عوارض لیفت مژه

لیفت مژه یکی از روش‌های زیبایی پرطرفدار است. اما از آنجاییکه چشم عضو حساسی است باید از عوارض لیفت و لمینت مژه آگاه باشید تا بتوانید در مورد انجام آن تصمیم بگیرید. در این مقاله به این موضوع پرداختیم.

عوارض لیفت مژه چیست

لیفت مژه یک درمان زیبایی است که در آن مژه‌ها با کمک مواد شیمیایی فر و بلند می‌شوند. در مورد لمینت با رنگ کردن مژه‌ها نیز به رنگ تیره‌تری در می‌آیند. هیچ اکستنشن مصنوعی به مژه اضافه نمی‌شود. این روش زیبایی با مژه‌های طبیعی شما کار می‌کند و باعث می‌شود آنها بلندتر و پرتر به نظر برسند.

از آنجایی که لیفت مژه یک روش نسبتاً جدید است، اطلاعات کمی در مورد احتمال عوارض جانبی در دسترس است. با این حال، گزارش‌هایی از عوارض جانبی پس از انجام آن وجود دارد. تحریک پوست شاید بزرگترین خطر این روش باشد. در حالی که پدهای محافظ در امتداد خط مژه شما قرار داده می‌شود تا از چسبیدن چسب کراتینه به پوست شما جلوگیری کند، این روش کاملاً اشتباه نیست. همچنین اگر سابقه خشکی چشم، آلرژی و حساسیت های چشمی یا پوستی دارید، ممکن است به دلیل مواد شیمیایی موجود در محلول بیشتر مستعد تحریک باشید.

همچنین بخوانید: لیفت مژه در خانه با وازلین، ژلاتین و روغن کرچک و به روشی آسان

عوارض لیفت و لمینت مژه

عوارض جانبی محلول عبارتند از:

 • تاول ها
 • راش
 • سرخی
 • خشکی چشم
 • چشمان خیس
 • التهاب
 • موهای مژه شکننده تر

اگر محلول در چشم شما فرود آید، نتیجه محتمل آن سوزش قابل توجه یا حتی سوختگی یا زخم است. همچنین، اگر چشم تحریک شده خود را مالش دهید یا به طور تصادفی خراشیده شود یا آسیب ببیند، در خطر ساییدگی قرنیه هستید.

جدا از اینکه خود محلول باعث تحریک می شود، کار با یک آرایشگر بی‌تجربه نیز می‌تواند خطر عوارض جانبی را در طول لیفت مژه افزایش دهد. احتمال آسیب با هر گونه مواد شیمیایی یا کشش اعمال شده به مژه‌های شما امکان پذیر است. این مشکلات می‌تواند به ریزش موی موقت منجر شود.

همچنین بخوانید: بهترین روش لیفت ابرو در خانه با وازلین، صابون، عسل، ژل و ژلاتین

عوارض لیفت و لمینت مژه

عوارض لمینت مژه چیست

اگر این روش توسط یک متخصص با استفاده از مواد با کیفیت بالا انجام شود، خطرناک نیست. اگر مشتری در مورد موارد منع مصرف احتمالی هشدار ندهد ممکن است عواقبی ایجاد شود.  در لمینت مژه رنگ می‌شود بر خلاف لیفت که تنها به مژه حالت می‌دهد.

پس از لمینت مژه واکنش آلرژیک یک پیامد منفی است که باید از قبل مراقب آن بود. آلرژی ناشی از ترکیب محصولی است که برای لمینیت استفاده می شود. به عبارت دیگر، برخی از اجزاء همیشه کم مصرف و ضد حساسیت نیستند، این مواد شیمیایی اغلب می‌توانند باعث واکنش بدن شوند. واکنش روشن‌تری در اثر قرار گرفتن محصول روی غشای مخاطی چشم به دلیل تکنیک‌های اشتباه ایجاد می‌شود.

 1. سرخی چشم از عوارض لمینت مژه

این عامل سیگنال اولیه برای ظهور یک واکنش آلرژیک در نظر گرفته می‌شود، چشم‌ها تازه شروع به قرمز شدن می‌کنند.

 1. خارش چشم از عوارض لمینت مژه

به دلیل عملکرد وسایل لمینت، پلک‌ها شروع به خارش می‌کنند که باید به سرعت با کمپرس سرد سرکوب شود.

 1. اشک ریزی از عوارض لمینت مژه

ترکیب مورد استفاده در لمینت مژه‌ها باعث رها شدن سریع اشک از چشم‌ها می‌شود که فرآیند لمینت را مختل می‌کند.

 1. بثورات از عوارض لمینت مژه

در صورت آلرژی شدید، بثورات کوچک ممکن است در اطراف پلک ایجاد شود. هنگامی که آنها ظاهر می شوند، باید فوراً برای مشاوره با یک متخصص زیبایی تماس بگیرید.

همچنین بخوانید: بهترین تقویت مژه خانگی با روغن نارگیل، کرچک، سیاه دانه و روغن زیتون

عوارض لیفت مژه در آرایشگاه

عوارض لیفت مژه در آرایشگاه

ممکن است با لیفت مژه مشکلات زیادی وجود داشته باشد، زیرا چسب و محلول شیمیایی را به چشم نزدیک می‌کنید. قبل از رزرو اولین تجربه لیفت مژه از خطرات احتمالی آن مطمئن شوید:

 1. تار شدن دید

اگر چشمان شما بسیار حساس باشد، احتمالا در نتیجه لیفت مژه احساس ناراحتی کنید. ممکن است پس از بسته شدن چشمان خود در طول لیفت یا پس از اتمام عمل لیفت مژه، دید کمی تار شوید.

 1. اگر لیفت مژه به درستی انجام نشود می تواند مژه ها را خراب کند

باید برای لیفت مژه پیش یک فرد حرفه‌ای آموزش دیده بروید تا مژه شما را بلند کند! در فرآیند لیفت مژه، تکنسین از یک محلول شیمیایی استفاده می‌کند.

 1. اکستنشن‌ها را نمی‌توان با لیفت مژه استفاده کرد

اگر به اکستنشن مژه علاقه دارید، باید یکی از این دو را انتخاب کنید! سان گفت: در صورت استفاده هم زمان انبساط به طور چشمگیری کاهش می‌یابد زیرا مژه های طبیعی برای چسباندن اکستنشن بیش از حد مجعد هستند.

 1. سوزش یا تحریک

چشم و پوست اطراف آنها بسیار حساس هستند و حتی می‌توانند در طول لیفت مژه دچار آسیب شوند. سوزش یا تحریک یکی از این مشکلات است. اگر فرآیند لیفت بیش از حد طولانی باشد، شکستن آنها یا افتادن مژه امکان پذیر خواهد بود.

 1. واکنش آلرژیک

محلول پرمینگ مورد استفاده در لیفت می‌تواند باعث واکنش آلرژیک شود. اگر مژه‌های شکننده یا ضعیفی دارید، ممکن است بخواهید کاملاً از این روش اجتناب کنید.

همچنین بخوانید: صابون ابرو چیست و چه کاربردی دارد و استفاده از آن چه عوارضی دارد؟

عوارض لیفت مژه در بارداری

عوارض لیفت مژه در بارداری

مانند هر اقدام زیبایی و سلامتی، زنان باردار مانند شما باید قبل از رزرو وقت برای انجام خدمات لیفت مژه با پزشک متخصص زنان و زایمان خود مشورت کنند. محصولات لیفت مژه با پوست تماس زیادی ندارند. با این حال، واکنش های آلرژیک یا مشکلات حساسیت ممکن است در طول و بعد از فرآیند لیفت رخ دهد.

سه ماهه اول بارداری اغلب دوره تغییرات هورمونی بالاتری است و بسیاری از زنان در این دوره حساسیت‌های بالاتری را تجربه می‌کنند، عدم تعادل هورمونی نیز می تواند بر نتایج لیفت مژه تأثیر بگذارد. بنابراین توصیه می‌شود از انجام لیفت مژه در این سه ماهه اول خودداری کنید. مادران باردار و شیردهی که واکنشی را تجربه می‌کنند، نباید آنتی هیستامین‌ها یا آنتی بیوتیک‌ها مصرف کنند، زیرا این درمان ها می‌توانند روی فرزندشان تأثیر بگذارند و بنابراین باید برخی از احتیاط‌ها را رعایت کرد.

آیا لیفت مژه باعث ریزش می‌شود

فشار فیزیکی ناشی از مالش یا کشیدن بیش از حد چشم‌ها و مژه‌ها می‌تواند باعث ریزش مژه‌ها شود. همچنین، اگر از نظر احساسی استرس دارید، می‌تواند باعث ریزش مو شود. به سطح استرس خود غلبه کنید و سعی کنید از تماس زیاد با چشم خودداری کنید. جدا از اینکه خود محلول باعث تحریک می شود، کار با یک آرایشگر بی‌تجربه نیز می تواند خطر عوارض جانبی را در طول فرآیند استفاده افزایش دهد. موهای آسیب دیده با هر گونه مواد شیمیایی یا کشش اعمال شده به مژه شما امکان پذیر است. این می تواند منجر به ریزش موی موقت شود.

سخن آخر

لیفت مژه یک روش نسبتاً جدید است، بنابراین از نظر آماری اطلاعات زیادی در مورد عوارض جانبی آن وجود ندارد. اما تجربیات مشاهده شده نشان دهنده اعتمال بروز عوارض لیفت مژه وجود دارد.

در حالیکه می‌توانید با کار کردن با یک پزشک معتبر خطر عوارض جانبی خود را کاهش دهید، ممکن است همچنان مستعد واکنش آلرژیک باشید، به خصوص اگر حساسیت پوستی یا چشمی دارید. اگر ترجیح می دهید از عوارض جانبی احتمالی جلوگیری کنید، فر مژه و ریمل خود را برای استفاده منظم در دسترس داشته باشید تا به مژه های بلند و پری که می خواهید برسید.


نظر خود را بیان کنید