باورهای انسانهای موفق

راز موفقیت افراد موفق در داشتن این باورهای قدرتمند است

باورهای افراد موفق

بدون شک موفقیت ریشه در تلاش و فعالیت ما دارد و این باور شما است که به فعالیت‌هایتان انسجام می‌بخشد. افراد موفق دارای باوری قوی بوده و این مهم‌ترین راز برای پیشروی آن‌هاست.

شاید شما جزو آن دسته افرادی باشید که معتقدند به دلیل عدم برابری بخت و اقبال در بین افراد، عده‌ای به موفقیت دست‌ یافته وعده ای با شکست مواجه شده‌اند، درحالی‌ که اصلاً چنین فکری درست نیست.

موفقیت نشأت‌ گرفته از باوری قدرتمند و افکاری توانمند است. قدرت باور در این افراد الهام‌بخش بوده و دلیل عملکردشان است و این چیزی است که آن‌ها را موفق می‌سازد.


  1. آن‌ها باور دارند که خود مسئول سرنوشت و زندگی‌شان هستند

جالب است بدانید افراد موفق بر این باورند که زندگی اتفاقی نیست که رخ داده باشد بلکه نتیجه نوع واکنش شما به چالش‌ها و فرصت‌های پیش رویتان است.

آنها با این باور قوی، که فقط و فقط شما، هستید که مسئول نتیجه به‌ دست‌ آمده از فرصت‌های زندگی خود هستید، مسئولیت سرنوشت خود را بر عهده می‌گیرند.


  1. آن‌ها به توانایی‌ها و انگیزه‌های خود ایمان دارند

افراد موفق دارای اعتماد به ‌نفس بالایی هستند و اگر با موقعیتی مواجه شوند که راه‌حل و یا پاسخ آن را ندانند، مطمئن هستند که می‌توانند راه‌ حلی برای آن به دست بیاورند. آن‌ها باوری کامل به خود و توانایی‌های شان دارند و دست کشیدن از تلاش و ناامید شدن از خود، معنایی ندارد.


  1. آن‌ها معتقدند فرصت‌های زیادی در پیش رو دارند

این افراد ذهن خود را برای استفاده از فرصت‌ها و ثروتمند شدن، برنامه‌ریزی می‌کنند و ترس و ناتوانی برای آن‌ها بی‌معناست و این همان چیزی است که دنیای متفاوتی را برای آن‌ها رقم می زند. در حالی‌که اغلب افراد موانع را می‌بینند، افراد موفق به دنبال ساختن راهی برای استفاده بیشتر از فرصت ایجاد شده هستند.

وقتی دیگران به بن‌بست می‌رسند، آن‌ها احتمالات را برای رهایی از این مشکل می‌سنجند. می‌توان گفت آن‌ها بیشتر از آنچه شِکوه گر باشند، حلال مشکلات‌اند.


چیزهایی که برای رسیدن به موفقیت به آنها نیاز دارید.

چیزهایی که برای رسیدن به موفقیت به آنها نیاز دارید.

  1. برای آن‌ها نوع تدبیر اندیشه شده بسیار مهم است…اما اجرای آن اهمیت بیشتری دارد

افراد موفق ممکن است بارها به انجام یک کار بپردازند تا نتیجه دلخواه خود را به دست آورند. آن‌ها به‌خوبی می‌دانند سیاست بکار گرفته شده اهمیتی برابر با روش اجرای آن دارد.

ارتقا یک ایده، برنامه‌ریزی برای آن، تعیین سیاست اجرایی و سپس انجام آن. هر چند ممکن است سیاست اجرایی شما الهام گرفته و نیازمند تطبیق با شرایط باشد، ولی این نحوه عملکرد شما است که آن را اعتبار می‌بخشد.

شما فقط زمانی می‌توانید انتظار دست یافتن به نتیجه دلخواه خود را داشته باشید که برنامه‌ای‌ دقیق برای هدف خود در نظر گرفته باشید.


  1. آن‌ها باور دارند فقط با کار و تلاش مستمر و سرسختانه می‌توان برنده میدان رقابت بود

افرا موفق به‌ خوبی می‌دانند موفقیت نیازمند داشتن دل و جرات است. ممکن است در ابتدای فعالیت سود چندانی به دست نیاورید ولی در آینده نتیجه آن را می‌بینند. زمانی که دیگران در رویارویی با چنین شرایطی تصمیم به ترک کار و یا مقایسه می‌کنند، افراد موفق همچنان به تلاش خود ادامه می‌دهند.

در آخر آن‌ها پیروز خواهند بود. این موفقیت به دلیل هوش بالا و یا استعداد آن‌ها نیست، بلکه به دلیل مقاومت آن‌ها در شرایطی است که دیگران از تلاش دست کشیده و درگیر حواشی شده‌اند.


  1. آن‌ها باور دارند که می‌توانند فردای بهتری را برای خود رقم بزنند

افراد موفق با درس گرفتن از گذشته، آینده بهتری را برای خود رقم می‌زنند و این توانایی در خون آن‌هاست.

به همین دلیل آن‌ها به ‌راحتی از اشتباهات خود و دیگران درس می‌گیرند؛ در حالی‌ که دیگران درگیر اشتباهات گذشته خود بوده و افکار منفی کنترل زندگی‌شان را در دست گرفته‌اند، افراد موفق با تغییر در عملکرد خود، در تلاش برای رقم زدن آینده‌ای‌ بهتر هستند.


  1. آن‌ها در انجام کاری که دیگران امیدی به آن ندارند، مصمم هستند

افراد موفق هیچ ترسی از ریسک کردن ندارند. آنها همیشه در انجام کارهای جدید پیش‌قدم بوده، حتی اگر جزئی و پیش‌ پا افتاده به چشم آید.

به خوبی می‌دانند برای متفاوت بودن نیازمند انجام کاری متفاوت هستند. شما باید همیشه در انجام کارهایی که دیگران از انجام آن سرباز می‌زنند، مشتاق باشید.

ممکن است با انجام چنین کاری در مرحله نخست به چشم دیگران آدمی دیوانه به نظر بیایید و حتی ممکن است بارها با شکست مواجه شوید. ولی دست از تلاش نکشید. مطمئن باشید در انتها، شما برنده میدان خواهید بود و همان افراد دیدی متفاوت نسبت به شما پیدا خواهند کرد.

موفقیت در انجام کاری که دیگران در انجام آن ناموفق‌اند، از شما پدیده‌ای‌ متفاوت خواهد ساخت.


تقویت مثبت

  1. آن‌ها معتقدند حلال مشکلات هستند و نه مانعی برای موفقیت

شاید این توجیهی برای تمرکز افراد موفق برای برقراری ارتباطات موفق و تاثیرگزار باشد. این افراد نه‌ تنها به رشد و ترقی سیستم کاری خود و افزایش کارمندان علاقه‌مند هستند، حتی به برقراری ارتباط سالم کاری نیز توجه می‌کنند.

آن‌ها به برقراری ارتباط با افراد با مسئولیت، قابل‌ اعتماد و کسانی که در هر شرایطی تمایل به کمک کردن دارند اهمیت می‌دهند و از برقراری ارتباط کاری با اشخاصی که در مواقع نیاز در دسترس نیستند، پرهیز می‌کنند.


  1. افراد موفق به ارتقاء کاری و روحیه دادن به دیگران اهمیت می‌دهند

از آنجایی‌ که هر رابطه کاری بر بستری از نیازهای شخصی، برقرار است، افراد موفق علاقه‌مند به کمک و ارتقای دیگران در کنار موفقیت‌هایی که به دست می آورند، هستند.

این افراد به موفقیت دیگران حسادت نمی‌ورزند و نه تنها از موفقیت شما خوشحال می‌شوند، حتی به تشویق، تحسین و انگیزه دادن به شما می‌پردازند تا حس بهتری نسبت به خود داشته باشید. و این تنها دلیلی است که پس از مشاهده انسانی موفق، مشتاقانه به پیروی و الگو برداری از آن اقدام می‌کنید نه از روی نیاز.


  1. آن‌ها به بازخورد مثبت کار خود ایمان‌ دارند

افراد موفق حس حق‌شناسی و قدردانی نسبت به موقعیت‌هایی که در اختیار آن‌ها گذاشته‌ شده و هر آنچه از این طریق به دست آورده‌اند، دارند.

علاوه بر این، روشی برای بازگشت به اصل خویش است. بازگشت به گذشته آن‌ها را متواضع و در ارتباط با واقعیت نگه می‌دارد و به آن‌ها یادآوری می‌کند که هنوز وظیفه‌شان برای ساختن دنیای بهتر تمام نشده و باید به تلاش خود ادامه دهند.

سعی کنید اشتراک گذاشتن خوشی‌ها و موفقیت‌هایتان را به عادت تبدیل کنید و خود را شادتر، موفق‌تر و ثروتمندتر از پیش سازید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید