درمان خانگی رفع سیاهی زیر چشم

درمان خانگی رفع سیاهی زیر چشم

از آنجایی که چشم ها یکی از مهمترین قسمت های زیبایی صورت به ویژه در بانوان هستند باید برای حفظ سلامتی و زیبایی آن اقداماتی انجام داد. آلودگی هوا و افزایش سن و استفاده از لوازم آرایش نامناسب مواردی هستند که می توانند سبب ایجاد نازیبایی هایی از قبیل چروک و سیاهی دور چشم شوند. سیاهی دور چشم یکی از مشکلاتی است بیشتر افراد جامعه با آن روبه رو هستند و به دنبال راه حلی برای درمان آن هستند. امروزه در بیشتر رسانه ها و تبلیغات استفاده از ژل و تزریق و جراحی تنها راه حل های رفع تیرگی و آسیب های دور چشم است. اما بسیاری از افراد ترس از جراحی و یا تزریق دارند بنابراین به دنبال راه حل های غیر جراحی برای رفع سیاهی دور چشم هستند. در این مقاله روش های درمان خانگی رفع سیاهی دور چشم را معرفی می کنیم.

رفع سیاهی زیر چشم با چای کیسه ای

درمان از طریق چای کیسه ای برای رفع سیاهی چشم یکی از درمان های خانگی است که می توان از آن برای درمان التهاب چشم نظیر: گل مژه و سوزش چشم استفاده کرد. استفاده از چای کیسه ای یا همان تی بگ یک درمان خانگی رفع سیاهی زیر چشم است که می توان گفت کم هزینه ترین و به صرفه ترین روش برای درمان سیاهی و پف زیر چشم است. برای این کار می توان از انواع کیسه های چای استفاده کرد اما بهتر است از چایی طبیعی استفاده کنید تا نتیجه بهتری را از این عمل دریافت کنید. استفاده از چای سیاه و چای سبز به دلیل آنتی اکسیدان فراوانی که دارند باعث می شوند تا سلول های پوست زیر چشم شروع به بازسازی خود کنند و رفته رفته رنگ پوست زیر چشم روشن تر خواهد شد. همچنین کافئین موجود در چای سبز سبب باریک تر شدن رگ های زیر چشم می شود و فشار خون این ناحیه را کاهش می دهد. چای های گیاهی دیگر نظیر چای بابونه، اسطوخودوس، روبیوس، گل خوش نیز از چایی هایی هستند که می توان از آن ها در درمان التهاب، پف و تیرگی زیر چشم استفاده کرد.

همچنین بخوانید: خواص روغن آرگان برای دور چشم و رفع تیرگی، سیاهی و چین و چروک دور آن

درمان خانگی رفع سیاهی زیر چشم

نکات بهداشتی

توجه داشته باشید که هنگام استفاده از کیسه چایی روی چشم خود تمام نکات بهداشتی را رعایت کنید برای مثال :

  • دستان خود را با آب و صابون بشویید.
  • از کیسه چای داغ استفاده نکنید.
  • آرایش چشم را کاملا پاک کنید و در صورت داشتن لنز آن را از چشم خارج کنید.

رفع سیاهی زیر چشم با یخ

یخ خواص شگفت انگیزی برای رفع سیاهی دور چشم دارد. در صورتی که از سیاهی و یا پف زیر چشم خود رنج می برید توصیه می شود از یخ های مکعبی استفاده کنید. استفاده از یخ یکی از روش های درمان خانگی رفع سیاهی چشم است. برای استفاده از این روش می توانید مکعب های یخی را به صورت رفت و برگشتی زیر پلک خود بکشید تا سبب از بین رفتن سیاهی دور چشم شود و یا می توانید چای سبز را دم کرده و سپس در قالب های یخ بریزید و در فریزر قرار دهید پس از آن می توانید از این یخ ها برای ماساژ دادن زیر چشم خود استفاده کنید. همچنین شما می توانید مقداری آب خیار رنده شده و آب رز جوشانده شده را با یکدیگر مخلوط کنید و بگذارید یخ بزند پس از آن ناحیه سیاه دور چشم خود را با استفاده از این یخ ماساژ دهید.

همچنین بخوانید: علل و درمان کیسه و پف زیر چشم

رفع سیاهی زیر چشم با یخ

رفع سیاهی زیر چشم با سیب زمینی

استفاده از ماسک سیب زمینی یکی از روش های کم هزینه و بی خطر برای رفع سیاهی زیر چشم است. سیب زمینی خواصی دارد که می تواند باعث رفع تیرگی و سفید شدن پوست شود. برای استفاده از این ماسک ابتدا پوست خود را به خوبی بشویید سپس برش های سیب زمینی رابه مدت 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. سپس پوست خود رابا آب سرد بشویید. این عمل را هر روزیا یک روز در میان تکرار کنید. چنانچه به صورت مرتب از این ماسک استفاده کنید می توانیددر طول یک هفته تاثیرات مثبت آن را مشاهده نمایید.

رفع سیاهی زیر چشم با آبلیمو

ممکن است در ابتدا برای شما غیر قابل باور باشد که چطور می توان با استفاده از آبلیمو سیاهی زیر چشم را برطرف کرد. اما باید بگوییم که آبلیمو خاصیت آنتی اکسیدان بسیار زیادی دارد بنابراین می تواند سبب از بین بردن سیاهی و روشن شدن پوست شود. می توانید آبلیمو را با ترکیبات دیگر مانند عسل و یا خیار مخلوط کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. برای مثال ترکیب عسل و آبلیمو باعث می شود که سیاهی زیر چشم پس از مدتی که به طور مرتب از آن استفاده کردید از بین برود. برای این عمل ابتدا آبلیمو و عسل را با هم ترکیب کنید و برای مدت 5 دقیقه اجازه دهید روی پوست بماند و پس از آن با آب ولرم بشویید. عسل نیز خاصیت مرطوب کنندگی دارد و می تواند سبب تقویت و آبرسانی به پوست شود.

همچنین بخوانید: روتین پوستی پوست چرب و جوش دار و دهیدراته چگونه است؟

رفع سیاهی زیر چشم با آبلیمو

رفع سیاهی زیر چشم با لیزر

امروزه استفاده از روش های نوین برای از بین بردن سیاهی دور چشم مرسوم شده است. برای مثال استفاده از لیزر یکی از روش های رفع سیاهی است که هزینه زیادی دارد. در صورتی که تیرگی های زیر چشم حاصل تجمع رنگ دانه های زیر چشم باشد استفاده از لیزر و یا آی پی ال می تواند در درمان آن موثر باشد.

رفع سیاهی زیر چشم با قهوه

قهوه دارای آنتی اکسیدان و کافئین است و این به آن معنی است که می تواند به خوبی سلول های پوست را ترمیم کند. همچنین قهوه می تواند گردش خون را بالا ببرد. ترکیب قهوه و آلوورا سبب تولید ویتامین e می شود بنابراین می تواند تجمع رنگدانه ها را از بین ببرد. این ترکیب را آماده کنید و روزانه 15 دقیقه بگذارید بماند سپس با آب سرد بشویید. این روش نیز درمان خانگی رفع سیاهی زیر چشم است.

رفع سیاهی زیر چشم با ویتامین

مصرف قرص ویتامین e به صورت خوراکی و یا به صورت موضعی سبب تقویت پوست و روشن تر شدن آن می شود. از قرص ویتامین e می توان برای آبرسانی به زیر چشم نیز استفاده کرد تا تجمع رنگدانه ها را از بین ببرد و سبب روشن شدن پوست زیر چشم شود. این روش نیز یکی از روش های درمان سیاهی زیر چشم است.


نظر خود را بیان کنید