بانی مد

آیا می‌دانستید اولین کفش پاشنه بلند دنیا مخصوص آقایان ساخته شده بود و در آن زمان خانم‌ها کفش‌ تخت به پا می‌کردند؟ در زمان‌های قدیم کفش پاشنه بلند را سربازان، مردان طبقه اشراف و طبقه سلطنتی در شرایط و مراسم‌های گوناگون به پا می‌کردند.

قدمت نخستین کفش پاشنه بلند به قرن 15 میلادی در ایران باستان باز‌می‌گردد. در آن زمان سربازان ایرانی کفش پاشنه بلند به پا می‌کردند تا پای خود را به راحتی روی رکاب اسب قرار دهند و احساس راحتی داشته باشند.

در طی سال‌ها مدل کفش پاشنه بلند زنانه تغییرات بسیاری در ظاهر و اندازه پاشنه داشته است که در قرن 20 میلادی، طراحان مد فرانسوی مدل‌های جدید کفش پاشنه بلند زنانه را در بازار وارد کردند که نتیجه این تغییرات همان کفش معمول پاشنه بلند است.

تحقیقات نشان می‌دهد، کفش پاشنه بلند زنانه اعتماد به‌نفس شما را بالا می‌برد و ظاهر و استایل‌تان را جذاب و گیرا می‌کند. کفش پاشنه بلند تنها مناسب مهمانی یا فصل‌های گرم نیست و شما می‌توانید انواع کفش پاشنه بلند و بوت پاشنه بلند را حتی در فصل پاییز و زمستان نیز به پا کنید.

با این حال ممکن است هنگامی که می‌خواهید یک جفت کفش پاشنه بلند مناسب انتخاب کنید، کمی سردرگم شوید. هر کفش پاشنه بلندی مناسب یک قد، اندام، موقعیت و شرایط آب و هوایی است. اگر می‌خواهید در طول زمانی که این کفش مجلسی را به پا دارید، احساس راحتی داشته باشید، بهتر است با انواع مدل‌های این کفش آشنا شوید تا پیش از خرید کفش پاشنه بلند زنانه یک انتخاب درست داشته باشید.

1. کفش پاشنه بلند کلاسیک:

کفش پاشنه بلند کلاسیک زنانه از معمول‌ترین مدل کفش پاشنه بلند زنانه است که در عین سادگی بسیار جذاب است. پهنای پاشنه این مدل کفش مجلسی اندازه معمولی دارد و نازک یا ضخیم نیست.

شما می‌توانید این مدل کفش زنانه مجلسی را به همراه پیراهن مجلسی یا دامن بپوشید. اگر می‌خواهید کفش پاشنه بلند کلاسیک را با یک شلوار سِت کنید، بهترین انتخاب شلوار نخی زنانه است.

2. کفش پاشنه مخروطی زنانه:

همان‌گونه که از اسم کفش پاشنه مخروطی شکل مشخص است، ابتدای این مدل کفش پاشنه بلند ضخیم و در انتها باریک می‌شود. بر خلاق اکثر کفش‌های پاشنه بلند، راه رفتن با کفش پاشنه بلند مخروطی بسیار ساده است.

شما می‌توانید با توجه به طول پاشنه پیراهن مجلسی یا شلوار اسپرت زنانه را سِت کنید. همچنین می‌توانید یک پیراهن مجلسی مناسب مهمانی‌های شب یا یک شلوار کتان زنانه به همراه کفش پاشنه مخروطی کوتاه در مهمانی غیررسمی بپوشید.

3. کفش پاشنه لژدار:

بانی مد

همان‌گونه که از اسم این مدل کفش پیدا است، پاشنه این کفش لژدار شبیه یک مثلث یکسره است. معمولا این  مدل کفش مناسب استایل تابستانه است و با تاپ و دامن دخترانه سِت می‌کنند.

پاشنه بعضی از کفش‌های پاشنه لژدار یکسره از جنس خود کفش است و بعضی از آن‌ها از جنس کنف است که این مدل کفش مناسب پیاده‌روی و گشت و گذار در تابستان است و با دامن‌ خنک تابستانه رنگی ترکیب جذابی است.

کفش پاشنه لژدار یکسره کفش کژوال است و معمولا خانم‌ها این مدل کفش را در مهمانی‌های دوستانه به پا می‌کنند. از این رو لباس مناسب این مدل کفش پاشنه بلند تابستانه دامن اسپرت و شلوار است.

4. کفش پاشنه گربه‌ای یا کیتِن:

در اواخر دهه 50 میلادی طراحان مد یک کفش پاشنه بلند مخصوص دختران جوان ارائه کردند. این کفش بسیار راحت است، از این رو خانم‌ها در تمام سنین از این مدل کفش برای استایل خود انتخاب کردند. با این حال این روزها خانم‌های مسن از این کفش استقبال خوبی می‌کنند.

این کفش مناسب استایل رسمی است و شما می‌توانید کفش پاشنه بلند گربه‌ای را با کت و دامن یا دامن مجلسی سِت کنید. همچنین پیراهن‌ مجلسی کوتاه یکسره نیز انتخاب مناسبی است.

5. کفش پاشنه بلند سوزنی:

بانی مد

کفش پاشنه بلند سوزنی، ضخامت نازک و ظریفی دارد که یکی از دردسرهای خانم‌ها گیر کردن این پاشنه در حفره‌های خیابان است! با این حال این کفش همچنان محبوب است و طرفداران بسیاری دارد.

این کفش مجلسی است و خانم‌ها در مراسم‌ و قرارهای رسمی این کفش را به پا می‌کنند. اگر می‌خواهید استایل جذاب مجلسی داشته باشید، پیراهن بلند مجلسی و کفش پاشنه بلند سوزنی زنانه یک انتخاب بسیار جذاب و خاص است. همچنین می‌توانید این کفش را با یک کیف مجلسی کوچک با جنس یکسان سِت کنید.