30 دقیقه پیاده روی چند کالری می سوزاند؟

با نیم ساعت پیاده روی چه اتفاقاتی در بدن می افتد

walking

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ بیایید با هم صادق باشیم. همه ما حداقل روزانه نیم ساعت با شبکه های اجتماعی فیسبوک، اینستاگرام و خیلی برنامه های دیگر وقت می گذرانیم. اگر بخواهیم تصمیم عاقلانه ای بگیریم گوشی ها را کنار می گذاریم و همان تایم را به پیاده روی می پردازیم. با پیاده روی هم وقت را به بطالت نگذرانده ایم و هم به سلامت خودمان اهمیت داده ایم. ۷ چیز هست که هنگام پیاده روی برای بدن اتفاق می افتد.

حدود ۱۵۰ کالری می سوزانید

بسته به وزن و سرعت پیاده روی بدن شما حداقل ۱۵۰ کالری می سوزاند. پس نگران مقدار کم کلوچه هایی که بعد از نهار خوردید نباشید.

احساس آرام تری دارید

پیاده روی حتی اگر در یک منطقه و خیابان شلوغ و پر سروصدا هم باشد می تواند آرام بخش باشد. برای عمیق تر شدن این آرامش یک برنامه مدیتیشن در گوشی نصب کنید و به راهنمای مدیتیشن پیاده روی گوش بدهید.

ماهیچه های پاها شکل می گیرند

فقط نیم ساعت پیاده روی در روز ماهیچه های پا را تقویت کرده و شکل می دهد. در هفته دو بار پیاده روی را به همراه ورزش های قدرتی انجام دهید.

رگ های واریسی کمتر می شوند

ثابت شده است که پیاده روی منظم هم ظاهر و هم درد واریس را کمتر می کند. فقط باید هنگام پیاده روی کتانی های مناسب بپوشید.

هضم و گوارش غذا بهتر می شود

سعی کنید پس از یک وعده غذای سنگین جلوی تلویزیون روی مبل لم ندهید. یک پیاده روی نیم ساعته باعث می شود غذا در سیستم گوارشی حرکت کرده و سطح قند خون نیز ثابت می ماند.

خلاق تر می شوید

می دانید چه چیزهایی شما را از خلاقیت باز می دارد؟ تماشای سریال های تکراری. وقتی به پیاده روی می روید یک دفترچه با خود بردارید. آن وقت است که با ایده های خلاقانه ای که به ذهنتان می آید شگفت زده می شوید.

ترغیب می شوید بیشتر ورزش کنید

پس از چند هفته که به همین روال ادامه دادید دیگر پیاده روی مثل آب خوردن می شود و احساس می کنید باید تمرین ها را کمی بیشتر کنید. مثلا نیم ساعت دوچرخه سواری کنید یا هر چیز دیگر.


کالری سوزی بیشتر با این شیوه پیاده روی!

پیاده روی walking

اگر به‌دنبال راهی ساده برای کالری سوزی بیشتر هستید، ممکن است بخواهید نحوه قدم برداشتن‌تان را تغییر دهید، چون تحقیقی جدید نشان داده که داشتن سرعت‌های متنوع در پیاده‌روی، موجب کالری سوزی بیشتر می‌شود.

محققان دانشگاه اوهایو دریافتند که پیاده‌روی با سرعت‌ها مختلف می‌تواند در مقایسه با حفظ یک سرعت یکنواخت، تا بیست درصد کالری بیشتری بسوزاند. این مطالعه برای اولین بار میزان متابولیسم، یا کالری سوخت شده در پیاده‌روی با سرعت‌های متغیر را مورد ارزیابی قرار داد.

بیشتر پژوهش‌های قبلی روی سرعت پیوسته در پیاده‌روی انجام شده بودند و این تحقیق، تکه بزرگ گمشده در این پازل بود که میزان متابولیسم در سرعت‌های متفاوت و متغیر، سنجیده شد و معلوم گردید این عامل مهمی در کالری سوزی است.

این نتایج نشان می‌دهد با استفاده از روش‌های سنتی، افراد می‌توانند مقدار کالری سوزانده شده حین پیاده‌روی در زندگی روزمره یا هنگام ورزش کردن را بفهمند.

عمل تغییر سرعت، انرژی صرف می‌کند اما مقدار این انرژی نشان‎‌دهنده مقدار کالری سوزی نیست. محققان دریافتند بیشتر از هشت درصد انرژی که ما حین پیاده‌روی عادی روزانه صرف می‌کنیم، می‌تواند به‌دلیل انرژی باشد که برای شروع و توقف پیاده‌روی نیاز داریم. راه رفتن با هر سرعتی، مقداری انرژی صرف می‌کند، اما وقتی سرعت را تغییر می‌دهیم، اصطلاحا پدال گاز را فشار می‌دهیم. تغییر انرژی جنبشی فرد، نیازمند کار بیشتر روی پاها بوده و این فرایند قطعا انرژی بیشتری صرف می‌کند.

این مطالعه همچنین این پیش بینی را تائید کرد که افراد وقتی در مسافت‌های کوتاه‌تر پیاده‌روی می‌کنند، آهسته‌تر راه رفته و با افزایش مسافت، سرعت‌شان را هم افزایش می‌دهند.

این یافته‌ها، می‌تواند نتایجی در زمینه فیزیوتراپی و توانبخشی داشته باشد، جایی که سنجش سرعت لازم برای طی یک مسافت خاص، به‌عنوان شاخصی برای تعیین پیشرفت بیمار درنظر گرفته می‌شود. و اما چند توصیه برای کالری سوزی بیشتر هنگام پیاده روی: جوری راه بروید که احساس غیرطبیعی داشته باشید، یعنی کارهای عجیب و غریب بکنید: با کوله‌پشتی راه بروید یا با وزنه‌هایی روی پاهای‌تان. مدتی راه بروید، سپس توقف کنید و دوباره تکرار نمایید. کمی در مسیر مستقیم و سپس در مسیر منحنی حرکت کنید.

همچنین بخوانید: میزان کالری انواع نوشیدنی

نظر خود را بیان کنید