روش خشك كردن توت سفيد در منزل با فر، ماکروفر و توستر

طرز خشك كردن توت سفيد بدون سیاه شدن

خشك كردن توت سفيد با فر

بهترین روش خشك كردن توت سفيد در منزل بدون سیاه شدن

خشك كردن توت سفيد در منزل مورد توجه بسیاری از افراد است. زیرا مصرف توت های خشک آماده به لحاظ بهداشتی مورد تایید نمی باشد. از آنجا که توت خشک قابل شست و شو نیست برای همین بهتر است که توت سفید را خریداری نموده و اقدام به خشک کردن آن نمایید. در صورتی که درخت توت دارید بهتر است پارچه تمیزی را پای درخت پهن نمایید. به آرامی شاخه ها را تکان دهید تا توت ها بریزند. خشک کردن توت به چند روش انجام می گیرد که در این مطلب از آلامتو روش خشك كردن توت سفيد در منزل با فر، ماکروفر و توستر را بدون سیاه شدن برای شما عزیزان تهیه و تنظیم نموده ایم. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا توت سیاه خانگی غلیظ و خوشرنگ با همه فوت و فن های لازم

روش خشك كردن توت سفيد در فر

خشک کردن توت سفید با فر یکی از راه های خشک کردن این میوه خوشمزه است. در این روش ابتدا سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید. سپس توت ها را با فاصله در کف سینی بچینید. فر را روی درجه 70 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. بهتر است هر نیم ساعت سینی را جابه جا نمایید تا تمام توت ها در یک شرایط قرار گیرند و به طور یکنواخت خشک شوند. در این روش فرآیند خشک شدنتوت ها 1 الی 3 ساعت زمان خواهد برد.

پس از خشک شدن کامل توت ها، آنها را در ظرف شیشه ای تمیز بریزید. برای چند روز درب شیشه زا باز بگذارید تا رطوبت توت ها به کلی خارج گردد. سپس درب شیشه را ببندید و در یخچال از آن نگهداری نمایید.

روش خشك كردن توت سفيد در ماکروفر

بهترین روش خشک کردن توت سفید در مایکروفر است. زیرا در زمان کوتاه توت را خشک می کند. تسریع در عمل خشک کردن توت باعث می شود که خاصیت توت ها حفظ شود و بدون تیرگی و سیاه شدن توت خشک و سالمی داشته باشید. ابتدا توت ها را با فاصله در سینی ماکروفر بریزید. مایکروفر را روشن کنید و درب آن را ببندید. تنها 3 دقیقه زمان می برد تا توت ها خشک شوند. مایکروفر به طرز قابل توجهی فرایند خشک کردن توت را تسریع می بخشد. به این ترتیب توت خشک با کیفیت تری تهیه خواهید نمود.

روش خشك كردن توت سفيد در توستر

خشك كردن توت سفيد در توستر شباهت زیادی به خشک کردن توت در فر دارد. برای این منظور ابتدا سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید. سپس توت ها را با فاصله در سینی توستر بچینید. توستر را روی دمای 80 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. اجازه دهید تا توت ها کاملا خشک شوند. تنها تفاوتی که این روش با خشک کردن در فر دارد؛ تنظیم دمای توستر است که بایستی مقداری گرم تر از دمای فر باشد.

خشک کردن توت سفید در قدیم

از دیرباز خشک کردن توت سفید مورد توجه گذشتگان بوده است. آنها بوته های پر از تیغ خار شتر را زیر درختان توت قرار می دادند. با افتادن توت ها از درخت، لابه لای بوته های خار شتر می ماندند و بدون اینکه کثیف شوند یا آسیب ببینند خشک می شدند. پس از خشک شدن توت ها بوته های خار را روی پارچه تمیزی می تکاندند و توت های خشک شده به صورت طبیعی را خارج می کردند.

از مزایای خشک کردن توت سفید به روش قدیمی می توان به خشک شدن توت بدون دخالت انسان و به طور طبیعی اشاره نمود. همچنین به دلیل وجود خار در اطراف توت حشرات و پرنده ها به توت ها نزدیک نمی شدند. این روش یکی از بهترین روش های خشک کردن توت است که خوشمزه ترین توت خشک را تهیه خحواهید نمود.

همچنین بخوانید: روش نگهداری برگ مو در فریزر، سرکه و شیشه نوشابه برای طولانی مدت

خشک کردن توت سفید در توستر

روش نگهداری توت خشک در منزل

برای نگهداری طولانی مدت توت خشک، پس از خارج کردن توت ها از فر، توستر یا مایکروفر اجازه دهید چند ساعت در دمای محیط به همان شکل بمانند. سپس آنها را در یک ظرف شیشه ای درب دار قرار دهید. ولیکن بهتر است درب آن را برای چند روز باز بگذارید تا رطوبت توت ها کاملا از بین برود. پس از چند روز درب ظرف شیشه ای را ببندید و در یخچال قرار دهید.


نظر خود را بیان کنید