مراقبت از پوست صورت مردان در فصل زمستان

چگونه در فصل سرما از پوست صورتمان مراقبت کنیم؟

Essential Winter Skin Care Tips For Men

اگر به سلامت و زیبایی پوست صورت خود بها می دهید بهتر است برنامه ویژه ای برای فصل زمستان داشته باشید چراکه پوست در برابر سرما آسیب پذیر می شود.

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ زمستان شروع شده است و از آن گریزی نداریم. به همین خاطر خیلی وقت است که اکثر ما تیشرت‌های آستین کوتاه را با بلوز، ژاکت‌های جین و کاپشن تعویض کرده‌ایم. اما چند نفر از ما واقعاً درباره تغییراتی که باید در روال آراستگی خود به‌وجود بیاوریم؛ فکر کرده‌ایم؟ خبر خوب این است که تنها چند تغییر اندک می‌تواند تفاوت زیادی را به‌وجود بیاورد. در ادامه نکته‌های بسیار خوبی خواهید خواند. به‌طوری که بلافاصله می‌توانید آن‌ها را به کار گیرید و از خود در برابر زمستان محافظت کنید.

مراقبت از پوست در فصل زمستان

اولین قدم برای مراقبت صحیح از پوست در تابستان و به خصوص زمستان این است که نوع پوست خود را به درستی بشناسید. دامنه این شناخت می‌تواند از چرب و براق تا خشک و زمخت باشد. اکثر افراد در میانه‌ این طیف قرار می‌گیرند و اغلب با ترکیبی از هر دو سر و کار دارند. اگر شما مشخصاً دارای نوع خاصی از پوست هستید، پس ضرورت دارد که بدانید کدام محصولات بهترین کاربرد را در محافظت از شما –به هنگام فصل زمستان- دارند.

مقاله مرتبط: زیبایی پوست در فصل زمستان

بهترین محصولات مراقبت از پوست برای زمستان

قسمتی از بدن که اغلب اوقات در معرض سرما قرار دارد ولی معمولاً فراموش می‌شود، دست‌ها هستند. اگر شما از آن عده هستید که از دستکش استفاده نمی‌کنید، به شما توصیه می‌شود که برای خود یک کرم دست مناسب با نوع پوست خود دست و پا کنید. نه تنها کرم دست از دستان شما در برابر سرمای هوا مراقبت کرده بلکه علاوه بر آن کمک می‌کند دستانتان نرم باقی بمانند و خشک نشوند. همچنین این نوع از کرم‌ها مناسب افرادی است که به باشگاه هم می‌روند. البته در کل بهتر است هم از دستکش و هم از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید.

لب‌ها را فراموش نکنید

کمتر چیزی به پای دردناکی و آزاردهندگی لب‌های خشک و ترک خورده می‌رسد. توصیه می‌کنم که یک کرم ترک لب تهیه کنید که حاوی SPF هم باشد. لب‌هایتان نرم خواهد ماند و از امواج فرابنفش خورشید زمستانه هم در امان می‌مانید.

مراقبت از پوست اطراف چشم

پوستِ اطراف چشم شما در انتقال وضعیت و سلامت شما نقش پررنگی دارد. ضمن اینکه عامل مهمی در حدس زدن سن فرد مقابل است، از طریق وضعیت پوست اطراف چشم می‌شود حدس زد که آیا شما فردی تندرست و بشاش هستید یا خسته‌ و فرتوت. ما در زمستان حتی شاهد حلقه‌های تیره‌تری در اطراف چشم هستیم.

گرچه ممکن است پمادهای چشمی کمی گران‌تر باشند، اما دوام بیشتری دارند. رل‌های توپی مورد استفاده در چنین ژل‌هایی به کاهش ورم صبحگاهی اطراف چشم کمک می‌کنند. کافی است قبل از خواب از آن استفاده کنید.

مرطوب نگه‌داشتن پوست

برای این مورد نیازی به عناوین تجملی ندارید. مرطوب نگه‌داشتن پوست همیشه اهمیت دارد اما در زمستان که سرمای ناجوانمردانه به چهره‌ی افراد حمله می‌کند و موجب خشک شدن پوست و حتی گاهی ترک خوردن و کندن آن می‌شود؛ اهمیتی دوچندان می‌یابد. شما باید مرطوب‌کننده‌ای بیابید که برای نوع پوستتان مناسب بوده و چهره شما را بشاش و جوان نگه ‌دارد.

اطمینان حاصل کنید که در طول روز حداقل دو بار از مرطوب‌کننده خود استفاده می‌کنید و علاوه بر آن هر موقع که نیاز باشد، مجدداً آن را به کار می‌گیرید. همیشه آن را همراه خود داشته باشید، به خصوص کسانی که پوست حساسی دارند و پس از هر بار شستشو و خشک کردن دست با مشکل مواجه می‌شوند.

بهترین مرطوب کننده‌های صورت در زمستان

هنگامی‌که نوبت به انتخاب مرطوب‌کننده مناسب می‌رسد، اطمینان حاصل کنید که از مواد شیمیایی خاص مثل سولفات‌ها و پارابن‌ها دوری کنید. چون خود این مواد می‌توانند باعث بروز مشکلات پوستی شوند. علاوه بر این مسئله، برای به دست آوردن بهترین نتایج از روند مرطوب‌سازی پوست خود، فراموش نکنید که تمیز نگه‌داشتن پوست، ماساژ دادن آن و آب‌رسانی پوست نیز اهمیت زیادی برخوردار است. به خصوص در طول زمستان به این موارد توجه بیشتری نشان دهید.

مراقبت از پوست چرب در طول زمستان

اگر پوست شما به سرعت چرب و براق می‌شود، به‌طور حتم پیش از مرطوب کردن نیاز به تمیز کردن آن دارید. هنگامی‌که از تمیز کردن پوست مرده و مواد حاصل از چربی فارغ شدید، می‌توانید با محصولات ملایمی پوست خود را کنترل کنید و آن را مرطوب کنید. مرطوب‌کننده بدون چربی دقیقاً همان چیزی است که پوست حساس شما به آن نیاز دارد.

محصولات ضروری مو برای آقایان

مو در زمستان تمایل زیادی به خشک شدن دارد و به آسانی می‌تواند دلیلی برای ناراحتی پوستی شود. به همین دلیل مو نیز مانند دیگر قسمت‌های بدن مقدار یکسانی از توجه دریافت می‌کند. صرف هزینه برای یک کرم یا ماسک یا لوسیون مخصوص مو می‌تواند موجب بروز تغییرات شده و به براقی و سلامت موی شما کمک کند.

یک اصلاح دقیق

کسانی که ریش تراشیدن و تیغ زدن را ترجیح می‌دهند، از اهمیت زمانی که باید صرف این کار کنند به خوبی آگاه‌اند. در صورت امکان، پس از یک دوش آب گرم به اصلاح بپردازید. چراکه موجب باز شدن منافذ پوستی شده و موها نرم‌تر می‌شود. کف را بر روی قسمت موردنظر زده و پس از اصلاح آن قسمت، تیغ را به خوبی بشویید. پس از اصلاح صورت هم باید از یک محلول خنک‌کننده استفاده کنید تا قرمزی و حساسیت پوست را کاهش دهد. خوبی محلول‌های خنک‌کننده در کم شدن احساس خارش یا تحریک بعد از اصلاح است که خود مشکلی رایج برای پوست خشک آقایان در فصل زمستان به شمار می‌رود.

آب بنوشید

تابستان‌ها بارها می‌شنویم که آب کافی مصرف کنید. این کار زمانی که همگی اشتیاق زیادی برای یک نوشیدنی سرد داریم ساده به نظر می‌رسد. اما هنگامی‌که آب و هوای سرد جا خوش می‌کند و همه آن چیزی که ما طلب می‌کنیم چای و قهوه است، آب خنک به یک خاطره دور تبدیل می‌شود. آب عاملی مهم در هر راهنمای مراقبت از پوست به‌شمار می‌رود و با حفظ مقدار آب بدن خود می‌توانید ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری مورد نیاز پوستتان را فراهم کنید.

نکته‌های مراقبت از پوست در زمستان

– نوع پوست خود را شناخته و محصولات را بر اساس آن انتخاب کنید.

– دست‌ها، لب‌ها و چشم‌ها را در برنامه مراقبت از پوست خود فراموش نکنید.

– به منظور جلوگیری از خشک شدن پوست خود مرطوب‌سازی را از یاد نبرید.

– از ریش و موی خود مراقبت کنید و با نوشیدن آب به یاد داشته باشید که آب بدنتان را در مقدار مناسب نگه دارید.

سخن آخر

داشتن یک برنامه مراقبت از پوست ممکن است که یک گرفتاری به شمار برود اما مطمئن باشید مزد خود را خواهید گرفت. به‌خصوص هنگامی‌که آب و هوا در بدترین حالت خود مانند زمستان قرار داشته باشد. به همین دلیل ضروری است که نوع پوست خود را بدانید تا با استفاده از محصولات معینی از آن مراقبت کنید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید