درمان خانگی خط اخم

اگر از خط اخمی که چهره شما را عبوس و غمگین نشان می‌دهد خسته شده اید و به دنبال درمان خانگی خط اخم هستید، این مطلب را از دست ندهید.

درمان خانگی خط اخم

اگر مایل به انجام تزریقات غیر مطمئن زیبایی صورت نیستید، باید بگوییم که برای از بین بردن اخم به بوتاکس نیاز ندارید. در اینجا چند روش درمان خانگی جایگزین وجود دارد. پیری طبیعی است و شما واقعا نمی توانید جلوی آن را بگیرید. با وجود آگاهی کامل از این واقعیت، دیدن این چین و چروک صورت برای هر خانمی ناراحت کننده است. یکی از این علائم پیری، خطوط بین ابروهای است که به خطوط اخم معروف است.

این خطوط تنها ناشی از اخم کردن بیش از حد نیست. در واقع خط اخم در نتیجه آسیب آفتاب، شلی پوست، استرس و عوامل ژنتیکی ایجاد می‌شود. در اینجا انواع روش‌ها برای از بین بردن خانگی خط اخم روی پیشانی بدون بوتاکس آورده شده است. آنها را امتحان کنید.

 1. درمان خانگی خط اخم با مصرف آب

یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید که حاوی آب فراوان باشد. آبرسانی مناسب به مقابله در برابر خطوط و چین و چروک صورت کمک می کند. همچنین مصرف مکمل حاوی اسیدهای چرب امگا 3 را برای کمک به آبرسانی پوست در نظر بگیرید.

 1. درمان خانگی خط اخم با خواب کافی

به میزان کافی بخوابید تا پوست شما استراحت کند. بهتر است به پشت بخوابید، خوابیدن با صورت روی بالش یا به پهلو می‌تواند پوست را تحت فشار گذاشته و خطوط اخم را تشدید کند.

 1. پیشگیری از خط اخم با ضد آفتاب

همیشه از ضد آفتاب روی صورت خود استفاده کنید. یادتان نرود که اشعه ماوراء بنفش خورشید حتی در روزهای ابری و در زمستان نیز وجود دارد.

همچنین بخوانید: خواص خیار برای پوست خشک و جوش دار و برای چاقی صورت چیست

درمان خانگی خط اخم پیشانی

 1. پیشگیری از خط اخم با عینک آفتابی

عینک آفتابی نه تنها از آسیب به چشمان شما پیشگیری می‌کند، بلکه از اخم کردن و بروز خط اخم و همچنین پوست اطراف چشم شما نیز محافظت می‌کند.

 1. ماساژ خط اخم

ماساژ ناحیه بین ابروها به رفع خط اخم کمک می‌کند. برای این کار می‌توان از هر روغن صورت استفاده کرده و آن را با انگشتان به صورت عمودی روی خطوط بمالید. نوک انگشتان خود را روی خط اهم محکم فشار دهید و حدود پنج تا هفت دقیقه به صورت افقی به سمت شقیقه ها بکشید. انجام منظم این کار باعث درمان خانگی خط اخم می شود.

 1. از بین بردن خط اخم با لایه برداری

هفته‌ای یکی دو بار صورت خود را لایه برداری کنید. از اسکراب لایه بردار مورد علاقه خود برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست استفاده کنید.

 1. درمان خانگی خط اخم با ورزش صورت

درست مانند ماساژ صورت، برخی تمرینات و حرکات صورت می‌تواند سطح پوست را بهبود بخشد و خطوط اخم را از بین ببرد. برای خداحافظی با خطوط بین ابروها، این تمرین را در برنامه روزانه مراقبت از پوست اضافه کنید. شقیقه‌های خود را با کف دست نگه دارید و پوست را کمی به طرفین بکشید به نحوری که پیشانی را سفت کند. حالا کف دست خود را به مدت چند دقیقه به صورت دایره‌ای حرکت دهید. توقف کنید و دو دقیقه دیگر آن را در جهت مخالف با حرکات دایره‌ای حرکت دهید. این کار را سه بار تکرار کنید.

 1. درمان خانگی خط اخم با عسل

عسل پوست را آبرسانی می‌کند و در از بین بردن باکتری‌ها مفید است. همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند تا نرمی پوست شما را حفظ کند. برای از بین بردن خط اخم با عسل به یک دستمال قابل شستشو نیاز دارید. با خیساندن یک پارچه قابل شستشو در آب داغ شروع کنید. مقدار اضافی آب را فشار دهید و پارچه گرم و مرطوب را روی پیشانی خود قرار دهید. بگذارید پارچه چند دقیقه روی پوست بماند تا منافذ آن باز شود، سپس لایه نازکی از عسل را بردارید و (با یک برس) روی پیشانی بمالید. اجازه دهید عسل به مدت 15 دقیقه بماند و با آب گرم بشویید. در آخر صورت با آب سرد بشویید تا منافذ پوست بسته شوند. این روتین یک راه حل روزانه عالی است، زیرا آنتی اکسیدان‌های طبیعی عسل آن را برای کاهش ظاهر خطوط اخم مفید می کند.

همچنین بخوانید: فواید روغن بادام تلخ برای پوست و مو، جوش و لک صورت و در ناف چیست

از بین بردن خط اخم با قاشق

 1. از بین بردن خط اخم با قاشق

یک قاشق خنک را روی قسمت بالایی پل بینی خود گذاشته و با فشار اندکی آن را به سمت بالای پیشانی حرکت کنید. مجدداد همین کارها را با قرار دادن قاشق گرم روی خطوط اخم پیشانی تکرار کنید. استفاده از هر دو قاشق را یک به یک 10 بار ادامه دهید. تکرار این حرکت در طول هفته به از بین بردن خط اخم کمک می‌کند.

 1. جایگزین بوتاکس برای خط اخم با ماسک سفیده تخم مرغ

شما می‌توانید برای تمام مشکلات مراقبت از پوست خود به مواد طبیعی اعتماد کنید. برای درمان اخم نیز، می‌توانید یک درمان را با استفاده از سفیده تخم مرغ امتحان کنید. یک سفیده تخم مرغ را با همزن بزنید و با برس صورت روی پیشانی خود و بین ابروهایتان بمالید. بگذارید 20 دقیقه بماند و آن را بشویید. سفیده تخم مرغ به سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک های پیشانی کمک می کند.

همچنین بخوانید: بهترین درمان خانگی منافذ باز پوست با یخ، سرکه سیب و رازیانه

درمان خانگی خط اخم با ماسک

 1. رفع خط اخم با روغن بذر کتان

روغن بذر کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 و آنتی اکسیدان‌ها است و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان به شادابی پوست شما کمک کند. روغن بذر کتان یکی از موثرترین درمان‌های خانگی برای خط اخم است و می تواند تنها در دو هفته آن را برطرف کند. برای داشتن پوستی صاف و لطیف و پیشانی بدون چین و چروک، روزی دو مرتبه یک قاشق غذاخوری روغن بذر کتان را میل کنید.

 1. درمان خانگی خط اخم با وازلین

قبل از استفاده از وازلین بر روی پیشانی خود، باید پیشانی خود را مرطوب کنید. پس از مرطوب شدن، مقدار کمی از وازلین را بمالید و به آرامی روی پوست خود ماساژ دهید. این درمان باید در شب، درست قبل از رفتن به رختخواب انجام شود، اما یادتان باشد که این روش برای پوست مستعد آکنه خوب نیست. وازلین پوست را فوق العاده هیدراته نگه می‌دارد و از ایجاد خطوط اخم بیشتر جلوگیری می‌کند.

سخن آخر

در این مقاله به روش‌های مختلف درمان خانگی اخم با مواد طبیعی که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود پرداختیم. شما می‌توانید این روش‌ها به عنوان یک روتین روزانه در نظر بگیرید تا زمانیکه خطوط اخم برطرف شوند. اگر تجربه‌ای از دیگر روش‌های درمان خانگی خط اخم دارید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


نظر خود را بیان کنید