طریقه محاسبه زمان تخمک گذاری برای پسردار شدن

برای انتخاب جنسیت فرزند خود باید عواملی همچون زمان تخمک گذاری بعد از پریود را محاسبه کنید تا بتوانید برای پسردار یا دختردار شدن اقدام کنید. در ادامه به شما می گوییم چگونه.

طریقه محاسبه زمان تخمک گذاری بعد از پریود برای پسردار شدن

آیا دلتان می خواهد پسر دار شوید یا رویای حاملگی با یک را دارید؟ در حالی که داشتن یک نوزاد سالم مطمئناً اولویت اصلی شماست، اما بسیاری از روجین تمایل دارند جنسیت مورد نظر خود را برای فرزند انتخاب کنید. برخی از روش های علمی موجود است که ممکن است به مادر کمک کند و شانس شما را برای پسردار یا دختردار شدن افزایش دهد. در ادامه به این روش ها و طریقه محاسبه زمان تخمک گذاری بعد از پریود برای بهره مند شدن از این روش های می پردازیم.

همچنین بخوانید: علائم صددرصدی بارداری قبل از پریود چیست؟ ریزترین علائم بارداری قبل از پریود

چطور زمان تخمک گذاری بعد از پریود را برای پسردار شدن محسابه کنیم؟

همانطور که می دانید زمان نزدیکی قطعاً بر باردار شدن یا نشدن شما تاثیر می گذارد. زنان تنها یک بار در ماه تخمک آزاد می کنند یا به اصطلاح تخمک گذاری می کنند. روزهای قبل از تخمک گذاری و بلافاصله بعد از آن بهترین فرصت برای بارداری است. تحقیقات انجام گرفته نشان می دهد زمان بارور شدن تخمک توسط اسپرم نیز بر روی جنسیت فرزند تاثیر گذار است و شرایط مختلفی از جمله دمای بدن زن و میزان تحرک اسپرم در این وضعیت دخیل است.

روش هایی وجود دارد که به شما کمک می کند در راه پسر دار شدن یا دختر دار شدن پیش بروید. اما پیش از آن باید طریقه محاسبه زمان تخمک گذاری بعد از پریود برای پسر دار شدن را بدانید. طریقه محاسبه زمان تخمک گذاری شما بسیار ساده است. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله 1: تاریخ روز اول از آخرین پریودی خود را وارد کنید. به عنوان مثال، اگر آخرین پریود شما در 12 ماه شروع شده و در 17 پایان می یابد، اولین روز آخرین پریود شما 12 خواهد بود.

مرحله 2: میانگین طول چرخه خود را انتخاب کنید. برای انجام این کار، تعداد روزهای بین اولین روز آخرین تا آخرین پریودی و اولین روز آخرین پریودی را محاسبه کنید. به عنوان مثال، اگر در ماه فروردین، قاعدگی شما از 12 و در اردیبهشت، پریودی شما از 10 شروع شده است، میانگین طول دوره سیکل شما 30 روز است، تعداد روزهای بین این دو تاریخ.

با این حال، برای خواندن دقیق تر، همین روند را برای 4 تا 5 ماه دنبال کنید. فرض کنید، متوسط طول چرخه شما برای دوره های فروردین تا شهریور 30، 29، 27 و 30 است. متوسط طول چرخه شما میانگینی از این اعداد است، یعنی 29.

مرحله 3: حالا باید پنجره تخمک گذاری که را پنجره باروری نیز می نامند را محاسبه کنید، زیرا این روزها بارورترین روزها برای زنان است. با این حال، باید در نظر داشته باشید که اینها فقط تخمین های تقریبی هستند و ممکن است تاریخ های شما متفاوت باشد. یکی از راه‌های شناخت تقریباً زمانی که پنجره باروری در چرخه‌های نامنظم رخ می‌دهد این است که مدت زمان هر چرخه را برای یک سال ردیابی کنید و سپس ۱۸ روز از کوتاه‌ترین چرخه و ۱۱ روز از طولانی‌ترین دوره کم کنید.

به عنوان مثال: اگر کوتاه ترین چرخه شما 22 روز و طولانی ترین سیکل شما 28 روز بوده است، 22 – 18 = 4 و 28 – 11 = 17. این بدان معناست که پنجره باروری شما بین روزهای چهارم و هفدهم چرخه شما رخ می دهد.

همچنین بخوانید: برای سقط جنین در خانه چی بخورم؟ روش های طبیعی سقط جنین سریع خانگی

محاسبه زمان تخمک گذاری

تخمک گذاری چه مدت طول می کشد؟

در حالت ایده آل، تخمک گذاری حدود 12 تا 24 ساعت طول می کشد. هنگامی که تخمدان شما یک تخمک آزاد می کند، حدود 12 تا 24 ساعت در بدن شما می ماند و پس از آن، در صورت عدم بارور شدن توسط اسپرم، حل می شود یا می میرد. این منجر به ریزش دیواره رحم و دو هفته بعد قاعدگی می‌شود. یک اسپرم تا پنج روز در بدن زن باقی می ماند. بنابراین، اگر در طول دوره شش روزه که شامل پنج روز قبل از روز تخمک گذاری و روز تخمک گذاری است، رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید، احتمال اینکه باردار شوید وجود دارد.

روش شتلز برای پسر دار شدن

تمام مطالعات شتلز ( Shettles) در مورد سیستم تولید مثل انسان به نظریه او در مورد چگونگی ایجاد محیط های ایده آل برای اسپرم Y یا X منجر شد. شتلز معتقد بود که تخمک گذاری، چرخه های قاعدگی، ارگاسم زن و موقعیت جنسی، همگی می توانند نقشی در تغییر شانس یک نوزاد پسر یا دختر داشته باشند.

طبق مشاهدات Shettles، اسپرم Y محیط های قلیایی – یا نه چندان اسیدی – را ترجیح می دهند. در اینجا توصیه های او برای دادن بهترین عملکرد به اسپرم Y در لقاح جنین پسر آورده شده است:

زمان بندی آمیزش در روز تخمک گذاری زن و تا 2 تا 3 روز بعد – از آنجایی که سطح pH زن بر اساس چرخه های او تغییر می کند، Shettles  معتقد بود که زن دقیقاً پس از تخمک گذاری در کمترین اسیدیته (و بالاترین pH) خود قرار دارد .

دخول عمیق تر را امتحان کنید – دکتر شتلز معتقد بود که محیط های قلیایی مانند دهانه رحم و رحم برای اسپرم Y ایده آل هستند. بنابراین هر چه انزال به آن محیط ها نزدیک تر باشد، بهتر است. شتلز به زوج‌هایی که می‌خواهند یک پسر داشته باشند توصیه می‌کند موقعیت‌های جنسی را امتحان کنند که به عمیق‌ترین نفوذ ممکن اجازه می‌دهد، به‌ویژه او توصیه کرد که از پشت وارد زن شوند.

اول اجازه دهید مادر آینده به ارگاسم برسد – بله، شتلز حتی معتقد بود که ارگاسم زنانه می تواند بر PH واژن تأثیر بگذارد. از آنجایی که او فکر می کرد ترشحات طبیعی زن پس از ارگاسم قلیایی تر است، او ابتدا به زنان ارگاسم را توصیه کرد تا به ایجاد یک محیط قلیایی برای اسپرم Y کمک کند.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف قرص دوفاستون برای تنظیم قاعدگی و پریود

روش ویلان برای پسر دار شدن

روش ویلان برای انتخاب جنسیت بر اساس نظریه‌های مشابه روش شیتلز است و به همان اندازه از نظر شواهد پزشکی که از اثربخشی آن حمایت می‌کند کوتاه است. اما اگر متوجه شوید که مطلقاً هیچ علمی محکمی پشت آن نیست، امتحان کردن آن ضرری ندارد.

روش Whelan مبتنی بر این ایده است که تغییرات بیوشیمیایی در بدن یک زن در زمان‌های خاصی از چرخه او باعث می‌شود که اسپرم Y پسر تخمک را بارور کند، در حالی که در زمان‌های دیگر بیوشیمی او به نفع اسپرم X دختر است.

بنابراین، این نظریه می‌گوید که اگر آنها امیدوار به داشتن یک پسر هستند، زوج‌ها می‌توانند چهار تا شش روز قبل از تخمک‌گذاری رابطه جنسی داشته باشند. و برای بچه دار شدن می توانند دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری یا در روز تخمک گذاری زن، ملحفه را بزنند.

گذشته از فقدان اطلاعات واقعی که نشان دهد روش ویلان کار می کند، منتقدان همچنین می گویند که داشتن رابطه جنسی 4 تا 6 روز قبل از تخمک گذاری بسیار جلوتر از آزاد شدن تخمک برای باردار شدن است، زیرا اسپرم نمی تواند تا این حد زنده بماند. معمولاً حداکثر سه روز.

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو طریقه محاسبه زمان ختمک گذاری بعد از پریود برای پسردار شدن را شرح دادیم و در ادامه به روش های دو محقق به نام های شتلز و ویلان اشاره کردیم که بهترین زمان برای پسردار شدن را آموزش می دهند. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد .


نظر خود را بیان کنید