طرز تهیه شیرینی سپه سالاری

شیرینی سپه سالاری یکی از انواع شیرینی های سنتی ایرانی است که هم در تبریز و هم در قزوین و خیلی از شهر های دیگر ایران نیز پخته و تهیه می شود. در وهله اول ممکن است شما این شیرینی بسیار خوشمزه را با کلوچه اشتباه بگیرید که این هم به دلیل شباهت ظاهری زیادی است که این شیرینی به کلوچه داشته است ولی باید بدانید که این شباهت تنها از نظر ظاهری بوده و از نظر طعم و مزه بسیار با کلوچه متفاوت بوده است. این شیرینی می توانید یک پیشنهاد عالی برای پذیرایی در ایام دید و بازدید نوروز و عید دیدنی ها و یا حتی دور همی ها و شب نشینی های شما باشد و شما می توانید آن را در کنار انواع نوشیدنی های گرم میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. امروز در آلامتو طرز تهیه شیرینی سپه سالاری قزوینی عالی و سنتی با پیمانه به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای شیرینی سپه سالاری با پیمانه

  • کره 180 گرم
  • آرد قنادی 350 گرم
  • پودر قند 110 گرم
  • ماست 60 گرم
  • تخم مرغ 2 عدد
  • پودر زنجبیل 1 ق چایی خوری
  • زغفران غلیظ دم کرده 3 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی نارگیلی بدون فر

طرز تهیه شیرینی سپه سالاری قزوینی عالی و سنتی

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا قبل از شروع کار تمامی مواد اولیه شیرینی خود را چند دقیقه ای در دمای محیط قرار دهید تا مقداری تمامی مواد شما با محیط هم دما شوند و بعد شروع به کار کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن پودر قند و کره

در این مرحله کره ای ک به دمای محیط رسیده را داخل ظرفی بریزید و به آن پودر قند را نیز اضافه کنید و ترکیب آن دو را به وسیله هم زن برقی هم بزنید و مخلوط کنید تا به خوبی سبک شود. دقت داشته باشید ما اصلاً نیازی به کره آب شده نداریم بلکه به کره نرمی نیاز داریم که در دمای محیط نرم شده باشد.

مرحله سوم: اضافه کردن پودر زنجبیل و تخم مرغ

مواد که به خوبی سبک شدند به آن ها پودر زنجبیل را هم اضافه کنید و مجدد آن ها را به خوبی با هم زن برقی هم بزنید تا خوب همه مواد با هم دیگر ترکیب شوند و بعد ظرف را به وسیله لیسکی به خوبی دور گیری کنید سپس تخم مرغ ها را نیز بشکنید و زرده و سفیده آن ها را جدا کنید و زرده ها را به مواد داخل ظرف اضافه کرده و با هم زن برقی دوباره هم بزنید و مخلوط کنید. دقت داشته باشید هنگام اضافه کردن زرده تخم مرغ حتماً ظرف را دورگیری کنید تا به هیچ عنوان ترکیب شما بوی زهم تخم مرغ را ندهد.

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد و ماست

ماست را نیز به مواد اضافه کنید و در حد چند ثانیه ای آن را نیز با مواد با هم زن برقی به خوبی مخلوط و ترکیب کنید و بعد آرد خود را درون ظرفی جدا ابتدا دو مرتبه الک کرده و بعد آن را طی سه مرحله برای بار سوم روی مواد داخل ظرف خود الک کنید و آرام آرام به مواد اضافه کنید و هر بار پس از اضافه کردن آرد به آن ها ترکیب مواد و آرد را به خوبی به وسیله لیسکی هم بزنید و مخلوط کنید تا در آخر خمیری به دست آید و بعد خمیر را به وسیله نوک انگشتان دست خود شروع به ورز دادن کنید تا خمیر شما به خوبی جمع و آماده شود. و بعد خمیر آماده شده را داخل کیسه فریزر تمیزی قرار دهید و آن را بریا مدت 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا خمیر شما به خوبی استراحت کند و آماده شود.

مرحله پنجم: شکل دادن به خمیر و آماده سازی نهایی شیرینی

وقتی خمیر به خوبی آماده شد آن را برداشته و از آن به اندازه گردویی جدا کنید و با کف دست خود به آن شکل دایره ای بدهید و بعد خمیر را به وسیله قالب شیرینی برنجی شکل دهید و قالب بزنید و سپس کف سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و تمامی شیرینی ها را داخل سینی قرار دهید و روی شیرینی را با چیزی داخل سینی بپوشانید مجدد به آن ها به مدت 1 ساعت دیگر داخل یخچال استراحت دهید و بعد از گذشت 1 ساعت روی تمام شیرینی ها را به وسیله برس آشپزی مقداری از زعفران آب کرده غلظ بمالید و رومال کنید.

مرحله ششم: پخت شیرینی سپه سالاری

فر خود را برای مدت 15 دقیقه روی دمای 175 درجه قرار دهید تا داخل فر شما به خوبی گرم و آماده شود و بعد سینی فر خود را برای مدت 25 تا 30 دقیقه با دمای 175 درجه قرار دهید تا تمام شیرینی های شما به خوبی آماده و پخته شوند و بعد زمان دهید تا خنک شوند و بعد آن را داخل ظرف مناسبی که برای سرو آن ها در نظر دارید قرار دهید و بعد از آن شیرینی سپهسالاری شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی خانگی ساده و لذیذ به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی سپه سالاری قزوینی


نکات کلیدی در تهیه شیرینی سپه سالاری خوشمزه و مجلسی

  1. در صورت تمایل می توانید روغن جامد را نیز جایگزین کره کنید اما کره طعم و مزه بسیار بهتری به شیرینی شما می دهد.
  2. می توانید برای تزیین کار در انتها مقداری کنجد یا دانه خرف نیز روی شیرینی های خود بپاشید.
  3. در صورت استفاده از توستر و یا فر برقی دما را روی 155 درجه به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا شیرینی های شما پخته و آماده شوند.
هچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی نخودچی با پیمانه

♨ نکات مهم «طرز تهیه شیرینی سپه سالاری قزوینی عالی و سنتی با پیمانه»

در صورت تمایل می توانید روغن جامد را نیز جایگزین کره کنید.


نظر خود را بیان کنید