مسموم شدم چی بخورم

یکی از مواردی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول ساخته است؛ پاسخ به این سوال است که مسموم شدم چی بخورم . مسمومیت یک بیماری بسیار شایع است که همه افراد آن را تجربه کرده اند. مسمومیت دارای نشانه های مشترکی از قبیل حالت تهوع و استفراغ، اسهال، دل پیچه و گرفتگی عضلات شکمی است که همه بیماران در مسمومیت آن را گزارش می دهند. اهمیت پاسخ سوال مسموم شدم چی بخورم ؟ ما را بر آن داشت تا درمان سریع مسمومیت غذایی در خانه را تهیه و تنظیم نماییم. امید است مورد توجه قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

مسموم شدم چی بخورم؟

بیشتر افراد به دنبال این هستند که اگر مسموم شدم چی بخورم اما گاهی ممکن است که نیاز باشد برای چند ساعتی خوردن و آشامیدن را متوقف نمایید.

در قدم اول برای درمان مسمومیت غذایی در خانه ابتدا برای چند ساعت از خوردن و آشامیدن اجتناب نمایید. در قدم بعدی خوردن غذاهای دیر هضم و پر ادویه را فراموش کنید. مصرف غذاهای آبدار با هضم راحت گزینه بسیار مناسبی است. زیرا بایستی در زمان مسمومیت بدن خود را هیدراته نگه دارید. برای جلوگیری از کم آبی بدن و دهیدراته شدن آن نوشیدن آب و چای را در برنامه خود بگنجانید. بهتر است تا رفع کامل علائم مسمومیت دستور غذایی آبدار را ادامه دهید. مصرف غذاهایی مانند سیب زمینی و هویج آبپز، سوپ مرغ و سبزیجات پخته و برنج می تواند بسیار کمک کننده باشد.

همچنین بخوانید: درمان مسمومیت غذایی در خانه با عسل، نوشابه، شیر و ماست

مسموم شدم چی بخورم

درمان سریع مسمومیت غذایی در خانه

درمان سریع مسمومیت با زنجبیل

زنجبیل خاصیت ضد باکتریایی و ضد انگلی دارد. طب سنتی برای درمان مسمومیت غذایی در خانه نگاه ویژه ای به زنجبیل دارد. زیرا علاوه بر خواصی که گفته شد دارای طبعی گرم است که در بهبود و رفع علائم مسمومیت نقش بسزایی دارد. بهتر است برای این منظور زنجبیل را در یک لیوان آبجوش بریزید و میل نمایید. افزودن مقداری عسل نیز انتخاب شایسته ای خواهد بود.

درمان سریع مسمومیت با عسل

مسموم شدم چی بخورم ؟ عسل بخورید. عسل یک ماده اعجاب انگیز با طبع گرم است که برای هر دردی درمان است. عسل نیز دارای خاصیت ضد انگلی و ضد باکتریایی است که در درمان مسمومیت غذایی بسیار موثر می باشد. بهتر است عسل را به دمنوش زنجبیل یا عرق نعنا اضافه نمایید و میل کنید.

درمان سریع مسمومیت با عرق نعنا

نوشیدن عرق نعنا برای مسمومیت غذایی از گذشته مورد توجه بوده است. عرق نعنا نیز دارای طبیعت گرم است و خوردن آن علاوه بر آنکه به عنوان مایعات از دهیدراته شدن بدن جلوگیری می کند بلکه می تواند آبی بر آتش مسمومیت باشد. افزودن عرق نعنا به آب جوشیده به همراه کمی عسل گزینه بسیار مناسبی برای این منظور است.

درمان سریع مسمومیت با سیر

سیر به عنوان یک دانه ضد انگلی و ضد باکتریایی مانند یک آنتی بیوتیک قوی عمل می کند. طب سنتی مصرف سیر در زمان مسمومیت را توصیه می کند. به خصوص در مسمومیت هایی که عامل اصلی بروز آن محصولات فرآوری شده گوشت های دامی و یا گوشت خام می باشد. بنابراین می توانید از سیر نیز برای درمان مسمومیت استفاده نمایید.

درمان سریع مسمومیت با لیمو

احتمالا به پاسخ سوال مسموم شدم چی بخورم ؟ رسیده باشید. ولیکن می توانید آب لیموی تازه را نیز به موارد بالا اضافه نمایید. با افزودن آب یک لیمو ترش تازه به آب جوشیده که با عسل طبیعی شیرین شده باشد نیز می تواند نوشیدنی موثری برای درمان سریع مسمومیت در خانه باشد.

همچنین بخوانید: مسمومیت بارداری چیست و چه علائمی دارد؟ درمان مسمومیت بارداری چیست؟

درمان سریع مسمومیت با لیمو

درمان خانگی مسمومیت غذایی

علائم مسمومیت غذایی بین 3 الی 5 روز دیده می شود. بهتر است بهتر است در این زمان استراحت کنید و با مصرف مایعات از کم آبی یا دهیدراته شدن بدن جلوگیری نمایید.

مصرف انواع دمنوش هایی که با گیاهانی با طبیعت گرم تهیه می شوند می تواند بسیار کمک باشد. به این ترتیب روند درمان تسریع خواهد یافت. طب سنتی مصرف جوشانده بابونه، آویشن، قاصدک و نعنا را توصیه می کند. افزودن عسل به دمنوش های گیاهی نیز بسیار موثر خواهد بود.

از مصرف غذاهای سنگین و پر چرب که هضم طولانی تری دارند خودداری نمایید. سعی کنید به معده خود استراحت بدهید حتی اگر علائم مسمومیت کاهش یافته باشد. همچنین خوردن نوشیدنی های کافئین دار و الکل در زمان مسمومیت ممنوع می باشد.

سخن پایانی

در مواجه با مسمومیت های غذایی خفیف که پس از یک روز علائم آن رو به کاهش است. می توانید با توجه به دستورات بالا در خانه به درمان مسمومیت خود بپردازید. ولیکن در مواردی که با مسمومیت غذایی با علائم زیاد روبرو باشد بهتر است به پزشک مراجعه نمایید. امیدواریم با مطالعه این مطلب پاسخ سوال مسموم شدم چی بخورم ؟ را دریافته باشید.


نظر خود را بیان کنید