مجله آلامتو

ویژگی های یک رابطه خوب

۷ نشانه اینکه با فردی اشتباه در رابطه هستید؛
(2 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

wrong-relationship

بودن با کسی حتی اگر سرشار از مشکلات ریز و درشت باشد بازهم محاسن خود را دارد و دو طرف ممکن است ادامه رابطه را به جدایی و تنهایی ترجیح دهند اما اینکار تا کجا صحیح است و آیا شما در رابطه سالمی هستید؟

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمان؛ یادم می‌آید کسی به من گفته بود که اگر به دنبال ازدواج ایدآل هستم، هیچوقت آن را پیدا نخواهم کرد. چیزی به اسم «ایدآل» وجود ندارد. من این را باور نداشتم و حرف آن فرد را نادیده گرفتم.

چند سال بعد، با کسی که با او مدام در کشمکش بودم رابطه ایجاد کردم. رابطه ما همیشه پر از مشکل بود و با اینحال باز هم اصرار داشتیم آن را درست کنیم. تلاش می‌کردیم تا یک رابطه بی‌ثبات را به رابطه‌ای ایدآل تبدیل کنیم.

خیلی زود فهمیدیم که اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ایم. اغلب اوقات، چیزی که بد شروع می‌شود، بد هم تمام می‌شود.

در ازدواج دومم، من و شوهرم متوجه بودیم که چیزی به اسم ایدآل وجود ندارد. هر کدام از ما تفاوت‌هایی با هم داریم. اختلاف نظراتی داریم. ولی چیزی که یک ازدواج را به ازدواجی ایدآل تبدیل می‌کند عشق و احترامی است که به هم داریم و همچنین راه باز برای حرف‌زدن و ارتباط برقرار کردن با هم.

اینکه بخواهید رابطه‌ای به زور موفق شود، حتی اگر در آخر ایدآل هم شود، یک توهم است. بسیار بعید است که یک رابطه بی‌ثبات بعد از ازدواج بهتر شود. گاهی‌اوقات اگر ازدواجی اشتباهی باشد، یا بخاطر ترس از حرف دیگران زندگی‌ای سراسر ناراحتی خواهید داشت و یا اینکه از هم جدا خواهید شد.

در زیر به هفت علامتی اشاره می‌کنم که نشان می‌دهد با فردی اشتباهی در رابطه هستید:

  1. دعوا و جر و بحث مداوم

هیچوقت سر هیچ چیز با هم هم‌عقیده نیستید. سر دوستانتان، وقت کمی که با هم می‌گذرانید، پول، حسادت و هزار چیز دیگر مدام دعوا دارید. هر چقدر تلاش می‌کنید هیچوقت با هم به نتیجه نمی‌رسید.

  1. عدم قطعیت درمورد عشقتان

شما طرفتان را دوست دارید ولی مطمئن نیستید که عاشق او شده‌اید یا نه. شما او را بعنوان فردی قابل اعتماد می‌بینید، کسی که می‌توانید همیشه روی او حساب کنید. ولی مطمئن نیستید که می‌توانید او را بعنوان یک بخش غیرقابل‌تغییر و همیشگی برای آینده‌تان ببینید یا نه.

همچنین بخوانید: چگونه یک رابطه خوب داشته باشیم؟
  1. بی‌ثباتی

طرفتان مدام از شغلی به شغل دیگر می‌رود، سرمایه‌هایش را درست خرج نمی‌کند، از کار کردن بیزار است (ولی عاشق تفریح و خوشگذرانی است) و دوستانش را به رابطه‌اش با شما ارجح می‌داند. اولویت‌های شما یکسان نیستند.

  1. فقدان حمایت و احترام

وقتی اهداف شما به نظر طرفتان غیرواقعی و مسخره بیاید و مدام بخاطر آن مسخره‌تان کند، این یعنی او برای شما بعنوان یک انسان هیچ ارزش و احترامی قائل نیست.

  1. دروغ

اگر طرفتان برای دروغ گفتن احساس نیاز کند و شما بدانید که دروغ می‌گوید، یک علامت هشدار است. بااینکه می‌شود دروغ‌های پیش‌افتاده و جزئی را نادیده گرفت ولی وارد شدن به ازدواج با چنین پایه و اساسی خطرناک است.

همچنین بخوانید: نشانه های مردی که همسرش را دوست دارد
  1. رویاها و آرزوهای متفاوت

تصور کنید می‌خواهید ازدواج کنید و بلافاصله تشکیل خانواده دهید. همسرتان دوست دارد چند وقتی برای بچه دار شدن صبر کند (یا اصلاً دوست ندارد بچه‌‌دار شود). شما می‌خواهید اول ازدواج کنید و بعد با هم زندگی کنید ولی همسرتان می‌خواهد اول مدتی با هم زندگی کنید تا بیشتر با هم آشنا شوید. وقتی آرزوها و تصورات شما با هم متفاوت است، و هیچکدامتان هم نمی‌تواند کمی کوتاه بیاید، این احتمال هست که برای هم ساخته نشده‌اید.

  1. راحتی

اینکه چون با طرفتان راحت هستید و از اینکه با فردی جدید دوباره از اول رابطه‌ای را شروع کنید خوشتان نمی‌آید، با او بمانید اصلاً سالم نیست. ازدواج یعنی عشق، کنار آمدن و حمایت کردن همدیگر، نه راحت بودن با هم.

وقتی رابطه براساس عشق و احترام پایه‌گذاری شود و حقیقتاً بخواهید باقیمانده عمرتان را در کنار آن فرد سپری کنید، یعنی با فرد درستی وارد رابطه شده‌اید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید