نحوه برجسته کردن لب با روش های خانگی و طبیعی

لب های پرتر، حجیم تر و جذاب تر می خواهید؟ با اینکه هیچ راهی نیست که بتوان به صورت دائمی سایز لب ها را بزرگ کرد اما روش های مختلفی هست که بتوان به طور کوتاه مدت و بلند مدت حجم لب ها را افزایش داد.

این مقاله روش های مختلف را توضیح می دهد.


روش اول: استفاده از محصولات حجم دهنده لب

 1. از محصولات حجم دهنده لب استفاده کنید.

این محصولات در فرم های مختلفی هستند مانند: برق لب، نرم کننده لب، ژل ها و اسپری ها. استفاده کردن از این محصولات به طور موقت لب های شما را، اغلب با حساس کردنشان، پر تر نشان می دهد. تاثیر حجم دهندگی ممکن است برای چند ساعت باقی بماند اما می توانید دوباره آن را روی لب اعمال کنید.

توجه داشته باشید که تاثیرات این محصولات به اندازه تاثیرات جراحی های زیبایی نیست.

 1. بدانید که کدام ترکیبات در حجم دهنده لب مناسب است.

ترکیباتی مانند دارچین، نعنا، زنجبیل، وینترگرین و فلفل گردش خون را در لب ها افزایش داده و باعث می شود که قرمز تر و برآمده تر شوند و در نهایت حجیم تر به نظر برسند.

 1. از حجم دهنده لب به عنوان پایه آرایش تان استفاده کنید.

اگر می خواهید حجم دهنده لب را با برق لب یا رژلب ترکیب کنید، اول حجم دهنده را روی لب تان بزنید و بعد برای تاثیر و ماندگاری بیشتر رژلب را روی آن بمالید.

 1. از محصولات حجم دهنده لب استفاده بیش از حد نکنید.

متخصصان پوست مخالف استفاده بیش از حد از این محصولات هستند؛ چرا که منجر به خشکی و پوسته پوسته شدن لب می شود. سعی کنید این محصولات را برای موقعیت های خاص استفاده کنید.

 1. سراغ حجم دهنده های دارویی بروید.

اگر چیزی بیش از یک حجم دهنده عادی می خواهید، محصولات دارویی را از یاد نبرید. تولید کنندگان این محصولات ادعا می کنند که این محصولات لب های شما را تحریک می کنند که کلاژن و الاستین بیشتری ساخته و باعث حجیم شدن لب های شما برای مدت طولانی تری می شوند.

حجم دهنده های دارویی را می توان به صورت آنلاین یا حضوری از فروشگاه های محصولات زیبایی خریداری کرد. البته ممکن است از حجم دهنده های عادی گران تر باشند.

ترکیبات معمول در حجم دهنده های دارویی شامل پپتاید، کلاژن دریایی و فاکتورهای رشد انسانی می باشند.

همچنین بخوانید: چگونه لب هایی زیبا داشته باشیم

روش دوم: مراقبت از لب هایتان

 1. به اندازه کافی آب بنوشید.

وقتی لب هایتان خشک و ترک خورده باشد، باریک تر به نظر می رسند .شما می توانید به سادگی با مراقبت از لب ها کاری کنید که لب هایتان سالم تر و پرحجم تر به نظر برسند و قدم اول نوشیدن مقدار فراوان آب است.

یک متد پرطرفدار برای اینکه بدانید چه مقدار آب باید در روز بنوشید این است که وزن خود را بر اساس پوند حساب کنید و به دو تقسیم کنید. نتیجه میزان اونس آبی است که باید در روز بنوشید.

 1. اگر در مکان های گرم زندگی می کنید یا ورزش می کنید -به عبارت دیگر بیش از اندازه نرمال عرق می کنید- باید آب بیشتری بنوشید.

خانمی با وزن 150 پوند باید حدود 75 اونس (2200 میلی لیتر) آب در هر روز بنوشد.

 1. لب هایتان را لیس نزنید.

وقتی با زبان لب هایتان را خیس می کنید در واقع اسید سالیوا را روی آنها پخش می کنید. این می تواند روغن طبیعی لب هایتان را از بین ببرد و باعث حساس شدن و خشک شده بیشتر لب ها شود.

 1. سیگار نکشید.

سیگار کشیدن می تواند لب هایتان را بی رنگ و حساس کند؛ همچنین می تواند باعث ایجاد چروک بر روی لب هایتان شود. اگر سیگار می کشید و نمی خواهید آن را ترک کنید، حداقل به سمت سیگارهای الکترونیکی بروید که به اندازه سیگار معمولی برای لب هایتان مضر نیستند.

می توانید بی رنگی حاصل از مصرف سیگار را با ماساژ دادن روغن بادام و نارگیل روی لب هایتان کاهش دهید.

 1. روی لب هایتان نرم کننده بمالید.

اگر لب هایتان خشک و ترک خورده است، از نرم کننده لب به طور مرتب استفاده کنید. حتی اگر اینطور نیست، روی لب ها از مرطوب کننده های حاوی ضدآفتاب استفاده کنید تا لب هایتان را از اشعه های مضر آفتاب محافظت کنید.

اگر لب هایتان حساس هستند ممکن است با آزمون و خطا نرم کننده مناسب خود را پیدا کنید. برخی افراد از نرم کننده های طبیعی مانند روغن نارگیل و عسل استفاده می کنند، درحالی که برخی ترجیح می دهند از نرم کننده های پزشکی حاوی منتول استفاده کنند.

اگر لب هایتان به اندازه کافی مرطوب نیست، از نرم کننده های حاوی موم عسل خودداری کنید. موم عسل بسیار قوی تر از آن هستند که رطوبت را به طور کامل روی لب های شما پخش کند آنها می توانند فقط رطوبت موجود در لب را حفظ کنند.

 1. ضدآفتاب استفاده کنید.

اگر فقط یک چیز می خواهید روی لب هایتان استفاده کنید، آن باید ضدآفتاب باشد. اشعه های آفتاب باعث خشکی و ترک خوردگی لب هایتان می شوند بنابراین کوچک تر به نظر میرسند.

محصولات براق کننده مثل برق لب می توانند اشعه های خورشید را قوی تر کنند و باعث آسیب رسیدن به لب هایتان در مقایسه با وقتی که هیچ چیزی روی لب هایتان نباشد، می شوند.

متخصصان پوست هشدار می دهند که استفاده از برق لب بدون ضدآفتاب می تواند صدمه ای بیش از آسیب به لب ها بزند و آن سرطان پوست است.

 1. لایه برداری از لب ها ممنوع.

شاید لایه برداری کمک کند که لب هایتان در کوتاه مدت نرم تر شوند، اما در واقع اگر مرتبا این کار را انجام دهید به آنها صدمه می زنید. به جای اینکه لب ها را لایه برداری کنید، سعی کنید همیشه آنها را مرطوب نگه دارید. برعکس پوست، لب هایتان از مخاط حساسی تشکیل شده و وقتی این لایه سالم باشد، به طور طبیعی نرم است.

 1. از محصولاتی که باعث واکنش های آلرژیک می شوند استفاده نکنید.

اگر از لب هایتان به خوبی مراقبت می کنید ولی همچنان ترک خورده هستند ممکن است یک واکنش آلرژیک به یک ماده ای که استفاده می کنید باشد. غذاهایی که ترش و شور هستند، می توانند به لب ها آسیب بزنند. برخی از خمیر دندان ها می توانند باعث آسیب به لب ها شوند. اگر فکر می کنید این مشکل مربوط به خمیر دندان شماست، از انواع بدون سدیم لائورال سولفات یا بدون الکل استفاده کنید.

در مورد انواع محصولات پوستی که بسیار معطر هستند مراقب باشید چرا که ممکن است روی لب ها نیز مالیده شده و باعث التهاب شوند.

همچنین بخوانید: دلایل ایجاد لکه های تیره بر روی لب

رژ لب lipstick

روش سوم: لب هایتان را ماساژ دهید.

 1. هر روز لب های خود را ماساژ دهید.

ممکن است 4 هفته طول بکشد تا تفاوت ایجاد شده را ببینید، پس آماده باشید که برای دیدن نتیجه صبر داشته باشید. شاید اگر قبل از شروع دوره ماساژ یک عکس بگیرید و هر هفته نیز همین کار را تکرار کنید دیدن تغییرات انگیزه شما را بیشتر کند.

حداقل روزی یک تا دوبار در روز به مدت 4 تا 5 دقیقه این کار را انجام دهید می توانید از تمرینات موجود در این مقاله استفاده کنید یا اینکه یک جستجوی آنلاین برای تمرینات بیشتر یه شما کمک خواهد کرد. اگر تمایل به داشتن تمرینات بیشتری دارید، کلیپ های آموزشی بسیاری برای حجم دهی به لب وجود دارد.

در حالی که بسیاری افراد مطمئن هستند که تغییراتی را دیده اند، تحقیقات علمی کاملی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

 1. اطمینان داشته باشید که لب هایتان به اندازه کافی مرطوب باشد.

انجام دادن تمرینات با لب های خشک و ترک خورده می تواند باعث ایجاد شکاف یا خونریزی بشود. اگر لب تان هم اکنون ترک خورده اند، آب فراوان بنوشید و یک مرطوب کننده مناسب بمالید، چند روزی صبر کنید تا خشکی ها کمتر شوند سپس تمرینات را شروع کنید.

 1. حرکت بوسه.

دست هایتان را نزدیک صورت تان بگیرید، لب ها را به آن فشار دهید به طوری که می خواهید کسی را ببوسید. برای چند ثانیه لب ها را به همین شکل نگه دارید و این کار را 5-10 بار تکرار کنید.

 1. 5 بار بخندید و ببوسید.

با پشت صاف بنشینید، لب هایتان را ببندید، با تمام وسعتی که می توانید لبخند بزنید و 15 ثانیه صبر کنید، لب ها را رها کنید. سپس لب ها را غنچه کنید و به بیرون فشار دهید. انگار که می خواهید به گونه اغراق آمیزی کسی را ببوسید. این کار را 10 با تکرار کنید.

بعد از حرکت لبخند و بوسه، حرکت بوسه را برای 30 ثانیه نگه دارید، سپس رها کنید و لب هایتان را به درون بکشید، اجازه دهید دندان های شما به آرامی روی لب هایتان قرار بگیرد. اینکار را به مدت 10 ثانیه و برای 5 بار تکرار کنید.

 1. در حالی که لب هایتان به سمت داخل بسته است، لبخند بزنید.

لب هایتان را بین دندان ها قرار دهید و گوشه لب ها را به شکل لبخند باز کنید، 10 ثانیه نگه دارید، رها کنید. 10 بار این حرکت را انجام دهید.

 1. 10 بار پرس لب انجام دهید.

لب های خود را در یک خط مستقیم بهم فشار دهید. برای خود مانعی را تصور کنید که اجازه نمی دهد شما لب ها را فشار دهید. با وجود مقاومت تلاش کنید لب هایتان را به مدت 5 ثانیه بهم فشار دهید. این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

 1. مایه دهانشویه را در دهان بچرخانید.

دهان تان را ببندید و به آرامی لب های خود را غنچه کنید، سپس لب ها را آرام از چپ به راست حرکت دهید و لپ های خود را از هوا پر و خالی کنید. این کار شبیه شستن دهان با دهانشویه است. این حرکت را 10 بار انجام دهید. سعی کنید لب های خود را در هر دو جهت حرکت دهید.

 1. صورت اردکی.

لب های خود را بهم فشار دهید و به سمت بینی بالا بکشید. این حالت را 5 ثانیه حفظ کنید و 10 بار تکرار کنید.

 1. بازدم.

نفس عمیق بکشید، سپس گونه ها و لب های خود را به شکل O انگلیسی در بیاورید تا بازدم را انجام دهید. به آرامی نفس تان را بیرون بدهید. 2 تا 3 بازدم را بیرون بدهید تا همه هوای داخل ریه ها خالی شوند.

 1. شمع را فوت کنید.

این کار را با شدت انجام دهید. تا جایی که می توانید لب ها را بیرون بکشید. رها کنید و 5 بار این حرکت را تکرار کنید.

 1. استراحت کنید.

اگر لب ها، صورت و دهان تان از این تمرینات درد گرفت، استراحت کنید. همانند دیگر ماهیچه ها، ماهیچه های صورت نیز می توانند خسته شوند؛ اگر ماهیچه های خود را زمانی که خسته هستند به شدت فشار دهید ممکن است به خود آسیب بزنید.


راهنمای بزرگ کردن لب ها

راهنمای بزرگ کردن لب ها

روش چهارم: پروسه های آرایشی را مد نظر قرار دهید.

 1. قبل از خرید فکر کنید.

اگر در داشتن لب های بزرگتر مصمم هستید و هیچ چیزی نتیجه مورد نظر را به شما نداده است؛ شاید زمان آن است که به بزرگ کردن لب فکر کنید. قبل از انتخاب بزرگ کننده لب در مورد روش های مختلف مطالعه کنید، نظرات آنلاین و تجربیات شخصی را بخوانید و با چند دکتر مشورت کنید.

چون پروسه بزرگ کردن لب نسبتا عملی غیر تهاجمی می باشد ممکن است بسیار وسوسه انگیز باشد و به راحتی بتوان در موردش تصمیم گرفت. همانند دیگر عمل های زیبایی؛ با این حال، تصمیمی است که نیاز به فکر زیاد داشته چرا که ممکن است تاثیرات ماندگاری بر روی سلامتی و ظاهر شما بگذارد.

 1. انواع روش های بزرگ سازی لب را بشناسید.

بزرگ کردن لب معمولا شامل تزریق فیلرهای پوستی داخل لب و اطراف دهان است. رایج ترین نوع فیلرهای پوستی در حال حاضر شامل موادی مانند اسید هیالورونیک است که به طور طبیعی نیز در بدن وجود دارد.

زمانی کلاژن، رایج ترین نوع فیلر بود اما دیگر انتخاب اول نیست چراکه اکنون مواد سالم تر و با دوام تر نیز وجود دارند. تزریق چربی شامل انتقال چربی از یکی از قسمت های بدن به لب هاست که از طریق لیپوساکشن انجام می شود. این روش به زمان درمان بیشتری نیاز دارد و تهاجمی ترین متد موجود است.

 1. مراحل حجیم سازی لب را بشناسید.

بزرگ سازی روشی نسبتا سریع است که می تواند در مطب پزشک به صورت سرپایی انجام شود. احتمالا لب هایتان را قبل از تزریق بی حس می کنند. سپس پزشک نقاطی را که قصد تزریق دارد علامت می زند. بعد از تزریق ممکن است برای کاهش تورم و ناراحتی از یخ استفاده کند.

نباید هیچ محصول آرایشی را بلافاصله بعد از تزریق روی لب هایتان بمالید. از پزشک خود در مورد مراقبت های بعد از تزریق سوال کنید. تنها استثنا در مورد عمل های سریع بزرگ کردن لب، عمل تزریق چربی است، که نیاز به خارج کردن چربی از بخشی از بدن و تزریق آن به لب دارد.

 1. خطرات را بشناسید.

فیلر های اسید هیالورونیک به ندرت واکنش های آلرژیک نشان می دهند چرا که از موادی مشابه آنچه که در بدن یافت می شود ساخته شده اند، با این حال احتمال بروز عوارض همچنان وجود دارد.

عوارض جانبی رایج مانند خونریزی، قرمزی، حساسیت در نقطه تزریق، تورم و کبودی ممکن است به وجود بیایند.

عوارض جانبی نادر شامل تورم و کبودی شدید و طولانی مدت که بیش از یک هفته ادامه پیدا کند، عدم تقارن لب ها، غده ای شدن و ناهماهنگی در لب ها، عفونت، زخم ها و شکاف هایی که باعث سفت شدن لب بشوند.

ترکیبات خاصی که در فیلر های پوستی وجود دارند بستگی به نوع محصول دارد. برخی از آنها شامل لیدوکائین هستند که ممکن است عوارض آلرژیک داشته باشد.

 1. هر حساسیت ممکن را از پزشک خود بپرسید.

اگر فکر می کنید ممکن است به هر یک از ترکیبات فیلرها حساسیت داشته باشید، قبل از تزریق با پزشک خود در میان بگذارید.

همچنین بخوانید: اشتباهات رایج در استفاده از رژ لب

چگونه لب هایی بزرگ داشته باشیم؟

چگونه لب هایی بزرگ داشته باشیم؟

روش پنجم: ظاهر لب های برجسته را به وسیله آرایش القا کنید.

 1. وسایل تان را آماده کنید.

