شرایط ثبت نام لاتاری

رپورتاژ آگهی؛

دولت آمریکا از سال 1990 قرعه کشی به نام لاتاری انجام می دهد و به 55000 برنده آن اقامت دائم  آمریکا را اهدا میکند که از این تعداد گرین کارت ، سهم ایران 4500 است. شیوه سهیمه بندی کشور های مختلف به این صورت است که هر کشوری که مهاجر کمتری به آمریکا داشته باشد از سهمیه بیشتری برخوردار می شود.

شرایط ثبت نام لاتاری

لاتاری یکی از ساده ترین و راحت ترین راه ها برای مهاجرت به کشور آمریکا است. راه های دیگری نیز برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که چندی از آن ها را در زیر مشاهده میکنید :

 1. مهاجرت از طریق پناهندگی
 2. مهاجرت از طریق کسب و کار
 3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 4. مهاجرت از طریق ازدواج

تمام روش های بالا علاوه بر مشکلات بسیاری که دارند ممکن است حتی تغییر سیاست های خارجی آمریکا نیز باعث به وجود آمدن مانع های بیشتری نیز بر سر راه آن ها بشوند. ولی لاتاری به این صورت نیست طوری که حتی صحبت های رئیس جمهور آمریکا (دونالد ترامپ) درمورد تغییر رویکردش نسبت به مهاجران نیز تاثیری در گرفتن گرین کارت از طریق لاتاری ندارد.

شرایط ثبت نام لاتاری

شرایط ثبت نام لاتاری بسیار آسان است به همین دلیل باعث محبوبیت این شیوه مهاجرت شده. برای ثبت نام در لاتاری شما باید حداقل 12 سال سابقه تحصیل در ایران داشته باشید که معادل پیش دانشگاهی است. اگر این شرایط را ندارید، از شرایط ثبت نام گرین کارت داشتن 2 سال سابقه کار معتبر در 5 سال اخیر داخل ایران است که این مورد نیز کفایت میکند.

برای ثبت نام لاتاری لازم است شما اطلاعات شخصی خود و خانواده خود را به صورت دقیق داشته باشد ، عکسی متناسب با شرایط تعیین شده آماده برای آپلود در سایت داشته باشید و پاسپورت ، که وارد کردن شماره پاسپورت ، تاریخ انقضا و کشور صادر کننده آن در هنگام ثبت نام در سایت کارت سبز لازم است.

آموزش ثبت نام در لاتاری

در این بخش سعی بر آن شده که آموزش ثبت نام لاتاری از طریق سایت کارت سبز را به شما عزیزان آموزش بدهیم. سایت کارت سبز یک سرویس هوشمند و کاربردی دارای مجوز مرتبط است که ثبت نام لاتاری را به زبان فارسی برای شما عزیزان محیا کرده است. کافیست مراحل زیر را انجام بدهید :

شرایط ثبت نام لاتاری

 1. وارد سایت کارت سبز به آدرس https://www.cartesabz.net/register/ شوید.
 2. بر روی ثبت نام لاتاری کلیک کنید
 3. وضعیت تاهل و تجرد خود را به صورت دقیق از گزینه های مشخص شده انتخاب کنید.
 4. اطلاعت شخصی خود را به صورت کامل و دقیق وارد کنید و عکس مناسب را آپلود کنید ، اگر عکسی مناسب ندارید آن قسمت را خالی بگذارید و بعدا از طریق واتساپ یا تلگرام عکس مناسب را برای ما ارسال کنید و یا حتی می توانید با هماهنگی به دفتر کارت سبز مراجعه کنید تا عکاس ما عکس مناسب را از شما بگیرد.
 5. در این مرحله باید شماره تلفن وارد شده در قسمت اطلاعات شخصی را تایید کنید ، کدی را که به شماره شما ارسال میشود را در کادری که ظاهر می شود وارد کنید تا شماره شما تایید شود.
 6. هم اکنون باید مبلغ مشخص شده را که نسبت به تعداد اعضا خانواده تان محاسبه شده است را از طریق درگاه های بانکی پرداخت کنید.
 7. ثبت نام شما کامل شده است و از اینجا به بعد را متخصصان ما به عهده می گیرند.

*عکس باید پس زمینه سفید داشته باشد ، داشتن یا نداشتن حجاب مهم نیست و باید فاقد آرایش غلیظ یا گردنبند بزرگ باشد.