آموزش ساخت موشن گرافیک از کجا شروع می‌شود؟

پیش از شروع بحث در مورد موشن گرافیک اجازه بدهید، یک تعریف ساده و جامع از موشن گرافیک به شما ارائه دهم.

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک (motion graphic) همانطور که از اسمش پیداست، از  دو کلمه موشن (به معنای حرکت) و  گرافیک ساخته شده. بنابرین موشن گرافیک را می‌توان مجموعه ای از طرح های گرافیکی دانست که بر خلاف تصاویر گرافیکی توسط تکنیک‌هایی متحرکند. بیشترین استفاده موشن گرافیک در بحث تبلیغات است. چراکه امکانات بسیار گسترده‌تری نسبت به یک تصویر تک فریم دارد.

موشن گرافیک معمولا به دو صورت کار می‌شود. یا همراه یک راوی(Narrator) همراه است که در این حالت نیاز به صداگذاری و ضبط صدا دارد. در این حالت اطلاعات هم از طریق تصویر و هم از طریق راوی به مخاطب می‌رسد، به همین جهت مخاطب با آن ارتباط زیادی برقرار می‌کند و بازدهی تبلیغات را بالا می‌برد.

حالت دوم استفاده از افکت صدا یا موسیقی روی موشن گرافیک است که در این حالت اطلاعات لازم از طریق نوشته و تصویر به مخاطب می‌رسد که در این حالت نیز اگر از گرافیک جذاب و رنگ‌های زیبا استفاده شود، تاثیر زیادی در جلب توجه مخاطب دارد.

پویا اندیش

چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای موشن گرافیک را می‌توان در موارد زیر دانست:

  • معرفی محصولات و خدمات متنوع
  • معرفی و توضیح ایونت‌ها و کمپین‌های تبلیغاتی
  • آموزش‌های ساده در مورد خدمات و محصولات مختلف
  • معرفی نکات کاربردی در مورد مسائل مختلف
  • استفاده از پتانسیل‌های مختلف موشن گرافیک برای طنز و سرگرمی
  • و موارد مشابه بسیار زیاد دیگر

آیا از موشن گرافیک می‌توان کسب درآمد کرد؟

در جواب این سوال باید بگویم که 1000%. همانطور که در بالا اشاره کردم، مهم‌ترین کاربرد موشن گرافیک در بحث تبلیغات است و اینروزها تمام کسب وکارها از خردترین آنها گرفته تا کسب و کارهای بزرگ به تبلیغات نیاز دارند و موشن گرافیک یکی از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای تبلیغات است و در انواع اقسام شبکه‌های مجازی قابل اجراست. همچنین موشن گرافیک در نزد کاربران نیز بسیار محبوب است و بسیار بیشتر از یک تصویر ساده یا نوشته به اشتراک گذاشته می‌شود. بنابرین مدیران کسب و کارها به موشن گرافیک علاقۀ فوق‌العاده‌ای دارند. اما حالا پرسشی که مطرح می‌شود این است که آموزش موشن گرافیک از کجا آغاز می‌شود؟

آموزش ساخت موشن گرافیک را از کجا شروع کنیم؟

برای ساخت موشن گرافیک نرم افزارهای زیادی وجود دارد، مهم‌ترین این نرم‌افزارها ادوبی افتر افکت است. البته در کنار این شما نیاز به دانش‌های پایه‌ای از فتوشاپ و پریمیر هم دارید. اما لازم نیست تمام این نرم افزارها را به طور کامل یاد بگیرید. مهم‌ترین نکته در آموزش موشن گرافیک تمرینف تمرین و تمرین است.

آموزشگاه تصویر گران پویا اندیش یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه‌های آموزش موشن گرافیک است. اگر حتی مبتدا هستید و هیچ دانشی از جهان گرافیک ندارید، هم اصلا لازم نیست نگران باشید. دوره‌های آموزش ساخت موشن گرافیک تصویرگران پویا اندیش نیاز به هیچ پیش نیازی ندارد و همه چیز از اول به شما آموزش داده می‌شود.

آموزش ساخت موشن گرافیک از کجا شروع می‌شود؟

نکتۀ بسیار مهمی که در رابطه با این آموزشگاه وجود دارد، این است که آموزش‌های ساخت موشن گرافیک در اینجا بر پایۀ تعریف پروژه برای هنرجویان و تحویل آنهاست.دقیقا مانند بازار کار.

این به این معنی است که در دوره‌های تصویرگران پویا اندیش شما صرفا تکنیک نمی‌آموزید و تکنیک‌ها را تمرین کنید، بلکه بک پروژه برای شما تعریف می‌شود و شما تحت نظارت استاد صفر تا صد پروژه را پیش می‌برید. این به شما کمک می‌کند که با مراحل پیشبرد یک پروژه به طور کامل آشنا شوید، جنبه‌های مختلف آنرا بسنجید، با چالش‌های آن آشنا شوید و مهم‌تر از همه چیز بعدا که وارد بازارکار شدید، راحت‌تر بتوانید برای کارفرما برآورد هزینه و زمان بکنید.

همچنین علاوه بر این شما در انتهای کلاس یک پکیج کامل شامل پلاگین‌های کاربردی، ساند افکت‌های مورد نیاز و اسکریپت‌های کمیاب درسافت خواهید کرد.

راستی در بخش مقالات آموزشی وبسایت تصویرگران پویا اندیش می‌توانید در مورد انواع اقسام نرم افزارها، موارد کاربردهای آنها، عکاسی و کلی مطالب مفید دیگر مطالعه کنید.

 و در نهایت

اگر به هنر علاقه‌مندید و ارتباط خوبی هم با کامپیوترتان برقرار می‌کنید، شک نکنید که موشن گرافیک یکی از ایده‌آل‌ترین شاخه‌ها برای شماست. کاری که در عین خلاق بودن و لذت داشتن، درآمد بسیار خوبی هم برای شما دارد و از طرف دیگر آیندۀ شغلی بسیار روشنی هم دارد؛ چراکه ویدیو مارکتینگ روز به روز در حال گسترش یافتن است.