مجله آلامتو

sleep

احتمال اینکه زنان با خوابیدن به مشکل برخورند بیشتر از مردان است. آنها مدت زمان بیشتری را در تختخواب سپری می‌کنند، اما خواب کمتری دارند.

به گزارش آلامتو به نقل از huffingtonpost ؛محققان دانشگاه کمبریج آماری را گرفتند که در جریان آن مشخص شد که 39.6 درصد از زنان هیچگاه مشکل خواب نداشته‌اند. این در حالی است که این رقم برای مردان 63.3 درصد است. همچنین، بزرگترین مشکلی که افراد در مورد خواب به آن بر می‌خوردند بیداری زود هنگام بوده است که 14.7 درصد از زنان و 11.7 درصد از مردان از آن رنج می‌بردند.

بی‌خوابی میان‌شبی – بیدار شدن در میانۀ شب و مشکل دوباره خوابیدن – نیز توسط 9 درصد از مردان و 14.7 درصد از زنان گزارش شده است. البته خوب است بدانید که مشکلات خواب در بین افرادی با سلامتی بیشتر که کار میکرده، سطح تحصیل بالاتر داشته و جوانتر بودند به میزان کمتری مشاهده شده است و آنها در مجموع خواب راحت‌تری دارند.

در کل این تحقیق نشان می‌دهد که زنان زمان بیشتری را در تخت سپری می‌کنند اما در واقع خواب کمتری دارند. بطور مشخص، آنها 15 دقیقه بیشتر در تخت می‌مانند و 11 دقیقه کمتر میخوابند. گویا عوامل مختلفی باعث این موضوع می‌شوند که سلامتی یکی از آنها است. زنانی که وضعیت سلامتی آنها نامناسب بود، نسبت زمانی بینِ در تختخواب بودن و خواب بودن برای آنها بیشتر بود.

افرادی که شکایات بسیاری داشتند – شامل مشکل در خوابیدن، بیدار شدن در میانۀ شب و مشکل در دوباره خوابیدن – کمترین میزان خواب را داشتند، در حالیکه افرادی که مشکلات خواب نداشتند بیشترین میزان خواب را داشتند. این تحقیق در مجله داروی خواب به چاب رسیده و بروی 8480 شرکت‌کننده بین سنین 46 تا 90 سالگی انجام شده است، کسانی که بین سال‌های 2006 و 2007 بررسی شده‌اند.

دیگر یافته‌های این تحقیق:

  • زمان میانگینی که افراد برای خواب به تخت خود میرفتند 10:41 شب بوده است.
  • زمان میانگینی که افراد در صبح بیدار میشدند 7:17 دقیقه بوده است.
  • در روز‌های تعطیل، افراد 12 دقیقه دیرتر به تخت رفته و 27 دقیقه دیرتر بیدار می‌شدند.
  • افراد شاغل در روز‌های هفته کمتر در تخت خود هستند.
  • افراد به طور میانگین 1.5 ساعت بیشتر از ساعت خواب واقعی خود در تخت هستند.
  • افراد مسن‌تر زمان بیشتری در تخت هستند اما در واقع کمتر می‌خوابند.

همچنین بخوانید :

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

2 دیدگاه

نظر خود را بیان کنید