بهترین قرص آهن ایرانی و خارجی برای خانم ها

بهترین قرص آهن برای خانم ها کدام است؟

بسیاری از بانوان به خصوص در ایران دچار فقر آهن هستند و نیاز به مکمل برای جبران آن می باشد. به این منظور قرص آهن توصیه می شود. استفاده متناوب از مکمل های آهن و اسید فولیک توسط زنانی که کم خونی ندارند، جایگزین توصیه شده برای پیشگیری از کم خونی و بهبود نتایج بارداری در مناطقی است که شیوع کم خونی در زنان باردار کمتر از 20 درصد است. در ادامه از این پست آلامتو می گوییم بهترین قرص آهن ایرانی و خارجی برای خانم ها و در بارداری کدام است؟

همچنین بخوانید: قرص مترونیدازول 500 برای عفونت واژن

بهترین قرص آهن ایرانی برای خانمها

وانا آیرون نورم لایف قرص آهن ایرانی

وانا آیرون نورم لایف یکی از بهترین قرص‌های آهن ایرانی برای خانم ها است که بر درمان کم‌خونی اثر قابل توجهی دارد. این دارو به شکل کپسول تولید شده و دارای ویتامین B، ویتامین C، آهن و غیره می‌باشد. لازم برای مصرف این قرص با پزشک مشورت کرده تا از نتایج مثبت آن بهره مند شوید.

کپسول فروکامپلیت سوپرابیون قرص آن ایرانی

کپسول فروکامپلیت سوپرابیون یک قرص آهن ایرانی برای خانمها است که می‌تواند در درمان کم خونی‌های ناشی از کمبود آهن موثر باشد و علائمی همچون خستگی، بی حوصلگی، سردرد و رنگ پریدگی را برطرف کند.

بهترین قرص آهن ایرانی برای خانمها

همچنین بخوانید: قرص اورژانسی برای پریود شدن سریع و نحوه مصرف

بهترین قرص آهن خارجی برای خانمها

کپسول سیدرال فورت فارمانوترا

از بین بهترین قرص آهن خارجی برای خانم ها می توان به قرص آهن سیدرال فورت اشاره کرد که حاوی آهن سوکروزومیال و ویتامین C می‌باشد که با کمترین عوارض گوارشی بالاترین مقدار جذب آهن را دارد. کپسول سیدرال فورت در افراد مبتلا به کم خونی فقرآهن شدید، بانوان در سنین باروری یا بیماران مبتلا به سلیاک به عنوان یک روش درمانی مفید محسوب می‌شود. مصرف این مکمل برای بیماران با مشکلا گوارشی عارضه ای ندارد و مجاز است.

سافت ژل فروسیس ویواتون

سافت ژل فروسیس ویوا تون یکی دیگر از قرص های آهن با سرعت جذب بالا است که دارای بلع آسانی است و علاوه بر تامین آهن و اسید فولیک موردنیاز بدن، در حفظ سلامت ناخن، پوست و مو نیز موثر است و به دلیل اینکه فاقد مواد نگهدارنده و افزودنی های شیمیایی است، معمولاً عوارضی به دنبال ندارد.

این مکمل حاوی ترکیباتی از جمله آهن و زینک، ویتامین سی و B12 و اسید فولیک است که برای مصرف بانوان در دوران قاعدگی، بارداری و شیردهی انتخاب خوبی است و می‌تواند علاوه بر تأمین آهن مورد نیاز بدن، از مقادیر آهن ذخیره در بدن نیز محافظت کند.

بهترین قرص آهن برای ریزش مو

یکی از متداولترین و بهترین قرص آهن برای ریزش مو قرص آهن فیفول (Fefol Spansule)  است که به عنوان مکملی برای بهبود کم خونی تجویز می‌شود و علاوه بر آهن دارای اسید فولیک نیز می باشد.مصرف مکمل فیفول برای افراد دچار به کم خونی فقرآهن به شدت توصیه می‌شود. فیفول اینترافارم از بهترین مکمل‌های آهن برای ریزش مو است که در جایگزینی ذخایر آهن در بدن نقش موثر داشته و به جلوگیری و کنترل علائم کم خونی ناشی از فقر آهن به خصوص ریزش مو کمک اساسی می‌کند.

بهترین قرص آهن خارجی در بارداری

چنانچه باردارید و به دنبال بهترین قرص آهن خارجی در بارداری هستید، قرص فرودین هولیستیکا ساخت کشور فرانسه به شما پیشنهاد می شود. این قرص که برای افرادی که کم خون هستند و یا کمبود اسید فولیک و B12 تجویز می شود، کاملا مناسب بانوان در هنگام تولید مثل، قبل از بارداری و دوران بارداری و شیردهی است، زیرا می‌تواند در پیشگیری از ایجاد نواقص در لوله عصبی جنین بسیار موثر عمل کند.

به علاوه افراد گیاه خوار و ورزشکار نیز می‌توانند به منظور تأمین آهن از آن استفاده کنند. برای هر چه بهتر جذب شدن آن توصیه می شود که قرص را با معده خالی مصرف کنید.

همچنین بخوانید: بهترین قرص جلوگیری از بارداری بدون عوارض

بهترین قرص آهن بدون یبوست

بهترین قرص آهن بدون یبوست

یکی از بهترین قرص های آهن بدون یبوست ایزی آیرون نچرال ورلد می باشد که به عنوان یکی از برترین قرص‌های آهن است با کمترین عوارض نیز شناخته می‌شود. ایزی آیرون نچرال ورلد در دسته مکمل‌هایی است که کم‌خونی را کاهش می‌دهد. این مکمل دارویی حاوی آهن به صورت فروس بیس گلیسینات، ویتامین B12، ویتامین C، فولیک اسید و غیره است. اگر با سایر قرص‌های آهن دچار یبوست می‌شوید، می‌توانید این قرص را بدون نگرانی مصرف کنید و به نتایج دلخواه برسید.

نحوه مصرف قرص آهن برای خانم ها

تحقیقات نشان داده است که برای هر چه بهتر جذب شدن آهن موجود در قرص آهن توسط بدن، بهتر است که این قرص با معده خالی و یک ساعت پیش از وعده غذایی یا حداکثر دو ساعت پس  از وعده غذایی مصرف شود.

در خانم های باردار به دلیل احتمال بروز حالت تهوع، به خصوص صبح هنگام، بهتر است قرص آهن در اواخر روز مصرف شود و برای زنان شیرده نیز توصیه شده است در صورت عدم بروز مشکلات معده، ابتدای صبح مصرف شود.

همچنین بخوانید: قویترین قرص راست کننده گیاهی فوری

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با عنوان بهترین قرص آهن ایرانی و خارجی برای خانم ها و در بارداری برای شما همراهان مفید بوده باشد و توانسته باشید پاسخ سوالات خود را بیابید.


نظر خود را بیان کنید