برای اینکه لب هایتان بزرگ تر به نظر برسند به یک خط لب یا ماژیک لب و یک رژلب هم رنگ با خط لب و ماژیک لب نیاز دارید. اما سایه لب روشن تر، برق لب مرطوب کننده هایلایت یا پودر هایلایت و یک لایه بردار لب مانند مسواک.

برای یک ظاهر بسیار طبیعی، دو سایه خنثی از خط لب و رژلب، برای ظاهر جذاب تر از طیف های قرمز و صورتی استفاده کنید.

رنگ های چشمگیر تر به سرعت لب های شما را حجیم و برجسته نشان می دهند.

برخی از تولید کننده های لوازم آرایش، ماژیک های لبی می سازند که دو طرفه بوده و سایه های مکمل از یک طیف رنگ را دارا می باشند. این محصولات انتخاب هایی عالی برای کار هستند به خصوص زمانی که می خواهیم لب هایمان به صورت طبیعی بزرگتر جلوه کنند.

 1. لب هایتان را لایه برداری کنید.

از یک مسواک با دندانه نرم استفاده کرده و 20 ثانیه سلول های مرده روی پوست را با ماساژ بردارید. این باعث می شود که لب هایتان کمی متورم و خشک شود. همچنین می توانید توسط یک لیف حمام یا شکر نیز لایه برداری را انجام دهید.

برخی از متخصصان پوست در مورد لایه برداری پوست هشدار می دهند چرا که باعث خشکی و ترک خوردن آن به مرور زمان می شود. لایه برداری گاه به گاه لب ها در صورتی که پوسته پوسته شده اند و می خواهید از رژلب استفاده کنید، ایرادی ندارد. مثلا اگر جایی رسمی می خواهید بروید، اما تا جایی که می توانید دست به این کار نزنید.

 1. نرم کننده مرطوب کننده را روی لب هایتان بمالید.

هر نرم کننده ای خوب است مگر آنها که از موم ساخته شده اند چرا که بسیار سنگین بوده و لب ها را مرطوب نمی کنند بلکه فقط مانع از خروج رطوبت موجود می شوند. لب ها را کاملا با نرم کننده آغشته کنید و اجازه دهید قبل از کشیدن خط لب، چند دقیقه روی لب هایتان بماند.

 1. دور لب هایتان را با مداد تیره تر بکشید.

خط لب کشیدن روشی بی نظیر برای بزرگتر نشان دادن لب هاست. برای اینکه طبیعی به نظر برسد لبه بیرونی را بکشید، یا بیرون لبه بیرونی لب ها را خط لب بکشید. از خطوط طبیعی دور لب خیلی فاصله نگیرید چرا که ممکن است شبیه دلقک به نظر برسید.

 1. داخل لب ها را پر کنید.

از مداد تیره تر برای پر کردن گوشه های لب استفاده کنید؛ از قسمت روشن رژلب یا ماژیک لب برای قسمت وسط لب بالا و پایین استفاده کنید. برخی افراد پیشنهاد می کنند که تمام لب تان را با همان مداد لب پر کرده تا یک زمینه یکسان برای رژلب ایجاد شود. روش های مختلف کشیدن خط لب را امتحان کنید تا ببینید کدام روش را بیشتر می پسندید.

 1. رنگ های روشن و تیره را باهم ترکیب کنید.

مطمئنا نمی خواهید یک ظاهر نادرست از خط های دور لب تان داشته باشید. خط لب بیرونی و درونی را با هم ترکیب کنید تا ظاهری یک دست داشته باشید. می توانید این کار را با انگشت تان انجام دهید یا از یک پنبه یا برس لب استفاده کنید.

 1. روی تمام لب تان برق لب بزنید.

می توانید از برق لب های شفاف یا با یک طیف رنگی شبیه به رژ لب تان استفاده کنید.

 1. مقداری روشن کننده در وسط لب بالا و پایین خود بزنید.

از کرم روشن کننده، نرم کننده یا پودری که روی انگشتان خود دارید به آرامی روی لب ضربه بزنید.

یک سایه چشم براق نیز می تواند به عنوان روشن کننده استفاده شود.

بعد از استفاده از روشن کننده روی لب هایتان به آرامی انگشتان را روی لب ها بمالید تا کاملا رنگ ها مخلوط و یک دست شوند.

 1. از لب های جذاب خود لذت ببرید.


نظر خود را بیان کنید