در جهان موسسات مختلفی وجود دارند که گواهینامه‌های مختلفی در زمینه مدیریت پروژه صادر می‌کنند ولی بدون شک معتبرترین و شناخته‌ترین آنها موسسه مدیریت پروژه آمریکاست. مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا  (PMI) یک سازمان غیرانتفاعی آمریکایی است که در زمینه برگزاری کنفرانس‌ها، صدور مدارک، انتشار مطلب، مقاله و استانداردهای رشته مدیریت پروژه فعالیت می‌کند.

از بارزترین این خدمات PMI می‌توان از تدوین و انتشار کتاب راهنمای کلیت دانش مدیریت پروژه که به اختصار پم‌باک (PMBOK) نامیده می‌شود، و محتوای آن امروزه به منزله استاندارد دانش روز مدیریت پروژه به حساب می‌آید، نام برد. فعالیتهای اصلی این سازمان در حال حاضر را می‌توان به این صورت دسته‌بندی نمود.

  • تدوین استانداردهای مدیریت پروژه، برنامه، پورتفولیو و مقولات مرتبط با آنها
  • اعطای مدارک بین‌المللی حرفه‌ای در مدیریت پروژه

مهاجرت آسان با مدارک بین‌المللی مدیریت پروژه!

مدارکی توسط این موسسه برای افراد صادر می‌شود در سراسر دنیا شناخته شده است و در همه‌ی کشورها معتبر می‌باشد، ارزشی که این مدارک به رزومه افراد می‌بخشد بسیار زیاد است و همین باعث سهولت مهاجرت شغلی مدیران پروژه می‌شود.

در ابتدا به معرفی محبوب‌ترین گواهینامه بین المللی حرفه‌ای مدیریت پروژه می‌پردازیم و سپس به دلیل اهمیت کسب این مدارک می‌پردازیم.

مدارک بین‌المللی مدیریت پروژه برای مهاجرت آسان!

مدارک بسیار زیادی را می‌توان نام برد اما مهمترین آن ها عبارتند از:

  • مدرک مدیریت پروژه حرفه‌ای PMP (Project Management Professional)

·        مدرک تحلیل‌گر حرفه‌ای کسب و کار PMI-PBA

·        مدرک مدیریت پروژه چابک حرفه ای PMI-ACP

  • مدرک مدیریت حرفه‌ای ریسک PMI-RMP
  • Program Management Professional (PgMP
  • Portfolio Management Professional (PfMP)
  • Certified Associate in Project Management (CAPM)

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مدارک، بهتر است در سایت PMPiran مراجعه نمایید چرا که ما در اینجا قصد توضیح چگونگی تاثیر این مدارک بر مهاجرت آسان را داریم.

مهاجرت آسان با مدارک بین‌المللی مدیریت پروژه!

مدارک بین‌المللی مدیریت پروژه چگونه به مهاجرت آسان کمک می‌کنند؟

عوامل متعددی را می‌توان نام برد که در ادامه به ذکر چند مورد پرداخته ایم

1- ارزش زیادی به رزومه اضافه می‌کند

چندین گواهینامه حرفه ای وجود دارد که می توانید در طول حرفه خود کسب کنید. مصاحبه کنندگان تمایل دارند که رزومه‌هایی با این گواهینامه های معتبر مدیریت پروژه را نسبت به مواردی که چنین مدرکی ندارند را در اولویت قرار دهند.

مشاغل مدیریت پروژه تقاضای زیادی دارند بنابراین در بیشتر موارد چندین نفر برای این مشاغل متقاضی هستند. برای شرکتها صرفه جویی در زمان برای مصاحبه و ارزیابی پتانسیل کلیه متقاضیان حائز اهمیت است. به همین دلیل آنها دوست دارند تا قبل از فرآیند مصاحبه مدیریت پروژه تعداد افراد بیشتری را فیلتر کنند. این جایی است که این گواهینامه سودمندی خود را اثبات می‌کند زیرا یکی از عینی ترین راه‌هایی است که با آن می‌توان متقاضیان دیگر را پشت سر گذاشت.

علاوه بر این بسیاری از شرکت ها داشتن مدرک بین‌المللی صادر شده از PMI را اجباری می‌کنند. این بدان معناست که شما حتی نمی‌توانید برای برخی از موقعیت ها بدون این مدرک  اقدام کنید.

اگر قصد دارید در شرکت فعلی که در آن مشغول کار هستید پیشرفت کنید ، دریافت این مدرک نیز می تواند بسیار با ارزش باشد. این امر شما را از نظر بالا رفتن از نردبان شغلی یاری می‌دهد. همچنین ، یک مدیر دارای این مدرک می تواند در مصاحبه مدیریت پروژه بسیار بهتر از یک مدیر بدون مدرک عمل کند.

همچنین داشتن این گواهینامه های معتبر مدیریت پروژه، برای مهاجرت به خارج از کشور بسیار مفید است.

2- باعث به رسمیت شناختن شما در صنعت می‌شود

این گواهینامه ها بطور جهانی شناخته شده است. بسیاری از برنامه های صدور گواهینامه فقط روی یک دامنه یا جغرافیای خاص تمرکز دارند. این مدارک صادر شده از موسسه مدیریت پروژه آمریکا از طرف دیگر ، جهانی است و با هر صنعت و در هر مکانی کار می کند. بنابراین ، بدون در نظر گرفتن سوابق حرفه ای و صنعت ، می توانید با اضافه کردن گواهینامه به رزومه خود را بدست آورید.

اطلاعات نشان می دهد که با افزایش تعداد مدیران پروژه حرفه ای در یک شرکت، میزان موفقیت پروژه ها نیز افزایش می یابد. همچنین شرکت ها تشخیص می دهند که مدیران مجوز بهتر در تکمیل پروژه به موقع و در بودجه هستند.

اگر تازه کار خود را در مدیریت پروژه شروع کرده‌اید ، گواهینامه های حرفه ای کمبود تجربه شما را جبران می‌کند.

3- به شما در یادگیری مهارت های مهم کمک می کند

بسیاری از مدیران پروژه در بازار کار حضور دارند. در چنین سناریویی ، چگونه می توانید با آنها رقابت کنید؟ چه راهی بهتر از داشتن یک مدرک بین‌المللی و معتبر مدیریت پروژه؟ این رزومه شما را برای شرکت ها جذاب تر می کند. به طور قابل توجهی ، گواهینامه های سازمان PMI به شما مهارتهای مهمی را می آموزد که بتوانید در حرفه خود برتر باشید.

این گواهینامه ها دارای استانداردهای بالایی هستند. وقتی این مدارک را دارید حتی در کشورهای خارجی مطمئن هستند شما مهارت های لازم را دارید. با فرایندهای مدیریت پروژه و تکنیک ها و ابزارهای آن آشنایی دارید.

آیا می خواهید در حرفه خود رشد خود را ادامه دهید؟ شما نمی توانید این کار را انجام دهید بدون اینکه در کاری که اکنون انجام می دهید بهتر شوید. تجربه ممکن است به شما یاد دهد که چگونه می توانید پروژه ها را مدیریت کنید. اما ، یک گواهینامه می تواند در مدت زمان کمتری همین کار را انجام دهد.

4- به کسب درآمد بالاتر کمک می‌کند

بزرگترین مزیت این مدارک که اتفاقا در صورت مهاجرت نیز این مزیت را خواهید داشت، افزایش حقوق در صورت داشتن این مدراک است. مخصوصا در صورت مهاجرت به این راحتی با افزایش حقوق مواجه نخواهید شد.

5- فرصت های شبکه سازی را فراهم می کند

اگر مهاجرت کنید، داشتن یک شبکه از افراد متخصص مخصوصا در سال های اول مهاجرت بسیار حائز اهمیت است.

سازمان PMI اعضای بسیار زیادی دارد. وقتی به عنوان عضو در PMI ثبت نام می کنید جزئی از آن باشگاه می شوید. PMI جلسات مکرر را برای اعضایش در شهرهای بزرگ در سراسر جهان ترتیب می دهد. این جلسات برای کمک به کسب واحدهای توسعه فردی اعضا ترتیب داده شده است. این واحدها برای گرفتن نیازهای اعتبار مداوم  که به آن CCR نیز گفته می شود لازم است. این موارد برای حفظ گواهینامه به مدت سه سال ضروری است.

مزایای این جلسات بسیار است. در طی این جلسات ، می توانید با هر فرصت شغلی جدیدی توسط افرادی که این گواهینامه را ارج می نهند، آشنا شوید. جلسات PMI زمان خاصی را برای تبلیغ چنین مشاغلی اختصاص می دهد. جوامع آنلاین و آفلاین دیگری نیز وجود دارند که حرفه‌ای ها با یکدیگر در تعامل هستند. این جوامع در ساخت شبکه های حرفه ای کمک می کنند.

6– تعهد شما را در شغلتان تأیید می کند

ثبت نام در آزمون های دریافت این مدارک شرایط و فیلترهای خاصی در زمینه تجربه کاری دارد. از همین رو فردی که دارای این مدارک است، یعنی مراحل و شرایط لازم را که اتفاقا سختگیرانه هستند به خوبی و با موفقیت پشت سر گذاشته است.

همچنین این موضوع نشاندهنده این است که شما برای موضوع آموزش زمان و هزینه صرف کرده اید و این برای کارفرمایان بسیار مورد پسند است.

چرا گواهینامه‌های بین المللی حرفه ای در مدیریت پروژه استخدام شدن در کشورهای دیگر را آسان تر میکند؟

مشاغل مدیریت پروژه تقاضای زیادی دارند، بنابراین در بیشتر موارد نفرات زیادی برای این مشاغل متقاضی هستند.

 برای شرکتها صرفه جویی در زمان و هزینه برای مصاحبه و ارزیابی پتانسیل کلیه متقاضیان حائز اهمیت است. به همین دلیل آنها دوست دارند تا قبل از فرآیند مصاحبه مدیریت پروژه تعداد افراد بیشتری را فیلتر کنند. این جایی است که گواهینامه حرفه‌ای مدیریت پروژه سودمندی خود را اثبات می‌کند زیرا یکی از عینی ترین راه‌هایی است که با آن می‌توان متقاضیان دیگر را پشت سر گذاشت.

اگر شما مدارک ذکر شده را داشته باشید به معنی داشتن سابقه کار است و دیگر نیازی به سابقه کار در رزومه خود ندارید، زیرا یکی از پیش نیازهای این آزمون ها داشتن سابقه کار به مدتی معین میباشد.

علاوه بر این بسیاری از شرکت ها داشتن این گواهینامه ها یا مدرک ها را اجباری می‌کنند. این بدان معناست که شما حتی نمی توانید برای برخی از موقعیت ها بدون این مدرک  اقدام کنید.

اگر قصد دارید در شرکت فعلی که در آن مشغول کار هستید پیشرفت کنید ، صدور گواهینامه های ذکر شده می تواند بسیار با ارزش باشد. این امر شما را از نظر بالا رفتن از نردبان شغلی یاری می‌دهد.

همچنین، یک مدیر دارای این مدرک می تواند در مصاحبه مدیریت پروژه بسیار بهتر از یک مدیر بدون مدرک عمل کند. به عنوان مثال اگر شما مدرک ACP داشته باشید به این معناست که بر چارچوب اسکرام که در بسیاری از شرکت‌ها مورد استفاده قرار می گیرد مسلط هستید.

وقتی به عنوان عضو در PMI ثبت نام می کنید جزئی از آن باشگاه می شوید. PMI جلسات مکرر را برای اعضایش در شهرهای بزرگ در سراسر جهان ترتیب می دهد.

شرکت پیشرو مدیریت پیران یا PMPiran سال‌هاست در زمینه کسب این مدارک به مشاوره و آموزش می پردازد.