سایز کاندوم کجا نوشته میشود؟

ابرای آشنایی با نحوه انتخاب سایز کاندوم و جدول سایز بندی برای استفاده هر چه مفیدتر از این وسیله پیشگیری، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

چگونه سایز کاندوم را انتخاب کنیم؟

پیدا کردن کاندوم با اندازه مناسب می تواند دلهره آور باشد، و همچنین اگر برای اولین بار باشد سخت باشد. کاندوم ها در اندازه ها و طول های مختلف وجود دارند و مهم است که اندازه مناسب خود را پیدا کنید. اندازه مناسب تضمین می کند که پوشیدن کاندوم راحت است و می توان از آن به طور موثر استفاده کرد. با این حال، همچنین مهم است که بدانید کاندوم ها یک اندازه نیستند. کاندوم ها در اندازه های مختلفی وجود دارند.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف قرص ال دی بعد از رابطه

کاندوم چیست؟

کاندوم ها سدهای محافظی هستند که روی آلت تناسلی قرار می گیرند. زمانی که کاندوم به درستی استفاده شود، شانس بارداری را کاهش می دهد و خطر ابتلا به یک بیماری مقاربتی یا عفونت را برای هر دو طرف کاهش می دهد.

سایز کاندوم کجا نوشته میشود؟

اندازه همه چیز نیست، اما اندازه مناسب مهم ترین عامل در مورد کاندوم‌ها است. یافتن تناسب نزدیک و نه محدود کننده می تواند لذت شما را به حداکثر برساند و در عین حال از عفونت های مقاربتی (STIs) و بارداری محافظت کند. در برخی از برندها سایز کاندوم در پشت بسته بندی محصول و با توضیح دو عدد یکی طول کاندوم و یکی پهنای اسمی ارائه شده است. با این حال، برخی کاندوم‌ها با نمودار اندازه روی جعبه ارائه نمی شوند، بنابراین چگونه کاندوم مناسب خود را انتخاب کنید؟

نحوه انتخاب سایز کاندوم

برندهای مختلف از اصطلاحات مختلفی برای توصیف اندازه و سایز کاندوم‌هایی که می‌فروشند استفاده می کنند. این می تواند تعیین نحوه انتخاب سایز کاندوم را دشوار کند. تشخیص اندازه صحیح آلت می تواند پیچیده باشد، و در حالی که گاهی اوقات تنها چند میلی متر اختلاف می‌تواند وجود داشته باشد بین کاندومی که خیلی سفت و دردناک است و کاندومی که خیلی شل است و در جای خود باقی نمی‌ماند. یا یکی که مثل یک دستکش مناسب است. پیدا کردن کاندومی که به اندازه کافی بلند باشد، معمولاً مشکلی نیست (بسیاری از آنها بین 180 میلی متر تا 210 میلی متر هستند)، اما معمولاً این موضوع دور یا عرض یک کاندوم است.

اولین کاری که باید انجام دهید اندازه گیری طول و عرض آلت تناسلی در حالت نعوظ است . برای این کار به یک نوار اندازه گیری نیاز دارید. همچنین می توانید از یک تکه نخ استفاده کنید یا دور آلت تناسلی خود را با یک نشانگر مشخص کنید.

روی هر جعبه کاندوم می‌توانید یک «پهنای اسمی» یا Nominal Width پیدا کنید، که عرض کاندوم در انتهای باز یا نزدیک آن است. این اندازه به شما نشان می دهد که به چه دسته اندازه ای نگاه می کنید. این تمایز ممکن است برای شما مفید باشد، زیرا نام کاندوم اغلب ممکن است گیج کننده باشد، و چیزی که برای یک برند “عادی” است ممکن است برای برند دیگر “بزرگ” باشد.

کاندومی را انتخاب کنید که کمی بلندتر از آلت تناسلی شما باشد. این تضمین می‌کند که فضایی برای گرفتن انزال شما بدون شکستگی وجود خواهد داشت.

همچنین بخوانید: خواص جینسینگ برای رابطه زناشویی

جدول سایز بندی کاندوم

به طور کلی سایز بندی کاندوم در این دسته تقسیم بندی شده است:

  • معمولی/استاندارد: 52-56 میلی متر و تا طول 180 میلی متر
  • باریک تر/مناسب: 49-52 میلی متر و تا طول 200 میلی متر
  • بزرگ: 56-60 میلی متر و تا طول 210 میلی متر

با این حال کاندوم ها اغلب با این سایز بندی شناخته می‌شوند:

  • فوق العاده بزرگ (یا به نام “XXL”)
  • بزرگ (گاهی اوقات به عنوان “magnum” یا “XL” شناخته می شود)
  • متوسط (مناسب استاندارد)
  • کوچک (اغلب با برچسب “SnugFit” یا “SlimFit”

مهم است که به یاد داشته باشید که اندازه کاندوم در برندهای مختلف متفاوت است!

جدول سایز بندی کاندوم

همچنین بخوانید: پیامک درخواست رابطه از همسر

چگونه اندازه آلت تناسلی خود را اندازه گیری کنیم

برای پیدا کردن کاندوم سایز مناسب، باید بدانید که با چه چیزی کار می کنید.

اندازه آلت تناسلی شل شما با اندازه نعوظ شما مرتبط نیست، بنابراین باید آلت تناسلی خود را در زمانی که سفت است اندازه بگیرید. هیچ کس نمی داند چگونه این کار را بهتر از شما انجام دهد، بنابراین ما به دانش و تخصص شما اعتماد خواهیم کرد. وقتی راه افتادید، این کار به این صورت است:

طول را از پایه تا نوک اندازه گیری کنید. اندازه گیری نوار خود را از استخوان شرمگاهی شروع کنید و تا نوک آلت تناسلی خود اندازه بگیرید.

دور پایه را اندازه بگیرید. متر نوار خود را دور آلت تناسلی خود در جایی که به لگن شما می رسد بپیچید. نکته حرفه ای: اگر متر نواری انعطاف پذیر ندارید، از مقداری نخ و خط کش استفاده کنید.

دور را در عریض ترین نقطه اندازه گیری کنید. اگر قسمتی از ساقه آلت تناسلی شما عریضتر شد، دور آن را نیز در اینجا اندازه بگیرید. این به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا باید به دنبال یک کاندوم مستقیم باشید یا یک کاندوم با تناسب کانتور.

سپس طول کاندوم را بررسی کنید. کاندوم را از بسته بندی خارج کرده و طول آن را بررسی کنید. اگر کاندوم برای شما خیلی کوتاه باشد، جمع می شود. اگر کاندوم برای شما خیلی بلند باشد، شل و گشاد می شود. همین کار را با بررسی عرض انجام دهید.

سخن آخر

در این پست از آلامتو نحوه انتخاب سایز کاندوم را به شما همراهان شرح دادیم. فراموش نکنید کاندوم نامناسب یک کاندوم خطرناک است، زیرا کاندوم می تواند بلغزد و خارج شود، شفت را در معرض تحت پوشش قرار ندهد و اندام تناسلی شما را در معرض خطر بیشتری برای STD یا STI قرار می دهد. ‌


نظر خود را بیان کنید