مدل لباس برای افراد درشت اندام باید چگونه باشد؟

راهنمای شیک پوشی برای یک شخص درشت اندام؛

راهنمای شیک پوشی برای یک شخص درشت اندام

فقط یک شخص درشت اندام می تواند سختی پیدا کردن لباس مناسب را درک کند اما بهتر است درشت اندامی را به عنوان یک مزیت ویژه در شیک پوشی ببینید که اکثر افراد جامعه از داشتن آن محرومند. در این مقاله می خواهیم بهترین مد برای این افراد را بررسی کنیم:

به دست آوردن اندازه مناسب:

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ درشت‌اندام بودن توجیه مناسبی برای پوشیدن لباس‌های بزرگ‌تر از سایز شما نیست. حتی اگر بهترین اندام را نداشته باشید، داشتن کمد لباسی آراسته به شما کمک می‌کند تا در نگاه اول بهترین تأثیر را بگذارید. اضافه‌وزن داشتن به این معنی نیست که ناچار به پوشیدن لباس‌های نامناسب هستید. این امکان وجود دارد که افراد سنگین‌وزن هم بسیار شیک باشند. فقط می‌بایست به جزئیات توجه کرده و لباس‌هایی را انتخاب کنید که با سبک و اندام شما هماهنگی داشته باشد.

 1. لباس‌هایی بپوشید که الان اندازه اندام شما هستند

ممکن است چند ماه قبل یا سال‌ها پیش وزن کمتری داشتید یا در آستانه شروع یک رژیم غذایی باشید. درهرحال لباسی که حالا اندازه شما نیست را به تن نکنید. احتمالاً معنی این حرف این است که مجبورید برای لباس‌هایی جدید و اندازه اندامتان هزینه‌ای صرف کنید. لباس‌های بسیار تنگ توجه را به این واقعیت جلب کرده که اضافه‌وزن دارید و بنابراین بر خط‌های منحنی بدن شما تأکید می‌شود. نقاطی که احتمالاً دلتان نمی‌خواهد بر روی آن تأکید شود. به همین ترتیب افراد درشت‌اندام در لباس‌هایی با اندازه بزرگ، کوچک‌تر به نظر نمی‌رسند و این لباس‌ها تنها شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. فریب ظاهر بعضی از لاغراندام‌ها را نخورید که با پوشیدن لباسی که اندازه آن بزرگ است؛ به‌طور طعنه‌آمیزی حتی لاغرتر به نظر می‌رسند. این مورد در اشخاص درشت‌اندام صدق نمی‌کند.

 1. لباس‌های گشاد، درشت‌اندام ها را کوچک‌تر نشان نمی‌دهند!

نتیجه این کار فقط نامرتب نشان دادن ظاهر شماست. تیشرتی که دو برابر اندازه شماست در قسمت شانه‌ها و گردن بیش از اندازه پهن بوده و در زیر لگن رو به پایین آویزان می‌ماند و در نتیجه شما را حتی بزرگ‌تر نشان خواهد داد.

اگر مشکل داخل گذاشتن پیراهن دارید، می‌توانید آن را عوض کنید. پیراهن‌هایی بخرید که بر روی آن برچسب «قدبلند» خورده باشد که معمولاً فقط با سایزهای XL به بالاتر در دسترس هستند. اگر اندازه شما در آن گروه است. پس بدون اینکه خیلی بزرگ باشد به‌خوبی به تن شما خواهد رفت. ابتدا پیراهن خود را بپوشید، سپس شلوار را به تن کنید. در بیرون آوردن پیراهن خود از شلوار، زیاده‌روی نکنید. پیراهن باید به‌صورت صاف قرار بگیرد. اما پیش از آنکه کمربند خود را سفت کنید، حدود نیم سانتی‌متر از پیراهن را بیرون قرار دهید تا مانع حرکات عادی شما نشود.

 1. لباس‌هایی مناسب تمام قسمت‌های بدن

اگر شلوارتان اندازه کمر بوده اما در محل دوخت ران‌هایتان خیلی تنگ‌شده است، یک اندازه بزرگ‌تر بخرید که مناسب ران‌های شما بوده و در آن احساس راحتی کنید. بهتر است کمی بیشتر برای شلواری هزینه کنید که کاملاً اندازه شماست تا اینکه چندین ‌هزار تومان برای شلواری بپردازید که اندازه نباشد.

 1. لباس متناسب موقعیت

برخی از مردان سنگین‌وزن ممکن است به خاطر احساس ناامنی، تمایلی به پوشیدن تیشرت یا شلوارک در فصل تابستان نداشته باشند. اما نپوشیدن لباس مناسب فصل و در لاک دفاعی فرو رفتن فقط توجه بیشتری را معطوف شما خواهد کرد. لباس‌هایی بپوشید که در عوض کناره‌جویی از محیط، برازنده شما باشند.

تقویت سبک و ظاهر فردی:

در ادامه به نکاتی نظیر طرح راه راه لباس، یقه هفت، قد و رنگ لباس و تأثیر آن‌ها در تناسب اندام شما می پردازیم.

 1. درشت‌اندام ها راه‌راه عمودی بپوشید

style-tips-for-large-men-2

یک پیراهن راه‌راه کم‌رنگ که در حال حاضر بسیار متداول به نظر می‌رسد، نیز برای خلق یک راه‌راه عمودی عالی است. البته از هر راه‌راهی استفاده نکنید. چراکه طرح ساده‌ای مانند راه‌راه افقی می‌تواند لباس‌هایی را که اندازه نیستند برجسته کند. در عوض به‌جای اینکه آن ظاهر باریک موردنظر را ایجاد کند؛ شما را بزرگ‌تر و درشت‌اندام تر نشان دهد.

– به‌جای لباس راه‌راه افقی، راه‌راه عمودی بپوشید. راه‌راه عمودی به شما کمک می‌کند تا ظاهر باریک‌تری پیدا کنید و راه‌راه افقی درواقع شما را درشت‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد.

– از الگوهای برجسته و رنگ‌هایی که خیلی جلب‌توجه می‌کنند نیز پرهیز کنید.

 1. سراغ لباس‌هایی با یقه‌هفت بروید

شکل یقه یک سوییشرت یا تیشرت یقه‌هفت می‌تواند کمک کند تا خط گردن شما بلندتر نشان داده شود و موجب می‌گردد تا افرادی که غبغب دارند کمتر در معرض توجه قرار بگیرند.

– برای خرید لباس‌های رسمی، پیراهن‌هایی را انتخاب کنید که یقه پهن‌تر دارند تا تناسب چهره شما را حفظ کند.

– از پوشیدن لباس‌های یقه‌اسکی خودداری کنید. یقه‌اسکی‌ها خط گردن شما را از بین می‌برند و موجب چاق نشان دادن صورت شما می‌شوند.

 1. شلوار صاف بدون چین و تا زدن

شلوار صاف -بدین معنا که پاچه آن مانند قسمت ران پهن باشد- از شباهت پای شما به حرف V لاتین جلوگیری می‌کند. بدین ترتیب قوزک پای شما کوچک و زانوی شما بزرگ به نظر نمی‌رسد. اگر شلوار شما اندازه باشد، دیگر نیازی به تا کردن آن ندارید.

 1. حجم اضافی به اندام خود اضافه نکنید

از بافت‌های ضخیم خودداری کنید. شلوارهای شش جیب، هودی‌هایی که در قسمت جلو جیب دارند و سوییشرت های پرحجم شما را بزرگ‌ نشان می‌دهند. پد شانه، اِپل یا هرگونه لباسی که شانه‌های شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند هم استفاده نکنید. درحالی‌که پارچه‌های طبیعی در اولویت قرار دارند، پارچه‌های مصنوعی در فصل زمستان می‌تواند به کم کردن حجم لباس‌های شما کمک کند.

– به‌جای پارچه‌های پرحجم‌تر، از جنس‌هایی مثل کشمیر استفاده کنید. با استفاده از چنین پارچه‌هایی، گرم می‌مانید، و از حجم اضافی لباس‌های ضخیم‌تر – که شما را بزرگ‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهند- هم در امان می‌مانید.

– اگر زیاد عرق می‌کنید از پارچه‌های مصنوعی مانند ریون و پارچه‌های طبیعی مانند ابریشم صرف‌نظر کنید. درست است که این پارچه‌ها ظاهر خوبی به فرد می‌دهند. اما تنفس با آن‌ها دشوار است و می‌تواند منجر به عرق کردن اضافی و حس کلافگی شود.

– هنگام انتخاب کت و شلوار، کتی را انتخاب کنید که برای شما اندازه باشد. از کت‌های بسیار گشاد خودداری کنید. کت‌هایی که در قسمت پشت آن‌ها دو چاک دارد، بدن شما را بیشتر نشان می‌دهند. اما کت‌هایی که تنها یک چاک دارند، قسمت پهلو و باسن را بیشتر پنهان می‌کنند.

 1. قد لباس بیشتر

بلندی قد لباس به کشیدگی اندامتان کمک می‌کند. سعی کنید پیراهن یا کتی بپوشید که قد بیشتری داشته باشد. یافتن پیراهنی که حتی وقتی آن را روی شلوار می‌اندازید هم ظاهر خوبی دارد، می‌تواند به بلندتر شدن اندام شما کمک کند. علاوه بر آن می‌توانید پالتوها و بارانی‌های را امتحان کنید. به یاد داشته باشید که هرچه تمرکز ظاهر خود را به بلندی قد خود بکشانید، توجه از اضافه وزن شما بیشتر منحرف می‌شود. بدین ترتیب ظاهری متناسب و خوش هیکل تری را می‌سازید.

 1. به رنگ لباس خود توجه کنید

رنگ‌های روشن جلب‌توجه و رنگ‌های تیره‌تر برعکس عمل می‌کنند. از این اصل برای تناسب اندامتان استفاده کنید. برای مثال، اگر نیم‌تنه شما بزرگ‌تر از پایین‌تنه است، بالاپوشی تیره و شلواری روشن به شما کمک می‌کند که ظاهر متناسب‌تری داشته باشید. در ضمن زیرپوش‌ها در تابستان می‌تواند شما را خنک‌تر و در زمستان گرم‌تر کند. در کنار آن، تعرق بدن را جذب می‌کنند و از آن لکه‌های بزرگ و خیس بیشتر در امان می‌مانید.

لوازم جانبی یک درشت اندام:

درشت‌اندام بودن دلیلی بر ضعف کمد لباس یا سبک مد شما نمی‌شود. با هر وضعیت اقتصادی، می‌توانبد هوشمندانه خرج کنید و لباس‌هایی را تهیه کنید که بهترین ظاهر را برای شما رقم می‌زنند. در ادامه راجع به لوازم جانبی مد یک درشت‌اندام می‌پردازیم.

 1. کمربند داشتن، رمز موفقیت یک درشت‌اندام

استفاده از کمربند برای کسی که کمری پهن و بدی تو پُر و تنومند دارند، بهترین کار خواهد بود. به‌خصوص وقتی که می‌خواهید پیراهن خود را داخل شلوار قرار دهید. هرچه عرض کمربند پهن‌تر باشد، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

– به عنوان جایگزین، از کمربند به بند شلوار (ساس بند) کوچ کنید. در مناسبت‌های کاری بند شلوار به نسبت کمربند برای ظاهر شما آراسته‌تر و شیک‌تر به نظر می‌رسد. یک رنگ روشن و برجسته مانند قرمز را انتخاب کنید تا در مرکز توجه باشید.

 1. کراوات پهن استفاده کنید

اگر از کراوات استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم کراواتی پهن خریداری کنید. خرید کراوات باریک، اندام شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. درحالی‌که خود کراوات، کوچک‌تر به نظر می‌رسد.

– هنگامی‌که کراوات را گره می‌زنید، سعی کنید کراوات تا نزدیکی کمربندتان برسد.

 1. یک کلاه صاحب سبک بر سر بگذارید

style-tips-for-large-men-3

یک نوع کلاه شاپو یا مشابه آن انتخاب کنید که برازنده شخصیت شما باشد. سپس آن را شاخصه مد خود قرار دهید. پوشیدن یک کلاه شیک نشان می‌دهد که شما هنگام هماهنگ کردن لباس به تمامی جزئیات ظاهر خود دقت کرده‌اید. این کلاه می‌تواند هرگونه طرز فکری مبنی بر اینکه شما به دلیل تنبلی سنگین‌وزن هستید را از بین ببرد.

 1. یک کیف رسمی یا کیف چرمی تهیه کنید

اگر معمولاً کیف پول بزرگ یا تلفن همراه بسیار بزرگی همراه خود دارید؛ بهتر است که برای جابجایی آن‌ها از چیزی به غیر از جیب خود استفاده کنید. سنگینی این وسایل و برجستگی آن‌ها کمر و باسن شما را پهن‌تر از واقعیت نشان می‌دهد. برای داشتن ظاهری حرفه‌ای، کافی است روی یک کیف باکیفیت و چرمی هزینه کنید.

اگر از لوازمی جانبی مد مانند ساعت مچی استفاده می‌کنید، نوعی را انتخاب کنید که صفحه بزرگ‌تری داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم از تمامی لوازم جانبی کوچک پرهیز کنید. چراکه در مقایسه با جثه شما نامتوازن به نظر می‌آیند و شما را بزرگ‌تر از واقعیت نشان می‌دهند.


نظر خود را بیان کنید