8 فایده غذا خوردن با خانواده

غذای خانوادگی چگونه میتواند مفید باشد؟

غذا خوردن در کنار خانواده

امروزه، ایدۀ غذا خوردن در کنار خانواده به سرعت در حال محو شدن است. این روزها همه درگیر زندگی خود هستند و ترجیح می دهند غذا را یا در حال کار یا جلوی لپ تاپ خود میل کنند. اما اکنون، وقت آن است که در این برنامه های شلوغ خود کمی تغییر ایجاد کنید و برای غذا خوردن با خانواده زمان بگذارید.

شاید بپرسید که چرا؟ خب، چه شما به تازگی ازدواج کرده اید، والدین چند تا بچۀ قد و نیم قد هستید یا اینکه با پدر و مادر خود زندگی می کنید، خوب است که به این مزایای غذا خوردن با خانواده دقت کنید:

  1. به اعضای خانواده نزدیک تر شوید

این یکی از فواید غذاهای خانوادگی بخصوص برای زنان تازه عروس که با خانوادۀ همسر خود زندگی می کنند به حساب می آید. خانم ها، دقت کنید چرا که این زمان های با هم بودن می تواند به شما کمک کند با خانوادۀ همسر خود رابطه برقرار کنید و آنها را کمی بهتر بشناسید.

این همچنین کمک می کند که علایق، بی علاقگی و عادات اعضای خانوادۀ خود را بشناسید. از مدت صرف غذا بیشترین استفاده را برای شناختن خانوادۀ جدید خود بکنید.

8 فایدۀ غذا خوردن در کنار خانواده

  1. روابط عمومی خود را قویتر کنید

خانواده ای که در کنار هم غذا می خورند، کنار هم می مانند – این چیزی است که ما بسیار از زبان دیگران می شنویم. خب، با هم لذت بردن از غذا مطمئنا می تواند به روابط عمومی بهتر با هر عضو خانواده تان منجر شود. اطمینان حاصل کنید که در حین صبحانه یا شام هیچکس حواسش به برنامه های تلویزیونی، ملاقات های کاری یا مشکلات دیگر پرت نشود. از این لحظات استفاده کنید تا آزادانه و روراست با یکدیگر حرف بزنید.

  1. پایان دهندۀ استرس

صبحانه خوردن با خانواده مطمئنا باعث می شود که روز شما با یک واقعۀ خوب شروع شود. هر چند، بعد از یک روز کار سخت، یک مساله که می تواند شما را از استرس آزاد کند شام خوردن با خانواده است. وقتی که دور هم جمع میشوید، همه صحبت می کنند، می خندند و روتین های روزانۀ خود، همراه با چند لحظۀ بامزه و شرم آور، را ارائه می دهند.

  1. ایده داشتن در حل مشکل

وقتی از استرس سخن می گوییم، مطمئن هستیم که تابحال مسائل مشخصی داشته اید که باعث این حالت در شما شده باشند. خب، پس مسائل مهمی وجود دارد که باید حل شوند و تصمیم هایی که باید گرفته شوند. و چه زمان مناسب تری از میز شام برای این صحبت ها وجود دارد، جایی که تمام اعضای خانواده مشکل شما را می شنوند و راه حل های خود را ارائه می دهند. یک صحبت خوب که شامل خوبی ها و بدی های یک مساله بشود می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند.

  1. نتیجۀ آن غذای سالم خوردن است

شده گاهی در زمان های تنهایی پیتزا یا دیگر غذاهای فست فودی را سفارش دهید؛ یا شاید از خیر صبحانه بگذرید یا اینکه باقیمانده های شام دیشب را از یخچال بردارید؟ خب، زمان آن رسیده که این عادت های ناسالم را کنار بگذارید. اینگونه غذا خوردن اصلا برای سلامتی شما خوب نیست. پس، همه را مجبور کنید که شام را با هم باشید. با اینکار، همۀ اعضای خانواده در نهایت غذایی سالم و مغذی خواهند خورد که در خانه پخته شده است.

  1. حواس به وزن خواهد بود

یک غذای سالم و مغذی مطمئنا به شما کمک می کند که وزن خود را پائین تر از حد چاقی نگاه دارید. همچنین، می توانید یک یادداشت از مقدار غذایی که می خورید بردارید و از بیشتر خوردن خودداری کنید. مطمئنا عاداتِ سالمِ غذاخوردن به شما و اعضای خانواده در سالم ماندن کمک می کنند. همچنین، به دلیل اینکه با هم شام می خورید برای غذاخوردن یک زمان مشخص خواهید داشت. اینگونه یک آمار از زمان های خوردن غیرعادی و بی نظم خود خواهید داشت و به این ترتیب، از خطر افزایش وزن قصر در می روید.

  1. پول ذخیره می کنید

وقتی که بدانید که می بایست با اعضای خانواده غذا بخورید، احتمال این کمتر است که غذا سفارش دهید. حتی شانس اینکه تنها غذا بخورید هم کمتر می شوید چرا که اعضای خانواده برای شام منتظر شما هستند. نتیجه اش چیست؟ خب، در نتیجه شما پول ذخیره می کنید. فاکتورهای بی دلیل غذا کمتر از توانایی مالی شما باقی خواهند ماند و این ذخیرۀ پول مطمئنا به شما انگیزۀ بیشتر در ادامه دادن این عادت می دهند.

  1. به بچه ها در ارتباط کمک می کند

غذاهای خانوادگی در ایجاد یک تاثیر مثبت به روی بچه ها نیز کمک می کنند. چرا که باعث ایجاد احساس امنیت می شوند و احتمال اینکه بچه ها عادات بد غذایی پیدا کنند بسیار کمتر است. همچنین این به یک بچه کمک می کند در سطح احساسی با والدین خود ارتباط برقرار کند. همچنین وقتی که اعضای خانواده بی پرده با هم حرف بزنند، بچه ها در این حین ارزش های مهمی را فرا می گیرند.

غذاهای خانوادگی همیشه مفرح هستند. پس، هر کار دیگری را کنار بگذارید و حواستان باشد صبحانه و شام را در کنار اعضای دوست داشتنیِ خانواده خود صرف کنید. چرا که گذشته از هر چیز، خانواده ای که با هم غذا بخورند، با هم می مانند!


نظر خود را بیان کنید