طریقه مصرف قرص دپاپکس برای زود انزالی

طریقه مصرف قرص دپاپکس برای زود انزالی را در این مطلب از آلامتو بخوانید.

قرص دپاپکس برای زود انزالی

آیا مصرف قرص دپاکس برای زود انزالی واقعا یک گزینه است؟ این پست به شما کمک می کند تا این سوال و سوالات دیگر در مورد موضوع و استفاده از این دارو را برطرف کنید.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف قرص سیلدنافیل 100 برای مردان

زود انزالی در مردان

انزال زودرس شایع ترین مشکل جنسی در بین مردان بالغ است. بر خلاف تصور، انزال زودرس چند عاملی است و عمدتاً به مسائل روانی (مانند اضطراب و افسردگی) مربوط می شود. بر اساس مطالعات صورت گرفته این بیماری 30 تا 40 درصد از جمعیت مردان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و طبق گفته انجمن بین‌المللی پزشکی جنسی، زمانی تشخیص داده می‌شود که انزال قبل یا حداکثر یک دقیقه پس از دخول رخ دهد.

قرص دپاپکس چیست و چه کاربردی دارد؟

دپاپکس یا پاروکستین یک داروی ضد افسردگی است. این دارو متعلق به گروهی است که به عنوان مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین شناخته می شود، به این معنی که میزان سروتونین را در مغز افزایش می دهد. این معمولا برای درمان افسردگی، OCD، حملات پانیک، PTSD و اضطراب استفاده می شود.

سروتونین جزء حیاتی پاسخ انزالی است. به طور معمول، مقادیر بالای سروتونین زمان لازم برای شروع انزال را به تاخیر می اندازد. بنابراین، هنگامی که دپاپکس مقدار بیشتری از سروتونین را فعال می کند، شخص زمان های طولانی تری را نسبت به قبل در انزال تجربه می‌کند. از آنجایی که متخصصان اشاره کرده اند که این دارو انزال را به تاخیر می اندازد، اغلب برای درمان انزال زودرس تجویز می شود.

علت تجویز این دارو این است که دپاپکس سطح سروتونین را در مغز افزایش می دهد و به تنظیم خلق و خو و اضطراب کمک می کند. تحقیقات ثابت کرده است که اغلب، انزال زودرس به طور مستقیم با اضطراب مرتبط است.

همچنین بخوانید: قرص دیلی پلاس تاخیری

طریقه مصرف قرص دپاپکس برای زود انزالی

طریقه مصرف قرص دپاپکس برای زود انزالی به این ترتیب است که باید 20 میلی گرم از آن را سه تا چهار ساعت قبل از مقاربت مصرف شود که این میزان معمولاً می تواند انزال را به تاخیر بیندازد. اما این بدان معنا نیست که شما باید 20 میلی گرم دپاپکس را قبل از هر رابطه جنسی که دارید مصرف کنید. نیمه عمر دپاپکس حدود 21 تا 24 ساعت است. توصیه می کنیم دوز خود را حداکثر یک بار در روز نگه دارید، حتی اگر چندین بار در روز رابطه جنسی دارید.

3-4 ساعت طول می کشد تا این قرص اثر کند. اطمینان حاصل کنید که آن را در زمان لازم قبل از رابطه جنسی مصرف کنید تا از مدت زمان طولانی قبل از انزال لذت ببرید. بدیهی است که این نیاز به برنامه ریزی قبلی دارد، اگرچه اگر آن را بدون داشتن رابطه جنسی مصرف کنید هنوز هم مفید است – می تواند خلق و خو و سطح انرژی شما را بهبود بخشد.

در افرادی که به جز زود انزالی دچار اختلال در نعوظ نیز هستند، دپاپکس را می توان با سیلدنافیل و تادالافیل ترکیب کرد. بنابراین اگر هر دو مشکل را دارید، دو برابر کنید. این همه زمینه‌ها را پوشش می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد تا از رابطه جنسی بدون هراس ناشی از PE یا ED لذت ببرید. سطوح جدید اعتماد به نفس را تصور کنید.

عوارض مصرف قرص دپاپکس برای زود انزالی

عوارض مصرف قرص دپاپکس برای زود انزالی

دپاپکس مانند هر داروی دیگری ممکن است عوارض جانبی بر بدن داشته باشد. دوز استاندارد دپاپکس 20 میلی گرم است که بسته به شرایط ممکن است متفاوت باشد.

در یک مطالعه در مورد استفاده از دپاپکس برای درمان انزال زودرس، بیش از دو سوم از مردان انزال تاخیری را تجربه کردند، که برای بسیاری از آنها یک پیشرفت بزرگ است. فقط حدود 8 درصد از افراد عوارض جانبی دپاپکس را تجربه کردند (مانند مهار ارگاسم و کاهش میل جنسی)  در حالی که اکثریت هیچ عارضه جانبی نداشتند.

با این حال از شایع‌ترین عوارض جانبی دارو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تهوع، خواب‌آلودگی، تعریق، لرزش، خشکی دهان، بی‌خوابی، مشکلات ادراری و اختلال عملکرد جنسی (از جمله ناتوانی جنسی و اختلالات و تاخیر انزال).

کاهش میل جنسی و اختلال نعوظ برخی از عوارض جانبی ناخواسته جنسی رایج هنگام مصرف دپاپکس هستند. اگرچه ممکن است این عوارض بعد از چند هفته از بین بروند، صحبت با پزشک ممکن است برای مدیریت این عوارض مفید باشد.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف قرص ال دی بعد از رابطه

موارد منع مصرف و اقدامات احتیاطی در استفاده از پاروکستین

این دارو دارای برخی موارد منع مصرف است، از جمله:

 • حساسیت به دارو یا هر جزء فرآورده
 • ترکیب با مهارکننده های مونوآمین اکسیداز (MAO).
 • علاوه بر این، در موارد زیر باید با احتیاط مصرف شود:
 • مشکلات قلبی
 • صرع
 • تشنج
 • بیمارانی که داروهای ضد انعقاد خوراکی دریافت می کنند
 • سن زیر 18 سال
 • گلوکوم
 • مشکلات خونریزی
 • مشکلات کلیوی یا کبدی

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به طریقه مصرف قرص دپاپکس برای زود انزالی و عوارض ناشی از آن پرداختیم. امیدواریم این مطلب برای شما همراهان مفید بوده باشد.


نظر خود را بیان کنید