7 قلعه دیدنی اسپانیا در نزدیکی شهر مادرید

راهنمای سفر به مادرید اسپانیا؛

هیچ سفری به اسپانیا بدون دیدن کاستیلو یا آلکاسار کامل نیست. ترکیبی از معماری درگیر در ساخت آنها شگفت انگیز است. بعضی از آنها به عنوان قلعه های رومی ساخته شدند، در حالی که سایرین زمانی که مورها در اسپانیا حکومت می کردند، ساخته شده اند. آنها در عین حال عالی، کلاسیک و زیبا هستند.

اگر زمان شما کوتاه است، چندین قلعه در نزدیکی مادرید وجود دارد که باعث عالی شدن سفر شما می شوند. اگر زمان نامحدود دارید بهتر است این شاهکارهای معماری اسپانیا را بررسی کنید.


  1. قلعه Aulencia

زیباترین قلعه های مادرید اسپانیا,قلعه-aulencia_castle

اعتقاد بر این است که قلعه Aulencia از زمان موریتی است، زیرا در دوران حکومت مسلمانان ساخته شده است. قلعه بر روی تپه Horcajo در مجاورت رودخانه Guardarrama و Aulencia ساخته شده است.

این قلعه در مقایسه با سایر قلعه ها در نزدیکی مادرید کوچک است. ویژگی های برجسته آن عبارتند از برج اصلی (برج احیا) که در آن اشراف زندگی می کردند و هشت برج دیگر نیز دارد.

امروزه قلعه در حال ویرانی است، اما هنوز هم زیبایی خود را حفظ کرده است. این قلعه امروزه خصوصی است و حصار بسیار بزرگی در اطراف آن وجود دارد.


  1. قلعه بترس

زیباترین قلعه های مادرید اسپانیا,قلعه بترس-batres_castle

قلعه باترس جاذبه توریستی برتر در روستای بترس در رود گاردارراما است که در 43 کیلومتری (27 مایل) مادرید واقع شده است.

در اطراف قلعه درختان وجود دارند و ظاهر قرن پانزدهمی قلعه به زیبایی های او می افزاید. یکی از ویژگی های منحصر به فرد قلعه شکل الماس در گوشه های برج است.

دیگر ویژگی های برجسته ارتفاع 82 فوت آن، بالاترین برج؛ بالکن آهنی و حیاط رنسانسی است. همچنین چشمه Garcilaso که زیر قوس آجری است را از دست ندهید.


  1. قلعه لا متا

زیباترین قلعه های مادرید اسپانیا,قلعه لا متا-castle_of_la_mota

کمتر از دو ساعت طول می کشد تا از مادرید به قلعه La Mota در والیودولید برسید. در طول راه روستاهای اسپانیا را می ببینید.

اعتقاد بر این است که قلعه لا متا در محل قلعه سابق رم نشسته و به احتمال زیاد قلعه مربوط به دوره بعد از موره می باشد. قلعه حاضر به قرن 15 برمی گردد.

پیش از آن که در قرن هفدهم ویرانه شود، زندان دولتی بود که برادر کاوشگر فرانسیسکو پیزارو، اشراف و حتی پادشاهی بورژوا از ایتالیا در آن بودند.


  1. قلعه کوکا

زیباترین قلعه های مادرید اسپانیا,قلعه کوکا-coca_castle

اگر قلعه کوکا لوکس می باشد، به این دلیل است که توسط یکی از ثروتمندترین اسقف اعظم قرن بیستم ساخته شده است. تنظیم آن فوق العاده است، و قلعه توسط جنگل کاج احاطه شده است.

این قلعه امروزه مدرسه ای برای دانش آموزان جنگلداری است. قلعه کوکا توسط صنعتگران موریه ساخته شده است، اما ظاهر آن مسیحی است. این قلعه یک نمونه اصلی از معماری نظامی آجری است.

بعضی از بازدیدکنندگان فکر می کنند این قلعه نظامی است. قلعه خصوصی است و در فاصله 92 مایلی مادرید واقع شده است و فقط به همراه تور می توانید در آنجا حضور داشته باشید.


  1. آلکازار تولدو

زیباترین قلعه های مادرید اسپانیا,آلکازار تولدو-alcazar_of_toledo

معماری و تاریخ ترکیبی خیره کننده در Alcazar of Toledo در 69 کیلومتری مادرید ایجاد کرده است.

رومی ها قلعه اصلی را در قرن سوم قبل از میلاد ساختند. بعدها حاکمان در طول تلاشهای بازسازی قلعه را تغییر دادند. در نتیجه، این قلعه بزرگ مربع نشان دهنده چهار سبک معماری: رنسانس؛ Plateresque، که ترکیبی از عناصر گوتیک، مسلمان و ایتالیایی است، قرون وسطی و اسپانیایی باروک ((Churrigueresque.

هر یک از چهار برج قلعه نشان دهنده سبک خاصی است. این قلعه در طول جنگ داخلی اسپانیا نمادی از ملی گرایی شد، زمانی که ملی گرایان در مخالفت با نیروها، محاصره بزرگی را پشت سر گذاشتند.


  1. قلعه جدید Manzanares el Real

زیباترین قلعه های مادرید اسپانیا,قلعه جدید Manzanares el Real-new_castle_of_manzanares_el_real

قلعه جدید قرن 15 میلادی Manzanares el Real یکی از بهترین قلعه های حفظ شده در منطقه مادرید محسوب می شود. این قلعه یک بار جایگاه محلی بود، اما امروزه موزه اختصاص داده شده به قلعه ها در اسپانیا می باشد.

این قلعه روی رودخانه مانزنارس واقع است و جایگزین قلعه ای قدیمی تر در نزدیکی آن می باشد. خانواده مندوزا حدود صد سال در این قلعه زندگی می کردند.

قلعه سنگ گرانیت چهار ضلعی دارای برج های دایره ای با یک گالری گوتیک است که با استانداردهای نظامی طراحی شده است. قلعه هنگامی که در شب روشن می شود و یا در برابر آسمان آبی روز بسیار زیبا است.


  1. آلکازار سگویا

زیباترین قلعه های مادرید اسپانیا,آلکازار سگویا-segovia

آلکازار سگویا به عنوان یک قلعه رومی، به زودی به ساختار عظیم امروز تبدیل می شود. از مادرید به آلکاسار فقط یک ساعت فاصله است. این قلعه بر روی تپه ای که مشرف به سگویا و رودخانه های کلامورز و اروسینا می باشد قرار دارد.

این قلعه به عنوان یک قلعه افسانه ای محسوب می شود، شاید یک مدل برای قلعه سیندرلا دیزنی. این قلعه با قلعه های اسپانیایی دیگر متفاوت است، زیرا مانند کشتی قایقرانی ساخته شده است.

در طول قرن ها، این قلعه به عنوان قلعه، کاخ سلطنتی، زندان و آکادمی نظامی استفاده شده است.


نظر خود را بیان کنید