جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام

10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری Hoi An

در ساحل مرکزی ویتنام شهر باستانی Hoi An قرار گرفته است. این شهر مانند شهرهای دیگر جنوب شرقی آسیا نیست و بر روی کانال های منتهی به دریای ویتنام شرق ساخته شده است. سبک معماری آن ترکیبی است؛ منعکس کننده فرهنگ چین، پرتغال، فرانسه و ژاپن.

بازدید Hoi An فرصتی برای کشف خانه های سنتی، معابد (پاگودا) و پل ها می باشد. رنگ های مهیج، مردم محلی خوش برخورد و فرهنگ باور نکردنی علاقه بازدیدکنندگان را به منطقه افزایش می دهد.


  1. خانه قدیمی phun hung

جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام,خانه قدیمی phun hung

خانه قدیمی phun hung دو طبقه است، و در قرن 18 ساخته شده بود. بیش از هشت نسل از خانواده در این خانه زندگی می کردند. چیزی که خانه را منحصر به فرد می کند شبیه موزه بودن آن است.

راهنمای خانه نیز بخشی از نسل هشتم به حساب می آید. خانم آن خانه اجدادی خود را با تمام جزئیات به شما نشان می دهد. شما می توانید تاثیر معماری و دکوراسیون چین و ژاپن را در این خانه ببینید.


  1. بازار مرکزی

جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام,بازار مرکزی-hoi_an_central_market

اگر شما شکمو هستید هیچ جایی بهتر از بازار مرکزی در شهر نیست. بازار بزرگی در کنار رودخانه واقع شده است که فروشگاه های مختلفی دارد.

در این منطقه غذاهای مختلفی با قیمت ارزان به فروش می رسد مانند کائو لاو. این ماکارونی از سبزی و گوشت تازه تهیه شده است. همچنین یک بازار بزرگ ماهی نیز وجود دارد که ارزش دیدن دارد.


  1. ساحل بنگ

جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام,ساحل بنگ-an_bang_beach

یکی از شلوغ ترین سواحل در تمام ویتنام ساحل بنگ است. ساحل بنگ ساحلی شنی طولانی دارد که به اقیانوس آبی دسترسی دارد، و محلی مناسب برای استراحت در آفتاب و یا شنا است.

بر خلاف دیگر سواحل در Hoi An ، فرسایش جزو مشکلات ساحل نیست. در واقع شن و ماسه زیادی در این منطقه ساحلی وجود دارد. فروشندگان بی شماری در زیر سایه درختان نخل به فروش خوراکی در طول روز می پردازند.


  1. خانه قدیمی Tan ky

جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام,خانه قدیمی Tan ky

یکی دیگر از جاذبه های غیر معمول در هوی آن Hoi An خانه قدیمی Tan ky است. این خانه بیش از 200 سال قدمت دارد و از زیر دست هفت نسل در خانواده ویتنامی رد شده است.

خانه معماری جالبی دارد، و در آن جزئیاتی مانند قرقره هایی برای بالا بردن مبلمان و بالکنی چوبی حکاکی شده دیده می شود. اعضای خانواده هنوز در خانه قدیمی Tan ky زندگی می کنند.


  1. سالن مجمع کانتونی

جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام,سالن مجمع کانتونی-cantonese_assembly_hall

یکی از محبوب ترین جاذبه ها در هوی آن Hoi An سالن مجمع کانتونی است. این سالن با عنوان کوانگ Trieu نیز شناخته شده است و در کنار بتکده Cau قرار دارد.

همانگونه که از نام آن مشخص است، سالن توسط مهاجران کانتونی در قرن 19 ساخته شد. این محل برای تجمع جهت عبادت و ارتباط میان بازدید کنندگان چینی و ساکنان بود. در بازدید از سالن مجمع کانتونی، می توانید ساختار و دکوراسیون دارای اژدهاهای سفالی را مشاهده کنید.


  1. خیاطان Hoi An

جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام,خیاطان Hoi An-hoi_an_tailors

این شهر دارای خیاطان سنتی زیادی است و از آن جایی که شهر از گذشته به عنوان یک بندر تجاری در مسیر ابریشم بوده است خیاطان ماهری دارد. همچنین خیاطی یکی از محبوب ترین کارهای در Hoi An است.

در مغازه می توانید انواع بی شماری از پارچه های فابریک با رنگ های مختلف مشاهده کنید و اندازه های مختلف سفارش دهید. روز بعد، می توانید لباس مورد علاقه خود را دریافت کنید یا با پرو و اندازه کردن در بازدید بعدی لباس آماده خواهد بود. می توانید پس از تکمیل لباس پول آن را پرداخت کنید.


  1. سالن مجمع فوجیان

جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام,سالن مجمع فوجیان-fujian_assembly_hall

فوک کین نام رایج سالن مجمع فوجیان است. مانند سایر سالن ها در شهر، فوک کین نیز محلی برای تجمع ساکنان، تجار و بازدید کنندگان از منطقه خاص فوجیان در چین است. بعدها سالن تبدیل به یک مکان مذهبی به افتخار خدای تین هائو شد.

بازدید از سالن مجمع فوجیان به معنی مشاهده چشمه های رنگارنگ در حیاط، دروازه های مزین اطراف ملک و اژدهاهای حک شده زیبا در اتاق اصلی است. سالن مجمع فوجیان هنوز مکانی محبوب در میان بازدید کنندگان و ساکنان منطقه فوجیان می باشد.


  1. بازار شبHoi An

جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام,بازار شبHoi An

هیچ کمبود فرصت خریدی در این شهر وجود ندارد، اما یکی از جالب ترین جاها بازار شب می باشد. بازار در خیابان نگوین هوانگ واقع شده است، دقیقا در مقابل پل سرپوشیده ژاپنی. بازار حدود پنج هر شب باز می شود و بیش از 500 فروشنده فروشگاه های خود را از سوغاتی تا لباس و مواد غذایی تازه باز می کنند.

شاید مورد توجه ترین چیز فانوس های کاغذی است که در شب به زیبایی می درخشد. می توانید یک فانوس رنگارنگ بخرید تا در هنگام خرید خودنمایی کند یا می توانید آن را به منزل ببرید و به یاد رنگ ها، طراوت و چالاکی و شور و هیجان بازار شب بیفتید.


  1. پل سرپوشیده ژاپنی

جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام,پل سرپوشیده ژاپنی-japanese_covered_bridge

پل سرپوشیده ژاپنی یا بتکده Cau، یکی از پر بازیدترین نقاط دیدنی شهر است. این پل در قرن 17 ساخته شده است و خیابان ترنسپاندر را به خیابان نگوین مین Thi Khai متصل می کند. این پل به اهالی اجازه می دهد به مناطق چینی دسترسی داشته باشند.

این پل سرپوشیده است و شبیه یک بتکده ژاپنی می باشد و سبک اصلی آن به 400 سال گذشته برمی گردد. پوشاندن پل دلیل داشته است و به عنوان پناهگاهی می باشد اما آن را با حجاری و تصاویر حیوانان تزئین کرده اند.


  1. شهر قدیمی

جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام,شهر قدیمی-hoi_an_old_town

شهر قدیمی منطقه ای در جنوب شرق آسیا در بندر تجاری است که از 15 تا قرن 19 به عنوان بندر استفاده می شده است. بسیاری از ساختمان های تاریخی در سبک سنتی چینی ساخته شده است، و جاده های باریک و پیچ در پیچی دارد.

مناطق برجسته این شهر قدیمی شامل پل سرپوشیده ژاپنی، سه خانه قدیمی و معبد کانگ کوان می باشد. چندین موزه در شهر قدیمی وجود دارد، اما برای دیدن اجرای موسیقی محلی باور نکردنی در کارگاه صنایع دستی از دیدن موزه ها منصرف می شوید.


نظر خود را بیان کنید