پودر لیدی میل برای وزن گیری جنین بهتره یا پودر ترومام؟

اگر می خواهید بدانید پودر لیدی میل برای وزن گیری جنین بهتره یا پودر ترومام، این

پودر لیدی میل برای وزن گیری جنین

مصرف پودر لیدی میل و پودر ترومام برای وزن گیری جنین یکی از توصیه‌های اغلب پزشکان و ماماها به زنان باردار است. علت آن تامین نیاز ویتامین هایی مثل کلسیم و ویتامین D است که در شکل گیری استخوان ها و دندان کودک ضروری است. از طرف دیگر سایر املاح معدنی و ویتامین ها نیز در این پودرها یافت می شود که باید در دوره بارداری میزان آن تامین شود. در این مطلب از آلامتو می‌گوییم پودر لیدی میل برای وزن گیری جنین بهتره یا پودر ترومام؟ + بهترین زمان مصرف آن ها چیست.

همچنین بخوانید: جنین پسر از چند ماهگی تکان می خورد

پودر لیدی میل برای وزن گیری جنین بهتره یا پودر ترومام

هر دوی این مکمل های غذایی دارای مواد مغذی مورد نیاز مادر و جنین هستند که به وزن گیری جنین کمک می‌کند. انتخاب مکمل مورد استفاده باید تحت نظر پزشک و به میزان شده باشد. با این حال پرسش بین مادران باردار نشان داده است پودر لیدی میل از محبوبیت بیشتری برخوردار است و دارای طعم بهتری نسبت به پودر ترومام می‌باشد. البته این مکمل‌های تغذیه‌ای برای همه زنان باردار نتیجه یکسان حاصل نمی‌کند و ممکن است در برخی افراد وزن گیری جنین به اندازه سایرین نباشد.

توجه داشته باشید که پودر مکمل غذایی دارای قند بالایی است که در زنان باردار دارای دیابت باید تحت نظر پزشک مصرف شود و از مصرف خودسرانه آن پرهیز شود.

پودر لیدی میل چیست؟

پودر لیدی میل چیست؟

پودر لیدی میل یک مکمل غذایی است که به طور خاص برای زنان باردار و شیرده تولید می‌شود. این مکمل دارای همه مواد مغذی ضروری در حاملگی از جمله پروتئین، ویتامین‌ها، املاح و … است. به علاوه لیدی میل در محتوای خود مواد مغذی نیمه ضروری از جمله اینوزیتول، کولین و تورین را دارد. این باعث جذب کالری و مواد مغذی ضروری مادران باردار می شود.

همچنین بخوانید: جنین دختر در چند ماهگی تکان میخورد

مواد مغذی و ترکیبات پودر لیدی میل

پودر لیدی میل دارای ترکیبی از مواد مورد نیاز مادر و کودک است. از جمله این مواد مغذی عبارتند از:

  • کربوهیدرات: زنان باردار به 170 گرم پروتئین نیاز دارند. هر 100 گرم از این پودر مکمل دارای حدود 60 گرم کربوهیدرات است که می‌تواند میزان مورد نیاز دوره بارداری را تامین کند.
  • پروتئین: در طول بارداری لازم است که میزان پروتئین مصرفی 21 گرم افزوده شود. هر 100 گرم پودر لیدی میل در حدود 20 گرم پروتئین در خود دارد که این میزان را تامین می کند.
  • ویتامین ها: پودر لیدی میل ترکیبی کامل از تمامی ویتامین‌های محلول در آب و چربی را در خود دارد که موجب تامین میزان مورد مادر و جنین می‌شود.
  • مواد معدنی: علاوه بر ویتامین ها، بدن در دوره بارداری به میزان بیشتری از مواد معدنی نیز نیازمند است. از بین تمامی مواد معدنی، آهن، روی، کلسیم و ید دارای اهمیت بیشتری هستند. پودر لیدی میل مقدار کافی از کلسیم، منیزیم، آهن، زینک،سلنیوم، مس، ید و … را در اختیار بدن می گذارد.
  • مواد مغذی نیمه ضروری: بدن علاوه بر مواد ضروری مواد دیگری را نیز در این دوران نیاز دارد که در پودر لیدی یافت می‌شود، از جمله پودر لیدی میل به دلیل داشتن ترکیبات نیمه ضروری شامل تائورین، ال کارنیتین، کولین و اینوزیتول به بهبود سلامت بارداری و شیردهی کمک می کند.

بهترین زمان مصرف پودر لیدی میل برای وزن گیری جنین

در هر دوره‌ای بارداری می‌توان پودر لیدی میل را مصرف کرد. حتی برخی متخصصان مصرف آن را پیش از بارداری نیز توصیه می‌کنند. با این حال بهترین زمان مصرف پودر لیدی میل در سه ماهه دوم و سوم است. البته در مورد افرادی که در سه ماهه ابتدایی دچار ویار شده و تمایل به مصرف غذای کافی ندارند، این پودر تامین کننده مواد مغذی است.

نحوه مصرف پودر لیدی میل برای وزن گیری جنین

به طور کلی بهتر است روزانه دو لیوان از این مکمل را در دو وعده مصرف کنید. مصرف آن به عنوان میان وعده یا پس از وعده های اصلی انتخاب خوبی است.

همچنین بخوانید: ویار ترشی در بارداری نشانه پسر است یا دختر؟ ویار ترشی و جنسیت جنین

پودر ترومام چیست؟

پودر ترومام چیست؟

ترومام نام یک نوع مکمل غذایی است که 25% چربی و 25% پروتئین مورد نیاز مادر و جنین را در اختیار می‌گذارد. این مکمل با داشتن فیبر مناسب از یبوست بارداری پیشگیری می‌کند. در کنار آن مکمل ترومام از دیگر عوارض همراه با بارداری مانند کم خونی، افسردگی، عقب ماندگی جنین جلوگیری می‌کند. مکمل غذایی ترومام دارای DHA، AA و اسید سیالیک است که در تکامل سیستم عصبی جنین نقش موثر دارد.

مواد مغذی مفید و ترکیبات پودر ترومام

پودر ترومام ترکیبی از مواد مفید و ضروری بدن مادران باردار و شیرده را در خود دارد. از جمله، شیر پروتئین وی، فاقد چربی، روغن‌های گیاهی، لاکتوز، ساکارز، املاح معدنی و انواع ویتامین‌ها، اسید سیالیک، کولین، اینولین، تورین، اینوزیتول، اسید آراشیدونیک، اسید دوکوزاهگزانوئیک، ال کارنیتین، طعم دهنده است.

مهمترین ویتامین‌های موجود در آن عبارتند از:

  • پودر ترومام دارای کلسیم، ویتامین D و لاکتوز است که به جذب هر چه بهتر کلسیم کمک می‌کند. جذب کلسیم کافی در دوره حاملگی و شیردهی باعث رشد هر چه بهتر جنین و نوزاد می‌شود. همچنین مانع از ایجاد یا تشدید پوکی استخوان مادر خواهد شد.
  • این مکمل غذایی مفید دارای میزان قابل توجهی از ویتامین A است که 90% نیاز بدن مادر برای تکامل سیستم عصبی و چشم ها را فراهم می‌کند. همچنین 50% از نیاز روزانه مادر شیرده را نیز تامین می کند.
  • ویتامین C با آهن باعث جذب بهتر آن می‌شود. وقتی مکمل ترومام مصرف شود، ویتامین‌های محلول در چربی نیز بهتر جذب بدن می‌شوند.
  • اسید سیالیک موجود در پودر ترومام باعث غنی شدن شیر مادر شده و موجب بهبود سیستم عصبی کودک می گردد.
  • وجود پری بیوتیک های این مکمل علاوه بر کمک به جذب کلسیم و دیگر مواد معدنی، در بهبود فلور طبیعی باکتری‌های مفید روده نقش اساسی دارد.
همچنین بخوانید: دعای مادر برای موفقیت فرزند در امتحان

بهترین زمان مصرف پودر ترومام

همانند پودر لیدی میل و دیگر مکمل های غذایی بارداری، بهترین دوره مصرف در سه ماهه دوم و سوم بارداری است. اما در زنانی که از وزن و فیزیک بدنی ضعیفتری برخوردار هستند، مصرف این مکمل غذایی از ماه اول نیز مناسب در نظر گرفته می شود.

بهتر است روزانه به میزان دو لیوان به صورت میان وعده مصرف شود.

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو گفتیم پودر لیدی میل برای وزن گیری جنین بهتره یا پودر ترومام؟ + بهترین زمان مصرف آن چیست. مادران باردار لازم است پیش از مصرف هر نوع مکملی با پزشک خود مشورت کنند و در صورت داشتن اضافه وزن و انواع دیابت از مصرف خودسرانه مکمل ها جداً پرهیز کنند.


نظر خود را بیان کنید