مصاحبه کاری

اگر به تازگی درس تان تمام شده و به دنبال کار هستید ،اگر از شغلتان ناراضی بوده و می خواهید کار بهتری پیدا کنید ،ما به شما کمک خواهیم کرد.

موفقیت کاری افراد تاثیر غیر قابل اجتنابی در سلامتی و زندگی  آنان دارد. همیشه موقعیت های کاری خوب محدود هستند و افراد برای به دست آوردنش باید با هم مبارزه کنند.

همچنین بخوانید: چگونه مصاحبه کاری موفقی داشته باشیم؟

در مصاحبه شغلی چه نگوییم؟!

نکات مختلفی برای انجام یک مصاحبه شغلی ارائه شده است که در این بین نکاتی نیز در خصوص حرف‌هایی که نباید در طول مصاحبه بزنیم وجود دارد.

همه افراد می‌دانند که مصاحبه شغلی یکی از پر استرس‌ترین کار‌ها است. در اغلب مصاحبه‌های شغلی فرد باید روی صندلی بنشیند و افراد مصاحبه کننده شرایطی را ایجاد می‌کنند که فرد کاملا بیگانه جلوه کند. البته افراد باید در حوزه‌های مشخصی گفتگو را ادامه دهند.

افراد مصاحبه کننده اقداماتی را انجام می‌دهند که فرد از مسیر مصاحبه خارج می‌شود و در کنار آن گیج شده، احمق و خام به نظر می‌رسد. با این اوصاف افراد باید در طول مصاحبه مراقب حرف‌هایی که می‌زنند باشند. در ادامه با ۲۵ کلمه و جمله‌ای که نباید در طول مصاحبه شغلی به زبان آورد،‌ آشنا می‌شویم.

برای مشاهده متن کامل مقاله کلیک کنید: جملات اشتباه در مصاحبه شغلی

چگونه برای مصاحبه استخدامی آماده شویم؟

برای استخدام شدن در جایی که لایقش هستید به احتمال زیاد باید یک مصاحبه استخدام موفق داشته باشید و برای یک مصاحبه موفق استخدامی باید برخی از نکات ریز کار را بلد باشید.

شما می خواهید شغلی در حوزه فروش داشته باشید یا اینکه اکنون این شغل را دارید و می‌خواهید موقعیت بهتری بدست بیاورید … طبیعتا باید درخواست هایی را همراه با رزومه خود برای شرکت های مختلف ارسال کرده باشید و نهایتا به لحظه ای رسیده باشید که شرکت های مختلفی تمایل به استخدام شما داشته باشند، یعنی به مرحله مصاحبه رسیده باشید.

پیش از هر چیز باید در این رابطه به شما تبریک بگویم. اما توجه داشته باشید که در این مرحله در واقع کارها یا قدم های آمادگی پیش از مصاحبه آغاز شده اند.

برای مشاهده متن کامل مقاله کلیک کنید: آمادگی برای مصاحبه استخدامی

چگونه بفهمیم مصاحبه استخدامی خوبی داشته ایم؟

یکی از دغدغه‌هایی که جویندگان کار بعد از مصاحبه شغلی دارند، عملکردشان طی مصاحبه است که مورد قبول واقع می‌شوند یا خیر. متاسفانه در اکثر مواقع نیز پاسخ مصاحبه بعد از وقفه‌ای طولانی مشخص میشود و در این مدت ندانستن اینکه چه عملکردی در مصاحبه داشته اید ممکن است آزار دهنده باشد.

در این مقاله از قصد داریم ۱۱ نشانه از یک مصاحبه موفق را برای شما بازگو کنیم که می‌تواند به شما در دانستن عملکردتان در مصاحبه‌ای که داشته‌اید کمک کند. مصاحبه شغلی مرحله‌ای از استخدام است که رسیدن به این مرحله برای یک جوینده کار به این معنی است که رزومه ارسالی وی مورد تایید قرار گرفته و شرکت یا موسسه مد نظر از او درخواست خواهد کرد تا در روز و ساعت مشخصی به محل کار آینده‌اش رفته تا با یک فرد کارشناس در امر استخدام که توانایی‌های بالایی در استعدادیابی و همچنین شناخت روانشناسی دارد گفتگوی رسمی داشته باشد.

برای مشاهده متن کامل مقاله کلیک کنید: نشانه های یک مصاحبه استخدامی خوب

❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید