ممکن است هر روز با معماهای مختلفی در سطح اینترنت مواجه شوید که حل کردن آن ها مشکل و غیر قابل باور است اما بالاخره برای همه آن ها یک راه حل وجود دارد ولی از مرموزترین معمای تاریخ اینترنتی خبر دارید؟

به گفته میلیون ها کاربر اینترنت “Cicada 3301” سخت ترین و پیچیده ترین معمایی است که در اینترنت وجود دارد. این معما برای اولین بار سال 2012 در اینترنت قرار گرفت و دقیقا یک سال بعد دو مرحله بعد آن نیز ارائه شد.

Cicada 3301

به گزارش آلامتو به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ در این معما شما تعدادی علائم ریاضی را می بینید که شبیه به یک سنجاقک کنار هم قرار گرفته اند. در کنار این معما یک یادداشت بدین صورت نوشته شده است.: “سلام، ما به دنبال باهوش ترین انسان در جهان هستیم به همین دلیل یک پازل خاص را طراحی کرده ایم. این پازل را حل کنید تا به محل قرارگیری سازمان ما برسید و جایزه بی نظیر خود را دریافت کنید.

تا به حال جواب های مختلفی برای این معما ارائه شده است که هر کدام به نقاط مختلف دنیا از ژاپن گرفته تا غرب اروپا اشاره کرده اند. بسیاری اعتقاد دارند این سیستم برای افزایش امنیت کدنگاری ها در دنیاست و توسط دولت های بزرگ طراحی شده است.

تا به حال افراد محدودی به نتیجه این معما رسیده اند و ادعا می کنند جایزه بزرگ را برنده شده اند ولی هیچوقت نام آن ها یا نام سازمانی که پشت این معما قرار گرفته است فاش نشده و همچنان همه دنیا در بی اطلاعی به سر می برد.

Cicada3301 سیکادا

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

2 دیدگاه

  1. جواب مشخص اون عدد ها بخشی از جوابن باید این شکلم مثل زمین که گرد گرد ترسیم کنیم . وبعد با استفاده از اعداد داده شده یک عرض جغرافیای در بیاریم فکنم یا تو المانه یا شمال طرابلس

  2. اولا این حشره زنجره هست و تصویر هم بیشتر شبیه پروانه است نه سنجاقک. زنجره همان حشره ای که بچه اش چندین سال زیر خاک زندگی میکند و بعد در تاریخی معین همگی بیرون آمده بالغ شده و جیرجیر مداوم زیادی برای جفت یابی و تولید مثل به راه می اندازند. البته انواع غیر دسته جمعی هم دارند
    ثانیا خوب بود میگفتید سایتش آدرسش کجاست تا ببینیم چیه و بیخود دنبال سایتهای تقلبی ش نریم

نظر خود را بیان کنید