ورزش پیلاتس برای لاغری

آیا تمرین پیلاتس در کاهش وزن موثر است؟

pilates

اگر برای ورزش روزانه فضای لازم را در اختیار ندارید میتوانید در یک فضای کوچک حرکات پیلاتس را انجام دهید و از مزایای شگفت انگیز آن بهرمند شوید.


آیا تمرین پیلاتس در کاهش وزن موثر است؟

پیلاتس یکی از ورزش هایی است که طرفداران بسیاری دارد و عموما برای تقویت و ایجاد عضله بدون چربی و بهبود وضعیت بدن موثر است. تمرین پیلاتس می تواند برای سلامتی شما مفید باشد و به شما در حفظ وزن سالم کمک می کند.

با این وجود، ممکن است پیلاتس به اندازه سایر تمرینات هوازی مانند دویدن یا شنا برای کاهش وزن مؤثر نباشد و این عمدتا به این دلیل است که شما در تمرین های سنتی پیلاتس نسبت به تمرینات هوازی کالری کمتری می سوزانید.

اما انگیزه تان را از دست ندهید، اگر از تمرین پیلاتس لذت می برید، احتمالاً با طی کردن این کلاس ها و تمرینات به طور مرتب، تناسب اندام خود را حفظ خواهید کرد. علاوه بر این، می توانید با داشتن تمرینات منظم سبک زندگی سالم و ایده آل تان را نیز حفظ کنید.

اگر هدف شما از تمرین پیلاتس کاهش وزن است، سعی کنید پیلاتس را با یک رژیم غذایی سالم و سایر اشکال ورزشی ترکیب کنید. در کنار پیلاتس یا به طور متناوب، تمرینات قدرتی و یا تمرینات هوازی مانند پیاده روی، شنا، دو و یا دوچرخه سواری را امتحان کنید.

در ادامه این مطلب به فواید پیلاتس و نقشی که می تواند در کاهش وزن داشته باشد، می پردازیم. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


تحقیقات چه می گویند؟

تحقیقات در مورد تاثیر تمرین پیلاتس بر روی کاهش وزن بدن نتایج متفاوتی داشته است. یک مطالعه کوچک در سال 2017 انجام شد و شرکت کنندگان آن 37 زن دارای اضافه وزن در سنین 30 تا 50 سال بودند. محققان دریافتند که تمرین 8 ساعته پیلاتس به مدت 8 هفته برای کاهش وزن، کاهش شاخص توده بدن (BMI) و کاهش سایز دور شکم و باسن موثر بوده است. این تمرینات در توده بدون چربی بدن، تفاوتی ایجاد نکرد. این در مقایسه با گروهی بود که در این مدت هیچگونه تمرینی انجام ندادند.

یک تحقیق دیگر در سال 2015 زنان یائسه در سنین 59 تا 66 سال را مورد بررسی قرار داد و مشخص شد که ۱۲ هفته تمرین پیلاتس منجر به هیچ تغییری در ترکیب بدن شد. اما شرکت کنندگان شاهد افزایش چشمگیر قدرت اندام های شکمی، فوقانی و تحتانی شدند. محققان بدون تغییر ماندن ترکیب بدن را به این نسبت دادند که این افراد هیچ تغییری در رژیم غذایی شان ایجاد نکرده بودند.

همچنین یک تحقیق امیدوارکننده از سال 2015 وجود دارد که نشان می دهد پیلاتس می تواند برای مدیریت درد مزمن کمر و سایر توان بخشی در مورد سایر آسیب ها مؤثر باشد. اما برای با قطعیت حرف زدن در این مورد به مطالعات بیشتری نیاز است. البته مهم ترین چیزی که باید در این مورد به خاطر داشته باشید این است که در صورت آسیب دیدگی یا تجربه دردهای مزمن، بدون مجوز پزشک هرگز پیلاتس را تمرین نکنید.


پیلاتس چند کالری می سوزاند؟

میزان کالری ای که می توانید با تمرین پیلاتس بسوزانید به وزن فعلی و میزان دشواری تمریناتی که انجام می دهید، بستگی دارد. به عنوان مثال کسی که حدود 68 کیلوگرم وزن دارد، یک کلاس 50 دقیقه ای پیلاتس در سطح مبتدی تقریبا 175 کالری می سوزاند. در همین شخص یک کلاس ۵۰ دقیقه ‌ای در سطح پیشرفته حدود ۲۵۴ کالری را می سوزاند. با هر نوع تمرین پیلاتس که ضربان قلب شما را بیشتر بالا ببرد، میزان کالری بیشتری می سوزانید.

کالری ها چگونه بر کاهش وزن تأثیر می گذارند؟

برای از دست دادن 500 گرم، شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. اگر هدف تان از این کار از دست دادن وزن است، لازم است علاوه بر پیلاتس، ورزش هوازی دیگری را نیز امتحان کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بر خوردن یک رژیم غذایی سالم با پروتئین بدون چربی، غلات کامل، میوه و سبزیجات نیز تمرکز کنید.

چه مدت باید پیلاتس را تمرین کنیم؟

اگر به تازگی به تمرین پیلاتس پرداخته اید، سعی کنید 2 تا 3 بار در هفته این ورزش تمرین کنید تا تمام مزایای آن را تجربه کنید. همچنین می توانید کلاس های پیشرفته تر پیلاتس، و کلاس های ترکیبی مانند پیلوکسینگ (پیلاتس و بوکس) یا یوگالتس (یوگا و پیلاتس) را امتحان کنید. مطمئنا در این کلاس ها کالری بیشتری خواهید سوزاند.

اگر سعی در کاهش وزن دارید، هفته ای چند بار در این نوع کلاس های ترکیبی شرکت کنید تا بهترین نتیجه را کسب کنید. همچنین می توانید کلاس های پیلاتس را با جلسات تمرین قدرتی (با وزنه ها) و ورزش های هوازی به صورت یکی در میان تمرین کنید.

ترکیب پیلاتس با سایر اشکال ورزش های هوازی و تمرینات قدرتی، در کنار خوردن یک رژیم غذایی سالم، یک روش مؤثر برای تقویت عضلات و کمک به شما در دستیابی به اهداف کاهش وزن است.


اثر پیلاتس یا “Pilates effect” چیست؟

اثر پیلاتس“اثر پیلاتس” ایده ای است که طبق آن تمرین پیلاتس می تواند منجر به بهبود وضعیت بدنی وتقویت عضلات شود. نتیجه این “اثر” این است که به نظر می ‌رسد شما وزن کم کرده ‌اید. این به این دلیل است که اگر شما عضلات تان را تقویت کرده باشید، ممکن است به طور کلی مناسب ‌تر به نظر برسید، حتی اگر واقعا وزن از دست نداده باشید.

نکاتی در مورد کاهش وزن

برای رسیدن به اهداف کاهش وزن ورزش کردن بسیار مهم است، اما به خاطر داشته باشید که توجه به رژیم غذایی خود نیز به همان اندازه مهم است. وعده ها و میان وعده های سالم حاوی پروتئین بدون چربی، سبزیجات، میوه ها و غلات سبوس دار را میل کنید.

به منظور ایجاد یک برنامه رژیم غذایی برای رسیدن به اهداف موردنظرتان به پزشک یا متخصص تغذیه مراجعه کنید. برای ایمنی بیشتر، هرگز کمتر از 1200 کالری در روز مصرف نکنید.


و اما سخن پایانی …

اگر می‌ خواهید وزن کم کنید، می ‌توانید از پیلاتس برای شروع برنامه سلامتی تان استفاده کنید. پیلاتس را تمرین کرده و برای رسیدن به بهترین نتیجه، آن را با رژیم غذایی و سبک زندگی سالم تکمیل کنید. امیدوارم موفق باشید و هر چه زودتر به وزن دلخواهتان برسید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید