چرا نمیتوانم عاشق شوم؟

چرا نمیتوانید عشق را به خوبی تجربه کنید؟

عاشق شدن و عشق ورزیدن برای همه شیرین است اما برخی از افراد در تجربه این حس زیبا دچار مشکل هستند.

به گزارش آلامتو به نقل از Lfegooroo ؛ خیلی از افراد بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند و با کسب تجربیات بیشتر به این نتیجه می‌رسند که عشق ورزی‌شان کمتر و کمتر می‌شود، بدون آن‌که دلیلش را بدانند.

این اتفاق برای شما هم آشناست؟

عشق love

در ادامه 9 دلیل رایجی که باعث میشود شما در عاشق شدن شکست بخورید را بررسی میکنیم:

 1. رضایت‌مندی فوری

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که به ما یاد داده انتظار رضایت و پاداش فوری را داشته باشیم، احساس می‌کنیم دنیا به ما چیزی را که همین الان و همین جا می‌خواهیم بدهکار است. اما عاشق شدن به زمان و صبر نیاز دارد.چیزی که راحت به دست بیاید معمولا کیفیت پایینی دارد.

 1. در دسترس نبودن احساسات و عواطف

شما ترجیح می‌دهید احساسات درونی‌تان را با دیگران به اشتراک نگذارید، شاید از این می‌ترسید که خودتان را در موقعیتی آسیب‌پذیر قرار دهید بنابراین احساسات‌تان را مخفی می‌کنید تا مطمئن‌تر و موفق‌تر ظاهر شوید.

این‌جور شخصیت‌ها، عاشق شدن‌شان را به تاخیر می‌اندازند. وقتی نتوانید خودِ واقعی‌تان را با کس دیگری سهیم شوید، نمی‌توانید به جایگاه مقدس صمیمیت عمیق، اعتماد و شریک بودن دست پیدا کنید.

 1. فوبیای تعهد و مسئولیت

دلایل ممکن زیادی برای احتیاط و ترس یک نفر از تعهد و پیمان وجود دارد، شاید به آسیبی در گذشته‌ها برگردد، و یا شاید برای‌شان برنامه ریزی شده که همیشه از “چیز بهتری ” مراقبت کنند.

اگر فهمیدید در جستجویی بی پایان برای فردی زیباتر و جذاب‌تر از آنی که یافته‌اید هستید و در هر فرصت ممکنی این جستجو را انجام می‌دهید، بدانید که مشکلی وجود دارد. با این رفتار، خطر از دست دادن افراد مناسب و عالی را متحمل می‌شوید.

یاد بگیرید که روی اکنون و اینجا متمرکز شوید نه اینکه در فکر نظریه پردازی برای یافتن فرد دیگری در آینده باشید، زندگی کوتاه است.

چرا عاشق شدن برای شما سخت است؟

چرا عاشق شدن برای شما سخت است؟

 1. غرور و خودخواهی

هیچ اشکالی ندارد که مراقب نیازها و وجود خودتان باشید. اما بخشی از آمادگی برای داشتن یک رابطه این است که پذیرای مراقبت و توجه نسبت به نیازها و خواسته‌های شخص دیگری نیز باشید، این یک تعادل شادی بخش است.

 1. هویت نادرست

آیا واقعا دل‌تان می‌خواهد عاشق شوید ؟ واقعا دوست دارید رابطه برقرار کنید ؟ بسیاری از افراد این تصور اشتباه را دارند که تمام آن چیزی که می‌خواهند، یک رابطه عاشقانه و متعهدانه است، اما هر وقت در آستانه همچین رابطه‌ای قرار می‌گیرند، باعث فروپاشی آن رابطه می‌شوند.

گاهی ما تشخیص نمی‌دهیم که واقعا ترجیح می‌دهیم تنها باشیم.

 1. عدم سازش

شما لیستی خاص از تمام کارهایی که شریک آینده‌تان باید انجام دهد دارید و کوتاه هم نمی‌آیید.این طرز فکر بی‌نهایت بد است و علاوه بر این به طور کل واقع گرایانه نیست. دلیل این‌که نمی‌توانید فرد مورد نظرتان را پیدا کنید این است که احتمالا وجود ندارد ! هیچ‌کس کامل نیست و همه ما ایرادهایی داریم.

به‌جای این‌که روی ویژگی‌هایی که دوست دارید طرف مقابل‌تان داشته باشد پافشاری کنید، روی خصوصیات خوب و مثبتی که دارد متمرکز شوید.

 1. زندگی، دیزنی لند نیست!

همه ما با فیلم‌های دیزنی لند بزرگ شده‌ایم اما زندگی افسانه پریان نیست. توقع نداشته باشید داستان زندگی شما مانند کمدی رمانتیک مگ رایان باشد. عاشق شدن و رابطه برقرار کردن، بی نهایت پیچیده و حساس است. اما تنها بخشی از تجربیات کلی زندگی می‌باشد.

 1. کامل و بی عیب بودن

روی کره زمین، چیزی کامل نیست.حتی طبیعت هم عواملی خود تخریب‌گر در درون خود دارد. انتظار نداشته باشید آدم‌ها کامل باشند یا خودتان هم بی‌عیب باشید. انسان‌ها اشتباه می‌کنند و اغلب به‌خاطر اشتباهاتی که می‌کنند قوی‌تر می‌شوند.

 1. هدف محوری

البته هیچ اشکالی ندارد که روی موفقیت حرفه‌ای متمرکز شوید اما این حالت اغلب شما را از توجه به روح و روان‌تان و نیاز به عشق غافل می‌کند.شما باید تعادل برقرار کنید و مطمئن شوید که زمان و فضای احساسی کافی برای ورود عشق به زندگی‌تان در نظر گرفته‌اید. نتیجه ای که به دست خواهید آورد بسیار بزرگ‌تر از جمع کردن پول و یا میزان موفقیت است.

نظر شما چیست ؟ آیا گزینه دیگری را میتوانید به لیست بالا اضافه کنید؟


3 دیدگاه

 1. رضا

  خیلی جالب بود من همشو داشتم ممنون خوب بود

 2. hani jooon

  چیو چی؟؟؟؟

 3. نازنین

  چی

نظر خود را بیان کنید