۵ نوع لباسی که یک خانم حرفه‎‌ای هرگز نباید بپوشد!

خانم های شاغل چه لباس هایی بپوشند؟

لباس زنانه

قطعا حفظ نگرش حرفه‌ای برای رشد شغلی اهمیت ویژه‌ای دارد. روشی که خودتان را در معرض نمایش می‌گذارید نیز اهمیت بیشتری دارد. اگر در محل کارتان شلوار جین و تیشرت بپوشید، قطعا بر فرهنگ و اخلاقیات کاریتان اثر می‌گذارد.

از این گذشته، پوشیدن تیشرت و شلوار جین، شما را فردی بی انگیزه و سهل انگار نشان می‌دهد. شما که نمی‌خواهید اینگونه بنظر بیایید، درست است؟

فهرست زیر برخی از لباسهایی را معرفی کرده است که یک خانم شاغل هرگز نباید آن‌ها را بپوشد:


 1. شلوار گشاد و ورزشی

شلوارهای گل و گشاد، بیشتر برای تفریح و ورزش مناسبند. شما نباید این شلوارها را در مکانی کاملا رسمی بپوشید. پوشیدن لباس راحتی یا گرمکن ورزشی، کاملا مخالف قوانین اخلاق حرفه‌ای است.

قرار نیست که به پیاده روی صبحگاهی بروید، پس لطفا از پوشیدن این چیزها در محل کار جدا خودداری کنید.


 1. لباس های بدن نما ودامن های کوتاه

آیا از دامن کوتاه وتیشرت خوششتان می‌آید؟ بسیار خوب، می‌توانید برای یک مهمانی یا یک قرار دوستانه آنها را بپوشید. پوشیدن آن در محل کار مغایر رفتار حرفه‌ای است.

مانتوهایی که قدشان تا روی زانوست، بهمراه یک کت گشاد برای روزهای سرد مناسبند، اما بازهم تکرار می‌کنم: مانتوهای خیلی کوتاه نپوشید! همچنین، لباسهایی انتخاب نکنید که یقه‌ی خیلی باز دارند و یا اندامتان را زیاد مشخص می‌کنند. این نوع پوشش در محل کار، بی فرهنگی است.


 1. لباس چروک

هرگز نباید لباسهایی پر از چروک به تن کنید چرا که نشان می‌دهد آدم تنبلی هستید.کمی وقت بگذارید و لباسهای رسمیتان را قبل از پوشیدن اتو کنید. اینکار حتما به رشد شغلی شما کمک خواهد نمود.


 1. لباس تنگ و چسبان

از پوشیدن لباسهایی که خیلی برایتان تنگ هستند، دوری کنید. سایز مناسبی را انتخاب کنید، زیرا این نشان دهنده‌ی رفتار شماست.

برخی خانمها لباسهای تنگی در محل کارشان می‌پوشند که باعث می‌شود دائما احساس ناراحتی کنند. شما این اشتباه را نکنید و لباسهای رسمی با سایزی مناسب انتخاب کنید.


 1. لباس شلوغ یا لباس مجلسی

شما می‌خواهید سرکار بروید، پس لباس مهمانی را در محل کارتان نپوشید! اگر هدفتان اینست که برای یک سخنرانی یا یک جلسه‌ی مهم خوب به چشم بیایید، یک کت و شلوار کلاسیک و زیبا انتخاب کنید.

لباس مجلسی و مهمانی اصلا مناسب نیست، چرا که چنین لباسهایی شما را غیرحرفه‌ای نشان خواهد داد.آنچه که در محل کارتان می‌پوشید، بخشی مهم از شغل شماست.

بسیاری از خانمها به این نکته توجهی ندارند. اما شما یادتان باشد که نوع لباس پوشیدن به پیشرفت و داشتن روابط حرفه‌ای خوب در محل کار کمک می‌کند.

همچنین بخوانید: انواع خطرات محیط کار

آداب محیط کار و 5 اشتباه رایج

آداب محیط کار برای زنان

اولین قانون مهم در مورد محل کار این است که هیچ‌وقت نباید بیش از اندازه راحت باشید! خانه‌ی شما، تنها جای خصوصی است که دارید و می‌توانید خود خودتان باشید. این تنها راهی است که می‌توانید در محیط کارتان موفق باشید یا عادی بنظر بیایید. چیزهایی هست که قطعاً نباید در محیط کارتان مرتکب شوید.

کارهایی که در محیط کارتان انجام می‌دهید، منعکس کننده‌ی این هستند که شما که هستید، و در مورد آنچه از خودتان نشان می‌دهید باید خیلی محتاط باشید. در این مطلب مواردی را به شما معرفی می‌کنیم که هیچ‌گاه نباید در محیط کار انجام دهید.

 1. بلند صحبت نکنید / در مورد زندگی شخصی با همکارانتان حرف نزنید

ادب محیط کار، باید همیشه حفظ شود، تحت هیچ شرایطی بلند حرف زدن قابل پذیرش نیست. با اینکار فضای شخصی همکارانتان را بهم خواهید ریخت، حقیقتاً هیچ‌کس نمی‌خواهد بداند که در ذهن شما چه می‌گذرد.

همچنین هیچ‌گاه در مورد زندگی شخصی، با همکارانتان صحبت نکنید. همیشه باید حریم خصوصی تان را در محیط کار حفظ کنید. هیچ‌وقت زندگی شخصی خود را با زندگی کاری‌تان قاتی نکنید.

 1. با همکارانتان طرح دوستی نریزید، مخصوصاً با مدیرتان

برقراری روابط عاشقانه در محل کار، بسیار پیچیده است و در اکثر موارد به یک رابطه ی نامطبوع تبدیل خواهد شد.

به یاد داشته باشید که شما زمان زیادی را درون محل کار و خارج از آنجا باهم می گذرانید، و اگر زمانی با یکدیگر بهم بزنید، آنوقت دیگر همه چیز سخت خواهد شد. همچنین ممکن است دیگر همکارانتان را در شرایط نامطلوبی قرار دهید.

 1. تماس‌های فیزیکی‌تان را به حداقل برسانید

شاید شما یک شخص خیلی فیزیکی باشید، بدین منظور که شاید دست بر شانه‌ی دیگری گذاشتن و لمس او هنگام گفتگو برای شما عادی باشد. لمس کردن، همیشه در محیط کار قابل پذیرش نیست.

اگر تلاش کنید تا این اخلاقتان را در محیط کار کنار بگذارید، البته به غیر از دست دادن، از بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهید کرد.

 1. عکس‌های زننده در اتاقتان نگذارید و جوک‌های غیر اخلاقی نگویید

هرگز جوک‌های غیر اخلاقی نگویید، می‌تواند شما را به دردسر بیندازد. همچنین از جملات یا تصاویری که ممکن است از نظر یکی از همکارانتان بی احترامی تلقی بشود نیز استفاده نکنید. هر چه از تصاویر و علایم و نوشته‌های کمتری استفاده کنید، برای خودتان بهتر است.

میز کارتان را شخصی نکنید، آنجا محیط کار شماست و باید با خانه‌ی شما تفاوت داشته باشد!

 1. لباس‌های نامرتب نپوشید

یک واقعیت تلخ درباره‌ی زندگی این است که لباس شماست که به شما شخصیت می‌دهد. مردم با توجه به لباسی که به تن دارید در مورد شما قضاوت می‌کنند. همیشه در محیط کارتان مرتب و با کلاس لباس بپوشید.

همچنین لباس‌هایی به تن کنید که مناسب محیط کار هستند. هیچ‌وقت لباس‌های لختی نپوشید. به قوانینی که در محیط کارتان برای شما وضع شده است احترام بگذارید.


1 دیدگاه

 1. بنده خدا

  هرگز نباید بپوشد یعنی چی؟! به نظر من هر چی دلش می خواهد بپوشد!

نظر خود را بیان کنید