چه گلی برای محیط کار مناسب است؟

اولین قدم برای انتخاب گیاه مناسب ادارات، تعیین میزان نور و فضای آن است. اگر دفتر شما بدون پنجره است یا به چراغ های فلورسنت تکیه می کنید ، گیاهانی را نمی خواهید که خورشید زیادی بخواهد. شما همچنین باید در نظر داشته باشید که چقدر فضای لازم برای گیاه یا باکس گل هدیه دریافتی را در اختیار دارید و میزان زمان شما برای مراقبت از آنها به اندازه است یا خیر.

در ادامه چند گل زیبا و متداول برای استفاده در محل کار را به شما معرفی خواهیم کرد.

بنفشه های آفریقایی، از جمله ساده ترین موارد برای رشد گیاهان گلدار است. آنها در تمام طول سال با تلاش کمی شکوفا می شوند. صدها نوع و فرم مختلف را می­توانید انتخاب کنید، بعضی از آنها دارای شاخ و برگ­های متنوع با شکوفه های زیبا هستند. بنفشه آفریقایی شرایط گرم و نور خورشید را دوست دارد. آب سرد باعث ایجاد لکه های قهوه ای ناخوشایند می شود.

یک نکته: قلمه زدن این گیاه بسیار آسان است. فقط یک برگ را برش داده و آن را در مخلوط گلدان مرطوب ریشه بزنید.

چرا ما آن را دوست داریم: اگر یک پنجره روشن دارید ، این گیاه تقریباً به طور مداوم شکوفا می شود. آنها همچنین واقعاً همه کاره هستند و تقریباً در هر رنگی تزیین می شوند تا با دکور شما مطابقت داشته باشند حتی برای خرید گل روز مادر.

ختمی گرمسیری گیاهی زیبا برای ایجاد لمس وحس مناطق استوایی است. شکوفه های بزرگی که گاهی تا قطر 15 سانتیمتر هم بزرگ می­شوند بر روی گیاه با بوته ای کوچک بوجود می­آید، شکوفه های انفرادی تنها یک یا دو روز دوام می آورند، اما گیاهان از اواخر بهار تا پاییز و گاهی اوقات تا زمستان همواره شکوفا می شود. خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید و به اندازه نور متعادل خانه، گیاه را در معرض نور قرار بدهید تا شکوفایی آن حفظ شود.

چرا ما آن را دوست داریم: شکوفه های غول پیکر چشم نواز هستند. به علاوه، شکوفه هایی با رنگ های مختلف دارد که می­توانید از بین آنها با توجه به علائق خود انتخاب کنید، از قرمز تا صورتی تا نارنجی، زرد ، سفید و حتی آبی.

برگ قاشقی، گیاهی با مراقبت آسان است که نور کم و رطوبت کم را تحمل می کند. گل­ها از یک حالت قاشق سفید تشکیل شده و گل های سفید خامه ای را نشان می دهند. شکوفاییش در تابستان رایج تر است، اما بسیاری از گونه ها در طول سال نیز شکوفا می شوند. برگهای براق و باریک آن حتی اگر گیاه شکوفه نداشته باشد جذاب است.

چرا ما آن را دوست داریم: برگهای سبز بزرگ آن جذابیت های گرمسیری زیبایی ایجاد می کند و یکی از رایج ترین و آسان ترین گیاهان گلدار است که می توانید نگهداری کنید.

چه گلی برای محیط کار مناسب است؟

مزایای استفاده از گل در شرکت و ادارات

گذشته از این که، بسیاری از گیاهان به دلیل توانایی آنها در تقویت سلامت جسمی و عاطفی شما بسیار مورد توجه هستند. مطالعات علمی بسیاری وجود دارد که ادعا می کند که، ما به عنوان انسان، واقعاً ذاتاً مشتاق هستیم که به طبیعت نزدیک شویم. این احساس، «بیوفیلی» (طبیعت ­بارگی) نامیده می شود.

آیا همیشه شما در دفتر کارتان احساس خستگی می کنید؟ اضافه کردن مقداری گل و گیاه به فضای کاری شما می تواند این مشکل را برطرف کند! گلهای مناسب فضای اداری به متمرکز کردن تفکر شما، بهبود سلامتی و پاکسازی هوا کمک می کنند. داشتن یک گیاه در یک اتاق فقط برای یک روز می تواند تا 87٪ سموم را از بین ببرد! آمار زیر از مطالعات دانشگاهی و علمی استفاده از گیاهان و گل­ها در فضای خانه و اداره بدست آمده است.

  • افزایش رطوبت:گیاهان تقریبا 97% از آب جذب شده توسط ریشه های خود را آزاد می­کنند، بنابراین اگر چندین گیاه را در کنار هم قرار دهید می­توانید رطوبت یک اتاق را افزایش دهید. مطالعات انجام شده در دانشگاه کشاورزی نروژ تأیید میکند که استفاده از گیاهان در فضای داخلی، احتمال بروز خشکی پوست، سرماخوردگی، گلودرد و سرفه را کاهش می­دهد.
  • تصفیه هوا:هوای داخلی به دلیل ترکیباتی که در رنگ­ها، پارچه­ها، لباس ها و مصالح ساختمانی وجود دارد، می تواند تا 12 برابر هوای خارج در بعضی مناطق آلوده باشد. طبق تحقیقات ناسا ، گیاهان حداکثر 87٪ ترکیبات آلی فرار (VOCS) و سایر سموم را حذف می کنند، بر طبق این  تحقیقات، VOC شامل زیر مجموعه­هایی همچون فرمالدئید، بنزن و تری کلر اتیلن است.  محققان ناسا کشف کردند که گیاهان هوا را به دام انداخته و با جذب کردن آلاینده ها به داخل خاک هوا  را خالص می کنند و سپس در آنجا VOCS را در گیاه ذخیره می­کنند.
  • حفظ سلامتی:در ایالات متحده و سایر کشورهای توسعه یافته که در آن افراد ممکن است تا 90٪ از وقت خود را در داخل خانه یا اداره بگذرانند، کیفیت هوای داخلی یک نگرانی فزاینده برای سلامتی است زیرا این هوا به شدت می­تواند بر سلامتی شخص تأثیرگذار باشد.  در مطالعه دانشگاه کشاورزی نروژ میزان بیماری در دفاتر دارای گیاهان بیش از 60 درصد کاهش یافته است.
  • انرژی:یک مطالعه در کالج رویال کشاورزی در انگلستان، نشان داد که دانش آموزان 70٪ توجه بیشتری را هنگام تدریس در اتاق هایی که دارای گل و گیاه هستند، نشان می دهند. دانشگاه A&M  تگزاس نیز مطالعه ای را در همین زمینه انجام داد و دریافت که افرادی که در یک اتاق با گلدان­های گل و گیاهان قرار داشتند 13٪ ایده های بیشتری نسبت به کارگران در یک اتاق که در آن بجای گل مجسمه است، ایجاد کردند.