تقویت مژه خانگی

تقویت مژه خانگی

داشتن مژه های پرپشت و بلند زیبایی چهره شما را دو چندان می کند. بسیاری از افراد به طور مادرزادی دارای مژه های پرپشت و بلند هستند. امروزه راه های زیادی برای پرپشت کردن مژه ها وجود دارد. اکستیشن و کاشت مژه نیز از راه های داشتن مژه های بلند و پرپشت است. اما این روش ها خطرات و عوارض خاصی به دنبال دارند. استفاده از وسایل آرایشی مانند ریمل ها نیز یکی دیگر از راه های بلند کردن و پرپشت کردن مژه ها محسوب می شوند. اما هر کدام از این راهکارها عوارض زیادی برای مژه ها دارند و ممکن است باعث آسیب به ریشه مژه های طبیعی فرد شوند.

یکی از راه های موثر برای زیباتر جلوه دادن مژه ها استفاده از درمان های خانگی برای تقویت مژه هاست. تقویت مژه ها باعث می شود تا فرد مژه های طبیعی پرپشت و بلندی داشته باشد. این راهکار ها معمولا بدون عوارض و خطر هستند. همچنین تقویت مژه ها ارزانتر از راه های دیگر هستند. در این مقاله قصد داریم تا با راهکار هایی برای تقویت مژه خانگی آشنا شویم. پس اگر شما هم به دنبال راهی برای پرپشت کردن مژه های خود هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تقویت مژه خانگی با روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از بهتربن درمان های خانگی برای تقویت مژه ها محسوب می شود. زیرا رغن نارگیل حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی می باشد که می تواند باعث تقویت ریشه های مژه شود و از ریزش مژه ها جلوگیری کند و باعث افزایش رشد مژه ها شود. از طرفی روغن نارگیل خاصیت آنتی اکسیدانی دارد به همین دلیل می تواند از مژه ها در برابر رادیکال های آزاد جلوگیری کند.

برای استفاده از روغن نارگیل برای تقویت مژه ها به صورت زیر عمل کنید.

مقداری روغن نارگیل را روی حرارت کم گرم کنید سپس با استفاده از یک گوش پاکن روغن نارگیل را به ریشه مژه های خود بمالید و بگذارید تا جذب مژه ها شود. این کار را هر روز تکرار کنید تا در مدت کوتاهی شاهد تغییر در رشد مژه های خود شود.

همچنین بخوانید: لیفت مژه در خانه با وازلین، ژلاتین و روغن کرچک و به روشی آسان

تقویت مژه خانگی با روغن کرچک

تقویت مژه خانگی با روغن کرچک

روغن کرچک که از دانه های خوراکی گیاه کرچک استخراج می شود خواص بی نظیری برای سلامت پوست و مو دارد. روغن کرچک حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی است که می تواند باعث تقویت ریشه مژه ها شود و از ریزش آنها جلوگیری کند و همچنین باعث افزایش رشد مژه ها شود. استفاده از روغن کرچک می تواند در مدت زمان کوتاهی تغییر چشمگیری در مژه ها به وجود آورد.

برای استفاده از روغن کرچک برای تقویت مژه هایتان به صورت زیر عمل کنید:

مقداری روغن کرچک را با استفاده از گوش پاکن یا پنبه به ریشه مژه هایتان بمالید. می توانید این کار را شب ها هنگام خوابیدن انجام دهید و بگذارید تا روغن کرچک تا صبح روی مژه هایتان باشد و صبح آن ها را بشویید. برای اینکه از خواص این روغن بهره مند شوید این کار را به مدت چند ماه ادامه دهید.

تقویت مژه خانگی با وازلین

وازلین یکی از قدیمی ترین مواد بهداشتی است، که از زمان های قدیم تاکنون مورد استفاده بوده است. وازلین ها را از چربی نفت می سازند. وازلین کاربرد های زیادی دارند. همچنین وازلین ها فواید زیادی برای سلامت پوست و مو دارند و می توانند باعث افزایش رشد مو شوند. با زدن وازلین به مژه هایتان میتوانید رشد مژه هایتان را زیاد کنید و در مدت زمان کوتاهی مژه هایتان پرپشت و بلند کنید.

برای استفاده از وازلین برای تقویت مژه هایتان کافی است تا مقداری وازلین را به ریشه مزه هایتان بمالید و پس از 1 ساعت با آب ولرم آن را بشویید.

تقویت مژه خانگی با روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه جزء روغن های پرخاصیت است که کاربرد های زیادی برای سلامتی بدن به همراه دارد. روغن سیاه دانه که از گیاه دارویی سیاه دانه استخراج می شود سرشار از ویتامین و مواد معدنی مغذی است. این روغن می تواند باعث تغذیه ریشه مژه ها شود و از ریزش آنها جلو گیری کند و باعث افزایش رشد مژه ها شود.

همچنین بخوانید: فواید و خواص استفاده از وازلین برای مو، جوش صورت، مژه و ابرو

تقویت مژه خانگی با روغن سیاه دانه

برای استفاده از روغن سیاه دانه برای تقویت مژه هایتان می توانید مقداری روغن سیاه دانه را با روغن نارگیل مخلوط کنید و سپس آنها را روی حرارت کم، مقداری گرم کنید سپس با استفاده از گوش پاکن آن را به ریشه مژه هایتان بمالید. این کار را بهتر است شب ها هنگام خواب انجام دهید و بگذارید تا صبح این روغن روی مژه هایتان باقی بماند.

تقویت مژه خانگی با هسته خرما

عصاره موجود در هسته خرما حاوی مقدار زیادی مواد معدنی مانند، انواع ویتامین ها، اسید های امگا3، پروئین و… می باشد. استفاده از عصاره هسته خرما می تواند به عنوان یک تقویت کننده قوی عمل کند و باعث افزایش رشد مژه ها شود. همچنین هسته خرما خاصیت آنتی اکسیدان دارد که می توانند در برابر رادیکال های آزاد از مژه ها محافظت کند.

برای استفاده از هسته خرما کافی است مقداری از عصاره هسته خرما را به ریشه مژه هایتان بمالید و بگذارید تا جذب مژه هایتان شود. بعد از یک دوره مصرف عصاره هسته خرما مژه هایتان بلند و پرپشت خواهد شد.

تقویت مژه خانگی با روغن زیتون

روغن زیتون یکی از روغن های گیاهی محبوب است که در سراسر جهان از آن استفاده می شود. روغن زیتون علاوه بر مصارف خوراکی، برای درمان بسیاری از بیماری ها نیز استفاده می شود. همچنین روغن زیتون خواص زیادی برای سلامتی پوست و مو دارد. این روغن می تواند باعث تقویت ریشه مژه ها شود و با افزایش رشد مژه ها، باعث پرپشت کردن مژه ها می شود.

همچنین بخوانید: صابون ابرو چیست و چه کاربردی دارد و استفاده از آن چه عوارضی دارد؟

تقویت مژه خانگی با روغن زیتون

تقویت مژه خانگی با رزماری

روغن رزماری یکی از روغن های گیاهی است که برای سلامت پوست و مو خواص زیادی دارد. روغن رزماری مقدار زیادی ویتامین A و E دارد که باعث می شود این روغن خاصیت انتی اکسیدانی داشته باشد و از مژه ها در برابر رادیکال های آزاد محافظت کند. همچنین این روغن با تقویت ریشه مژه ها از ریزش آنها جلوگیری می کند. به همین دلیل می تواند باعث تقویت مژه ها شود. برای استفاده از رزماری کافی است مقداری از این روغن را روی ریشه مژه هایتان بمالید.


نظر خود را بیان کنید