راهنمای انتخاب لباس عروس

چگونه لباس عروسی مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه تشخیص دهیم که چه لباسی برای ما مناسب و بهترین است؟ هر لباسی برای فرم اندامی خاص طراحی شده ، یک راهنمای جامع و کامل بر اساس توصیه بزرگترین دیزاینر های دنیا برای شما آماده کرده ایم تا در انتخاب لباس به یادماندنی تان همراهتان باشیم.

انتخاب لباس عروس شاید به نظر خیلی سخت باشد ، با آن همه مدل های موجود در بازار اگر ندانید چه چیزی مناسب شماست نمی توانید انتخاب درستی داشته باشید ، اول از همه باید بدانید که اندام شما چه فرمی دارد ، بعد در میان مدل هایی که برای اندام شما مناسب است می توانید یک لباس عروس فوق العاده با توجه به فرم بدنتان انتخاب کنید. برای هر فرم اندام چندین نمونه لباس پیشنهادی را می توانید درعکسها ببینید:

لباس عروس برای اندام گلابی شکل

لباس عروس برای اندام گلابی شکل

اگر اندامی گلابی شکل داریدقسمت بالا تنه لباس را پر تر انتخاب کنید.

درجستجوی دامنی باشید که کمی پف دار باشد و از کمر تا زمین کشیده شود، قسمتهای باریک بدن را مشخص و ناحیه باسن و ران به بدن چسبیده نباشد. ( پارچه های ساتن دوشز و تافته برای این مدل لباس بسیار مناسب هستند برای اینکه این پارچه ها به بدن نمی چسبند) بالاتنه یقه هفت و یک سینه ریز ریش ریش می تواند به اندام فوقانی جلوه بهتری بدهد.

به یاد داشته باشید که می توانید طرح لباس را به صورت A کار کنید اما زمانی که از یک پارچه فابریک استفاده می کنید باید در پایین لبه ها روی زمین کشیده شود

لباس عروس برای افراد ریز نقش

لباس عروس برای افراد ریزنقش

طراح های کار شده روی لباس کوچکتر و ظریف تر باشد و در ناحیه کمر لباس کشیده تر شود تا قدتان را بلند تر نشان دهد.
اگر ریزه اندام هستند در جستجوی لباسی با دامنی شیپوری شکل باشید مدلی انتخاب کنید که خط کمر طبیعی شما را مشخص کند تا نیمه پایینی لباس و البته اندام شما را بلندتر نشان دهد. جنس پارچه به نظر خودتان بستگی دارد – می توانید از پارچه های براق و درخشان استفاده کنید. اما سنگ کاری یا طرح های لباس نباید درشت باشند و محدود به ناحیه سینه شود تا کمی بالاتنه جلوه داشته باشد.

به یاد داشته باشید که: حواستان به لباسهایی که کمر افتاده ای دارند باشد چون باعث می شوند پاهایتان کوتاهتر از حد معمول به نظر بیایند و دامنهای پف دار نیز به راحتی حجم بدن را در خود پنهان می کنند. به علاوه از پوشیدن دامن های کوتاه خودداری کنید این دامنها هم پاها را کوتاه نشان می دهند.

مقاله مشابه: 6 قدم تا انتخاب لباس عروس

لباس عروس برای اندام سیب شکل

لباس عروس برای افراد با اندام سیب شکل

اگر اندامی سیب شکل دارید باید دور کمر را لاغر تر نشان دهید.

در جستجوی لباسی باشید که در باریک ترین قسمت لباس یعنی کمر بتوانید کمربند ببندید تا اندام شما به شکل حرف A نشان دهد. از مدلهایی که روی قسمت سینه آن طراحی دارد استفاده کنید و یا برای ناحیه گردن می توانید با طراحی، لباس را کمی شلوغ کنید. بهترین مدل یقه برای لباس عروس شما یقه 7 است. چون نگاه را عمودی می کند نه افقی !

به یاد داشته باشید که: از پوشیدن لباسهایی با دامن شیپوری خودداری کنید چون ناحیه چاق بدن شما را برجسته تر نشان می دهد.

لباس عروس برای افراد سایز بزرگ

لباس عروس برای افراد سایزبزرگ

اگر شما سایز بزرگ هستیددر جستجوی لباسهایی باشید که دامن آنها دقیقا از زیر ناحیه سینه شروع می شوند و تا زمین ادامه دارند. البته اطمینان خاطر پیدا کنید که درز دامن لباس از روی سینه شروع نشود و هیچ چینی در آن ناحیه نداشته باشد. چون در آنصورت شبیه لباسهای بارداری می شود. این لباس باید اضافه وزنتان را بپوشاند نه اینکه به آن اضافه نماید.

به یاد داشته باشید که: پارچه های ساتن به نسبت پارچه های خیلی نازک و روان شکیل تر می شوند. اگر دوست دارید جذاب تر به نظر برسید از پارچه هایی برای لباس استفاده کنید که ضخامت بیشتری دارند سپس می توانید از پارچه توری ابریشمی نازک برای طراحی آن استفاده کنید.

لباس عروس برای کسانی که بالاتنه درشت دارند.

wedding-dress-busty

اگر بالاتنه برجسته داریدقسمت یقه را کمی شلوغ انتخاب کنید تا چهره شما را بازتر نشان دهد و دکلته را متناسب تر نشان دهد. اگر دوست دارید از لباسهایی که در قسمت بالاتنه بند ندارند استفاده کنید از یقه هایی که در ناحیه گردن شیب کمتری دارند استفاده کنید یعنی یقه های دکلته صاف و بدون برش ( چون دکلته هایی که برش 7 شکل دارند سینه ها را بزرگتر نشان می دهند)

به یاد داشته باشید که: پارچه های ناحیه بالاتنه که براق و درخشان هستند ( مثل ارگانزا ، ساتن یا ابریشمی ) حجم بیشتری در ناحیه سینه ایجاد می کنند. همچنین پارچه های گیپور هم مثل پارچه های نامبرده حجیم کننده هستند.

لباس عروسی برای قد بلندها

لباس عروس برای قدبلندها

اگر قدبلند هستیدیک لباس ساده می تواند قد طبیعی شما را بلندتر نشان دهد.
درجستجوی یک لباس ساده باشید. روش ما به بزرگنمایی اندام طبیعی شما کمک می کند. بنابراین هر ویژگی ای که لباس داشته باشد مثل خط کمر پایین تر و یا دامنی بلند و مواج لازم است که با قد بلند شما جور در بیاید. اگر لباس شما دامن بلندی دارد باید تا زیر مچ پا امتداد داشته باشد. چون نباید جوری به نظر برسد که لباستان را از یک فرد قد کوتاه عاریه گرفته اید!

به یاد داشته باشید که: از آنجایی که شما اندام خوبی دارید ، زمانی که نوبت به آرایش کردن می رسد شاید زیاد جدی نگیرید. روی آرایش صورت و مو هم باید با دقت عمل کنید و افراط نکنید.

مقاله مرتبط: انتخاب لباس عروس بر اساس قد

لباس عروسی برای اندام مستطیل شکل

لباس عروس برای اندام مستطیلی

در جستجوی لباسی باشید که به اندامتان انحنای لازم را بدهد یعنی همان چیزی که ندارید. لباسهایی چند لایه که انحنای پهلو و کمر را بهتر نشان دهد. یا دامنهای بلندی که در ناحیه زیر کمر پف دار هستند گزینه مناسبی می باشد مخصوصا این دامنها برای کسانی که باسن برجسته ندارند بهتر است.

به یاد داشته باشید که: اگر سینه های کوچکی دارید ، از لباس زیری استفاده کنید که سینه ها را حجیم نشان دهد.

لباس عروسی برای کسانی که سینه های کوچک دارند

لباس عروس برای کسانی که بالاتنه کوچک دارند

در جستجوی لباس توری باشید. چین های اضافی در ناحیه سینه بالاتنه را پر می کند و در قسمت سینه برجستگی ایجاد می کند. با استفاده از این حقه می توانید قسمت سینه را درشت تر نشان دهید
به یاد داشته باشید که: یک لباس زیر خوب می تواند جلوه مناسبی برای سینه بوجود آورد اما اگر لباس شما دکلته و بدون بند باشد، در آنصورت گزینه های کمتری برای انتخاب لباس زیر خواهید داشت در عوض می توانید از سوتین های ژله ای بدون نگرانی استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید