ساختن دوباره زندگی

توصیه‌هایی برای دستیابی به موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی

«هیچوقت برای اینکه به کسی تبدیل شوید که می‌خواهید دیر نیست.» — جرج الیوت

زمانی که با Fortune کار می‌کردم، فکر می‌کردم می‌دانم موفقیت چگونه است. در ذهن من، موفقیت، دعوت به مهمانی‌های رسمی، رفتن به جاهای شگفت‌انگیز با پرواز فرست کلس و داشتن خانه‌ای دیگر در منطقه‌ای کوهستانی بود.

درحالی که برای خیلی از مشتریان من، این چیزها واقعی بود و نه رویا، اما به ‌نظر می‌رسید موفقیت‌شان در 60 ساعت کار هفتگی، مسافرت‌هایی که هرگز نرفته‌اند و رد و بدل ایمیل در نیمه شب هم بود.

من در مورد شما نمی‌دانم، اما این زندگی نیست که من برایش تلاش کنم.

بعد از سالها تماشای مشتریانم که درحال جستجوی نوعی استرس‌برانگیز از موفقیت بودند، من به رویکرد متعادل‌تر و خاص خودم در مورد موفقیت رسیدم.

موفقیت برای من شامل پیاده‌روی‌های طولانی با سگم، زمانی برای انجام کاری که دوست دارم، و چند فرد خاص و مهم که بتوانند درعملی کردن این کارها کمکم کنند می‌شود.

اگر موفقیت برای شما هم مشابه همین است، می‌توانید این پنج قدم را برای خلق شادی و سلامتی خاص خودتان بردارید:


  1. روز عالی خودتان را برنامه ریزی کرده و تصورش کنید.

موفقیت، چیزی بیشتر از یک موجودی بانکی است؛ موفقیت، زندگی روزمره‌ای است که واقعا دوست دارید. اگر واقعا مطمئن نباشید موفقیت چگونه است و چه حسی دارد، به‌سختی می‌توانید زندگی “موفقیت آمیز”ی داشته باشید. یک دفترچه تهیه کنید و در آن بنویسید که روز رویایی شما چگونه روزی است. با این چند سوال شروع کنید:

  • . چه ساعتی از خواب بیدار خواهید شد؟
  • . مایلید چه کاری انجام دهید؟
  • . با سایرین خواهید بود یا بیشتر وقت‌تان را می‌خواهید تنها باشید؟
  • . برای بهبود وضعیت جسمی، عاطفی، مالی و حرفه‌ای‌تان چه کارهایی خواهید کرد؟

  1. از چیزهایی که درحال حاضر بخشی از زندگی‌تان هستند اما به “روز رویایی‌” تان تعلق ندارند، لیستی تهیه کنید.

به آن روز ایده آل نگاه کنید و ببینید چه فاصله‌ای با وضعیت فعلی‌تان دارد. چقدر متفاوت است؟

شاید زندگی کنونی شما شامل 45 دقیقه رفت و آمد روزانه، برگه‌های فراوان، و سپری کردن زمان خیلی زیاد در فروشگاه باشد.

از تمام چیزهایی که در دنیای موفق و رویایی‌تان از زندگی، ویرایش یا حذف‌شان خواهید کرد، یادداشت بردارید.


  1. به این فکر کنید که چطور می‌توانید این موارد را از زندگی‌تان حذف کنید.

رمز یک زندگی واقعا موفق، انجام بیشتر کاری که دوست دارید و کمتر پرداختن به چیزییست که دوست ندارید. همین!

در هر روز شما می‌توانید با پیدا کردن راه‌هایی برای رها شدن از الزامات و کارهایی که دوست ندارید و مانع جلو رفتن‌تان است، به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

رفت و آمد روزانه به محل کارتان را دوست ندارید؟ از رئیس‌تان بپرسید آیا امکانش وجود دارد که دو روز در هفته از خانه کارتان را انجام دهید.

از این برگه‌ها متنفرید؟ ببینید آیا یکی از همکاران یا دوستان‌تان می‌تواند کارش را با شما معاوضه کند. می‌خواهید زمان کمتری را در صف فروشگاه‌ها بگذرانید؟ بگذارید مایحتاج‌تان را برای‌تان ارسال کنند.


  1. تعریف انحصاری خودتان از موفقیت را مدام به خود یادآوری کنید.

وقتی زندگی‌تان را براساس فقط چیزهایی که دوست دارید غربال می‌کنید، ممکن است با تعریفی که جامعه از موفقیت ارائه می‌دهد گیج شوید. تسلیم نشوید! یادآورهای عینی موفقیت شما جایی هستند که بعدا آنها را خواهید دید:

برای لاک اسکرین تلفن‌تان از تصویر سفر و تفریح استفاده کنید، یا اسکرین سیوری از یک نقل‌قول مربوط با رویای‌تان یا تصویری که به شما الهام ببخشید بسازید.


  1. عادت کنید که موفقیت‌های‌تان را با دیگران به اشتراک بگذارید، چه با تعریف جامعه جور باشد و چه نباشد.

ساختن دوباره زندگی

دفعه بعد که در یک شبکه اجتماعی هستید و دیگران درحال به اشتراک گذاری پیروزی‌های‌شان هستند، از بازگو کردن موفقیت‌های خودتان نترسید.

به دیگران بگویید چطور با تعویض اختیارات خودتان به دیگران، ده ساعت از کار هفتگی‌تان کم کرده‌اید؛ اپلیکیشن، برنامه، یا طرز فکر جدیدتان را به شما برای استفاده بهتر از آخر هفته‌های‌تان کمک کرده، به اشتراک بگذارید.

هیجان، واگیر دارد، و شما هرگز نمی‌دانید چه کسی همزمان با شما در حال زیر سوال بردن تعادل زندگی و کارش است. شاید ماجرای شما، همان انگیزه‌ای باشد که آنها برای بازبینی مجدد شیوه شما در انجام امور نیاز دارند!

موفقیت، همه جور شکل و اندازه‌ای دارد. شما تنها کسی هستید که تصمیم می‌گیرید برای شما چه شکلی باشد و باز هم تنها کسی هستید که می‌توانید آن را به واقعیت تبدیل نمایید.


نظر خود را بیان کنید