مشاوره بارداری

زنان در خانواده و جامعه تاثیر بسیار مهمی دارند و مسلما زنان سلامت نقش خود را بهتر می توانند ایفا کنند؛ به این ترتیب، توجه به سلامت زنان اهمیت ویژه ای دارد و هر زن می بایست برای سلامت روح  و جسم خود ارزش قائل باشد و با چکاب  های دوره ای از بروز بیماری ها پیشگیری کرده و در صورت ابتلا به بیماری برای درمان هر چه زودتر آن اقدام کنند.

در دنیای امروز زنان در جامعه مسئولیت های بیشتری دارند و به دلیل همین مسئولیت ها ممکن است فرصت کافی برای مراجعه حضوری به متخصصین را نداشته باشند؛ اما این کمبود وقت نباید مانع اهمیت دادن به سلامتی شود. مشاوره تلفنی پزشکی زنان به شما این امکان را می دهد تا در کمترین زمان با متخصصین این حوزه صحبت کنید و از راهنمایی ها و صحبت های ایشان برای بالا بردن آگاهی خود در زمینه سلامت زنان  بهره بگیرید و برای سلامت جسم و روح خود قدمی بردارید.

مادران سلامت و آگاه مسلما راهنمای بهتری برای فرزندانشان خواهند بود و تاثیری مثبتی بر فرزندان و دیگر اعضای خانواده خواهند گذاشت.

توصیه می شود در صورت بروز هر گونه نشانه ای از بیماری حتما با متخصص مشورت کنید و نشانه های بیماری را جدی بگیرید؛ اختلال در چرخه قاعدگی، بروز نشانه های یائسگی زودهنگام، درد های زیر شکم، احساس درد در سینه ها  و … همگی نیاز به رسیدگی دارد و به هیچ عنوان این علائم را بی اهمیت تلقی نکنید.

زنان و فواید مشاوره بارداری

بارداری یکی از اتفاق های لذت بخش و در عین حال پر چالش برای بانوان است و چه بهتر که بارداری با برنامه ریزی حاصل شود تا هم خود زن از لحاظ روحی آماده پذیرش این تغییر باشد و هم بدن او.

قبل از اقدام برای بارداری بهتر است مواردی را رعایت کنید تا بارداری سالم تری را تجربه کنید؛ به عنوان  مثال متخصصین توصیه می کنند قبل از اقدام برای بارداری، چند ماهی اسید فولیک مصرف کنید و همچنین وزن خود را کنترل نمایید تا در دوران بارداری به خاطر اضافه وزن، دچار مشکل نشوید.

توصیه می شود قبل از اقدام برای بارداری، دندان های خراب خود را ترمیم کنید؛ در دوران بارداری، به علت تغییرات هورمونی، لثه ها ملتهب می شوند و به همین دلیل توصیه می شود قبل از بارداری به سلامت دهان و دندان خود رسیدگی نمایید.

مصرف هر گونه مواد مخدر و الکلی در دوران بارداری ممنوع است و به به همین دلیل در صورت مصرف هر یک از این مواد، توصیه می شود قبل از بارداری، مصرف این گونه مواد را ترک نمایید.

با توجه به تحقیقات اخیر، برخی از متخصصین بر این باورند که با رژیم غذایی می توان جنسیت جنین را تعیین کرد؛ در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید در این باره با متخصصین مشورت کنید و اطلاعات بیشتر را از آن ها بخواهید.

همچنین خانم هایی که به هر دلیل به صورت طبیعی نمی توانند باردار شوند، می توانند با مشورت گرفتن از متخصصین این حوزه، با روش های متعددی که امکان بچه دار شدن را فراهم می کند، آشنا شده و با نظر متخصص بهترین روش را انتخاب کنند.

زمان بارداری نیز مراقبت هایی را نیاز دارد و با بهره گرفتن از مشاوره بارداری می توانید اطلاعات و راهنمایی های لازم در این حوزه را دریافت کنید و دوران بارداری سلامتی را پشت سر بگذارید.

در دوران بارداری، برای سلامت مادر و جنین توصیه هایی می شود که هر خانم باتوجه به شرایطی که دارد و با نظر پزشک می تواند این توصیه ها را انجام دهد؛ ورزش و ماساژ در دوران بارداری از جمله این توصیه ها هستند که باید با نظر پزشک انجام شود.

دیابت دوران بارداری، آلرژی در دوران بارداری، دردهای زیر شکم در بارداری، پیشگیری از زردی نوزاد در بارداری، علائم بارداری، علائم بارداری خارج از رحم و … از جمله مواردی است که  می توانید با مشاورین زنان در الو سلام مشاور در میان بگذارید و اطلاعات و راهنمایی های بیشتر را از آن ها بخواهید.

مشاوره بارداری

درباره عوارض قرص های اورژانسی چه می دانید؟

برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته، بسیاری از خانم ها بعد از رابطه جنسی محافظت نشده، قرص اورژانسی مصرف می کنند؛ این روش برای جلوگیری از بارداری در رابطه های مشکوک مناسب است اما باید در نظر داشت که مصرف این گونه قرص ها عوارضی دارد و نباید عوارض قرص اورژانسی را بی اهمیت تلقی کرد.

72 ساعت بعد از یک رابطه محافظت نشده که احتمال بارداری ناخواسته در آن بالاست، فرصت دارید تا قرص اورژانسی را مصرف کنید  تا بارداری و لانه گزینی صورت نگیرید. لازم است بدانید مصرف قرص های اورژانسی مانند لونژیل یک یا دو بار در سال مجاز است و مصرف بیش از حد این گونه قرص ها عوارضی در پی دارد.

4 نوع قرص اورژانسی وجود دارد:

قرص لونژیل

قرص ال

قرص اچ دی

IUD

از جمله عوارض قرص اورژانسی به شرح زیر است:

مصرف بیشتر از حد مجاز این قرص ها در عملکرد تخمدان و رحم تاثیر منفی دارد.

حالت تهوع

درد شکم

خستگی

سردرد

تغییرات قاعدگی

باید بدانید که مصرف قرص اورژانسی در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است و همچین اگر شما سابقه بیماری خاصی دارید و یا داروی خاصی را مصرف می کنید، نباید خودسرانه این گونه قرص ها را مصرف کنید.

اگر بعد از مصرف قرص های اورژانسی به صورت طولانی مدت عوارض مصرف این گونه قرص ها را مشاهده کردید، این عوارض را بی اهمیت تلقی نکنید و حتما با متخصص در مورد این عوارض صحبت کنید و برای درمان اقدامات لازم را انجام دهید.

مرکز سلامت زنان سلام مشاور در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما می باشد. کافی است با شماره 02166081200 تماس بگیرید.