند از بارداری ناخواسته جلوگیری به عمل آورد.

ولیکن به خاطر داشته باشید مصرف زعفران در سه ماهه اول بارداری به دلیل خطراتی که ممکن است برای جنین فراهم آورد ممنوع بوده و میزان بسیار کم از آن در ماه های بعدی دوران بارداری با دستور پزشک بلا مانع می باشد.

سخن پایانی

جلوگیری از بارداری بعد از ریختن اسپرم با زعفران یک روش سنتی است که بانوان زیادی به آن توجه داشته و نه تنها در دوران عقب افتادن پریودی بلکه در زمان ریخته شدن ناخواسته اسپرم در رابطه جنسی نیز مبادرت به استفاده از دمنوش زعفران می نمایند. با اینکه به لحاظ علمی جلوگیری از بارداری با قرص یک روش محکم و به اثبات رسیده می باشد ولیکن طب سنتی مصرف زعفران برای جلوگیری از بارداری بدون قرص را نیز توصیه می نماید.


نظر خود را بیان کنید